Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 30 Jan 2016 1:26 PM | Anonymous

  Без кардинальних змін у правоохоронній та судовій системах революційні антикорупційні закони не працюватимуть.

  Таке переконання висловив секретар Антикорупційного комітету ВРУ,  лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов в інтерв’ю виданню «HUBs».

  «Але що ми маємо? Так звана «реформа» Прокуратури завершилася тим, що 100% старих прокурорів стали новими прокурорами. А попри очевидні провали Шокін і далі очолює ГПУ, щоб завершити «реформу»», – наголосив Добродомов.

  Він нагадав, що найбільш резонансні справи – «діамантових прокурорів», нафтопродуктів Курченка, за заявами екс-керівника ДФІ Гордієнка про вкрадені через держпідприємства 7,5 млрд гривень – досі не потрапили до суду.

  «Єдина надія лише на ті справи, які зараз проводить НАБУ. Наприклад, справа про хабарництво екс-нардепа від «Народного фронту» Миколи Мартиненка, який після третього запрошення  таки з’явився на допит до НАБУ»,  – констатував парламентар.

  Утім він наголосив, що «без кардинальної зміни правоохоронної та судової систем сподіватися на потужний результат не варто».

  «Найбільший драматизм у тім, що люди, від яких залежать ці реформи, усе розуміють, але змінювати нічого не хочуть», – резюмував нардеп

  Повна версія інтерв’ю – http://hubs.ua/authority/d-dobrodomov-reforma-zakonchilas-tem-chto-100-stary-h-prokurorov-stali-novy-mi-prokurorami-59594.html


 • 27 Jan 2016 3:19 PM | Anonymous

  СИДІР КОВПАК - УКРАЇНЕЦЬ, ЯКОГО БОЯВСЯ ГІТЛЕР І ЯКОМУ НЕ ДОВІРЯЛА МОСКВА.  Найвідоміший партизан України Ковпак Сидір Артемович (народився 26 травня 1887 року в с. Котельва Полтавської губернії, помер 11 грудня 1967 року у Києві) був одним з організаторів найпотужнішого народного опору гітлерівським окупантам в роки Другої світової війни на території СРСР (1941-1945 рр.).   Героі Украіни.   Читайте Більше


 • 27 Jan 2016 3:18 PM | Anonymous

  Рада національної безпеки і оборони розглянула державне оборонне замовлення на 2016 рік, затвердила новий військово-адміністративний поділ території України та взяла за основу Стратегію кібербезпеки, повідомила її прес-служба. У державному оборонному замовленні визначені як пріоритети розробка та виробництво нових зразків військової техніки та зброї, розвиток українського оборонно-промислового комплексу, забезпечення надійного рівня обороноздатності України, мовиться в повідомленні. Радіо Європа.   Читайте Більше


 • 27 Jan 2016 3:16 PM | Anonymous

  Міністерство закордонних справ України вручило консулові посольства Росії ноту протесту проти безперервного свавілля «так званого російського правосуддя» проти Надії Савченко. Як мовиться в повідомленні міністерства, «російській стороні було висунуто вимогу припинити знущання над Надією Савченко та іншими незаконно утримуваними громадянами України – політичними в’язнями Росії, негайно звільнити їх та забезпечити повернення в Україну».   RFE/RL.   Читайте Більше


 • 21 Jan 2016 3:16 PM | Anonymous
  Через три тижні після того, як президент Порошенко назвав історію з затриманням чиновника одним із прикладів ефективної боротьби з корупцією, він повернувся на своє робоче місце.
  Затриманий заступник директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав від одного з оборонних підприємств неправомірну вигоду в сумі 250 тис. доларів, випущений на свободу.
  За даними DT.ua, з понеділка, 18 січня, він продовжує виконувати свої службові обов'язки. Примітно, що 29 грудня 2015 року президент Петро Порошенко на засіданні підсумкової колегії СБУ заявив про оголошення підозри у вчиненні злочину заступнику директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України.
  9 грудня 2015 року голова СБУ Василь Грицак повідомив про затримання заступника директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав 250 тисяч доларів від представника комерційної структури за видачу відповідної ліцензії на експорт продукції. Чиновник був затриманий при отриманні останньої частини хабара.

  http://dt.ua/UKRAINE/zatrimaniy-zastupnik-golovi-sluzhbi-eksportnogo-kontrolyu-za-habar-u-250-tisyach-znovu-viyshov-na-robotu-197381_.html


 • 20 Jan 2016 10:31 AM | Anonymous

  Не буду торкатися конституційних змін в частині децентралізації, хоча, на думку експертів, там більш ніж достатньо підстав для доопрацювання як термінології, так і повноважень. Зупинюся на найбільш драстичному і небезпечному пункті 18 перехідних положень, де передбачено «особливий статус» для нині окупованої частини Донбасу.

  Фото: EPA/UPG

  Так, саме «особливий статус», хоча він і захований за словами «особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Цей «особливий статус» прямо випливає з других мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, де Президент Порошенко взяв на себе зобов’язання змінити українську Конституцію, що явно виходило за межі його повноважень.

  Логіка мінського процесу, запропонована Путіним, передбачала спочатку внесення змін до Конституції України, потім – вибори на окупованих територіях (байдуже за яким законом), і після них – введення в дію закону, прийнятого Верховною Радою 16 вересня 2014 року, який прямо відтворює пункт 11 мінських домовленостей. Зі створенням загонів народної міліції з числа бойовиків, амністією всім учасникам подій на Донбасі, призначенням суддів, прокурорів і міліціонерів за погодженням із місцевою владою окупованих територій і зобов’язанням України все це фінансувати.

  Насправді, зміни до Конституції, які мають закріпити «особливий статус» частини Донбасу, є лише елементом плану Путіна, який має на меті фрагментувати, дезінтегрувати і підпорядкувати собі українську державу.

  Перше, що лежить на поверхні – ці зміни до Конституції продиктовані зовнішніми силами. Путіним з одного боку, і підкріплені військовими діями на Донбасі. І Меркель та Оландом – з другого, які зайняті внутрішніми проблемами Європейського Союзу і хочуть закрити українське питання за рахунок самої України. Вже цього одного пункту мало би бути досить для українського парламенту як репрезентанта суверенної волі народу, щоб навіть не брати до розгляду подібні зміни.

  Друге. Мінські домовленості не мають статусу міжнародного правового документа і не трактують Україну як суб’єкта міжнародного права. З цієї точки зору вони є нікчемними, тому не мають жодної юридичної сили і зобов’язання, які на себе взяла там українська сторона, в тому числі – зобов’язання змінити свою Конституцію.

  Третє. Імплементація цих домовленостей зробить російських бойовиків-терористів легітимними учасниками українського політичного процесу, а це неприпустимо як з точки зору українського закону, так і міжнародного права.

  Фото: informator.lg.ua

  Якщо ці зміни до Конституції будуть прийняті, це однозначно перекваліфікує російську агресію на Донбасі у внутрішньо український громадянський конфлікт. Крім того, буде створено небезпечний прецедент, коли терор та вбивства українських громадян стають інструментом для досягнення агресором своєї мети. Це лише розпалить імперські апетити Путіна.

  Четверте. Конституційне закріплення «особливого статусу» дасть час російським маріонеткам для побудови на Донбасі своїх квазі-держав і подальшого наступу на український суверенітет.

  П’яте. Запровадження «особливого статусу» в Конституції, тобто «повернення» окупованих територій до складу України при збереженні відкритого кордону, означає запустити гангрену в тіло України, яка в кінцевому підсумку призведе до смерті нашої держави.

  Конституційне закріплення «особливого статусу» зберігає за Кремлем стратегічну ініціативу в цьому процесі і однозначно залишає Україну в орбіті геополітичного впливу Росії (попри всі євроінтеграційні заяви українського керівництва).

  Український парламент має відповідально зважити усі ці обставини і небезпеки та знайти в собі політичну волю відхилити запропоновані конституційні зміни як такі, що суперечать національним інтересам України.

  Тарас Стецьків

  Тарас Стецьків


  http://lb.ua/news/2016/01/20/325973_chomu_slid_vidhiliti_zaproponovani.html


 • 17 Jan 2016 5:01 AM | Anonymous

  Слів "особливий статус" у проекті змін до Конституції України у частині децентралізації, який нині чекає повторного голосування у парламенті, справді немає, а ось сам особливий статус фактично є – як би його не називали.

  Про це пише заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, пояснюючи суть формулювання "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області" простим прикладом.

  "Уявіть, що в Перехідних положеннях Конституції з'явилася фраза "Особливості вирощування ссавців ряду хоботних в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються законом".

  Народ: — Це ви про слонів?

  Експерт: — Ви не конституціоналіст, жодного слова "слон" у проекті змін немає. Російська федерація хотіла слонів, а отримала лише ссавців ряду хоботних. Ви що, не бачите різниці? До того ж лише в перехідних положеннях — тобто тимчасово. А це — взагалі перемога", - ілюструє ситуацію Сироїд.

  До того ж, за її словами, перехідні положення, які не мають окреслених часових рамок, — є постійними, навіть якщо вони названі Перехідними. 

  "Перехідні положення без визначеного часу "переходу" — це брехня юридична.

  А ще — можна сотні разів назвати слона ссавцем з хоботом. Від цього слон не перестане бути слоном, так само як і ссавцем із хоботом. Можна сотні разів називати особливий статус — особливим порядком здійснення самоврядування, від цього нічого не зміниться. Це також брехня, але вже комунікаційна", - наголосила заступник голови ВР.

  Сироїд зазначає, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" поки що є лише у проекті змін до Конституції, але для них уже прийнято Закон — "Про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування....". 

  "Закон є, він відповідає Мінським домовленостям, але не відповідає українській Конституції. 

  Тому й знадобилися зміни до Конституції, яких Росія від нас так нетерпляче очікує", - пояснює вона. 

  "Він був проголосований за зачиненими дверми парламенту без трансляції засідання 16 вересня 2014 р. І підписаний президентом невдовзі. Цей закон повністю "імплементував" більшість пунктів Мінська-2, який відбувся лише через 5 місяців, у лютому 2015 р.", - нагадує вона. 

  "Це той закон, який російську окупацію Донбасу і війну називає "події, що мали місце у Донецькій і Луганській областях". Той закон, який гарантує звільнення бойовиків від кримінальної відповідальності і забороняє їх дискримінацію "органам влади та їх посадовим (службовим) особам, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності". Це вам не антидискримінаційна поправка до Трудового кодексу. Той закон, який гарантує російську мову як другу державну, бо мають бути створені можливості для її використання у діяльності органів державної влади та в судочинстві. А далі, фактично, зобов'язання уряду України укладати "угоди щодо економічного, соціального та культурного розвитку окремих районів" з ініціативи таких окремих районів, мати у державному бюджеті захищені статті видатків на окремі райони і фінансувати відновлення знищеної Росією інфраструктури, економіки, екології

  Це для тих, хто каже, що Росія за все заплатить", - наголошує Сироїд.

   "І на довершення — відмова від суверенітету у ключових функціях: безпеки, правопорядку, правосуддя та зовнішніх зносин. Натомість має бути призначення прокурорів і суддів з участю органів місцевого самоврядування, створення народної міліції (мабуть, шляхом реформування нинішньої армії "ДНР" та "ЛНР") і запровадження особливого режиму прикордонного співробітництва з Росією", - пише заступник голови ВР. 

  Нагадаємо, лідери країн "нормандської четвірки" домовилися продовжити термін дії мінських угод на 2016 рік. Варто відзначити, що президент України Петро Порошенко більше не хоче підписувати з Путіним ніяких "Мінсків".  Мінські угоди були підписані 12 лютого за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає "виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ" (п. 10), а також "проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей" (п. 11).

  http://dt.ua/POLITICS/siroyid-osobliviy-status-donbasu-ye-u-proekti-zmin-do-konstituciyi-yak-bi-yogo-ne-nazivali-196822_.html


 • 05 Jan 2016 12:55 PM | Anonymous

  Американська компанія Coca-Cola виправила "помилки" на опублікованій "ВКонтакте" карті РФ, на якій не було окупованого Криму, Курильських островів і Калінінградської області.

  Скриншот

  Coca-Cola вибачилася перед росіянами / Скріншот

  Раніше Coca-Cola опублікувала "неправильну" карту без зазначених вище територій, але після масових обурень росіян компанія таки вирішила позначити Крим як територію РФ і попросити вибачення.

  Coca-Cola

  Coca-Cola

  "Шановні учасники спільноти! Ми щиро просимо вибачення за ситуацію, що склалася. Карта виправлена! Сподіваємося на ваше розуміння", – наголошувалося у повідомленні Coca-Cola.


  http://www.unian.ua/society/1229693-coca-cola-pereprosila-za-kartu-rosiji-bez-krimu.html


 • 11 Dec 2015 5:09 AM | Anonymous

  Відомий правозахисник переконаний, що чинна влада не має наміру притягати Януковича до відповідальності

  Нового відкритого листа написав знаний український громадський діяч і психіатр, дисидент-політв'язень Семен Глузман. Якщо минулого разу він адресував листа Порошенкові, то цього разу - Шокіну, генпрокурору країни. Утім адресат, швидше за все, умовний, бо стосується лист дуже болючих аспектів у відносинах влади та суспільства, що склалися після революції. І висновки у листі - дуже малоприємні.    

   -- Ви у своєму листі фактично наполягаєте на тому, що у Порошенка й оточення Януковича існують якісь тіньові стосунки, які мають на меті вберегти екс-президента від переслідування. Чому у вас склалася така думка?

   -- Тому що я спробував проаналізувати ситуацію з правового погляду. Генпрокуратура оголосила Януковичу підозру за злочини проти Майдану, зокрема за розгін протестувальників у криваві лютневі дні. Але для того, щоб притягнути президента - чинного чи колишнього - до кримінальної відповідальності, потрібні висновки Верховного Суду про наявність ознак державної зради або іншого злочину в діях очільника держави. Призначений Порошенком генпрокурор Шокін (до речі, як і його попередники Махніцький та Ярема) мав звернутися до Верховного Суду з офіційним запитом й отримати висновок про те, що у зібраних Генпрокуратурою матеріалах є докази складу злочину, в якому звинувачують Януковича. Жоден із трьох генпрокурорів такого запиту не зробив. Отже, Генпрокуратура знає: без підтверджувального висновку Верховного Суду підозра у скоєнні злочину, оголошена Януковичу, ніяких юридичних наслідків не може мати.

  Я аж ніяк не кровожерлива людина. Не вважаю, що треба розстрілювати, вішати таких, як Янукович. Не про це йдеться. Нам треба жити далі. А для того, щоб жити далі, нам треба поставити парканчик між минулим та нинішнім і між нинішнім та майбутнім. А як можна поставити парканчики? Лише сказавши цілковиту правду. На жаль, Генпрокуратура не шукає правди.

   -- Як вважаєте, вона це робить свідомо?

  -- Переконаний, що Генпрокуратура так поводиться за згоди високопосадовців країни, зокрема і Президента. Ну не може такого бути, що Порошенко не розуміє, що відбувається. Йому ж мають доповідати про хід розслідування резонансних справ. Якщо не доповідають, то що це в нього за команда?! Страшно і соромно буде, якщо Європейський суд з прав людини невдовзі виправдає Януковича. А ще більш образливо буде, якщо його адвокати подадуть після цього позов до Євросуду. І держава Україна потім змушена буде компенсовувати йому моральні та матеріальні збитки за не зовсім коректне правосуддя.

  -- Ви маєте, принаймні для себе, пояснення, чому все іде таким сумним штибом? Можливо, якби поміняти генпрокурора, усе змінилося б на краще?

  -- По-перше, питання в тому, хто може бути наступним. По-друге, чи потрібно Президентові, аби наступний генпрокурор поводився інакше... Подивіться на ті ігри довкола корупції. Ну це ж сором! До речі, у нас були інші механізми боротьби з корупцією, але їх ніколи не використовували. Наприклад, управління “К” у СБУ, яке було зобов'язане боротися з корупцією і погрузло саме в корупції. Боюся, що так само буде з новоствореними антикорупційними структурами. Бо у країні, тотально пронизаній корупцією, маленька частка людей не зможе з нею боротися. І ось тут у мене виникає основне запитання: я взагалі не розумію, що відбувається з нинішнім Президентом. Він же, на відміну від Януковича, - людина розумна, освічена. Чому його поведінка така? Чому все довкола пронизане брехнею? Брехня лине просто з кожного слова. Ми ж не якісь дикі люди з джунглів. Більшість українців -- цілком нормальні люди. Ми не живемо ненавистю. Ну це ж неправда, що всі хочуть відомстити вчорашнім посадовцям, розстріляти, повішати їх. Ми хочемо жити краще, жити чесніше, а нам не дають.

   Наталія ВАСЮНЕЦЬ, газета "Експрес"  

   09.12.2015

  http://expres.ua/main/2015/12/09/163641-semen-gluzman-zhoden-troh-genprokuroriv-takogo-zapytu-ne-zrobyv


 • 03 Dec 2015 10:00 AM | Anonymous


  Голова Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Олександр Нечитайло написав заяву про звільнення за власним бажанням з посади судді.

  "Він написав заяву про звільнення з посади судді за власним бажанням", - повідомили в прес-службі в четвер.

  У ВАСУ пояснили, що відповідно до закону про судоустрій і статус суддів заява подається до Вищої ради юстиції, яка, у свою чергу, впродовж місяця має внести подання, в цьому випадку до Верховної ради, про звільнення судді з посади.

  До відповідного рішення Верховної Ради О.Нечитайло залишається на посаді судді та глави ВАСУ.

  Мотиви заяви про звільнення в суді не вказують.

  http://ua.interfax.com.ua/news/general/308705.html

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software