Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 21 Oct 2015 9:14 AM | Anonymous

  Міністерство культури України заявляє, що незаконне рішення російської окупаційної влади, яким 220 українських пам’яток Криму віднесено до культурних об’єктів федерального значення РФ, не має жодних правових наслідків та суперечить міжнародному праву.

  Про це йдеться у повідомленні міністерства.

  Мінкультури наголошує, що тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, згідно з якими на Росію як державу, що здійснює окупацію, покладена відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території відповідно до норм і принципів міжнародного права.

  Тому рішення Росії включити пам’ятки культурної спадщини Криму та їх території до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини народів РФ є протиправним.

  Як зазначає українське відомство, незаконні дії Росії стосуються зокрема об’єктів культурної спадщини, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Це фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, "Ластівчине гніздо", комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї, що є об’єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останніх з них номінуються на занесення до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  "Вся відповідальність за пошкодження чи руйнацію цих безцінних пам’яток лежить на Російській Федерації", - підкреслює Мінкульт.


 • 20 Oct 2015 8:00 AM | Anonymous

  ПАЧЕС підтримала Україну в спробах запобігти знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів і на окупованих територіях

  До Ермітажу (Санкт-Петербург, РФ) вивозяться колекції із Криму, в тому числі унікальні колекції із "Херсонеса Таврійського", із Судака та центрального музею Тавриди в Сімферополі. Про це заявила керівник постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), член фракції "Народний фронт" Людмила Денісова за підсумками засідання ПАЧЕС у м. Тірана (Албанія), повідомили в інформуправлінні ВР.

  "Хочу наголосити, що вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямованих, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, промислової та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права", - зазначила Денісова.

  За її словами, комітет з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС підтримав запропоновану українською делегацією поправку до Рекомендацій комітету, у якій наголошується на необхідності вжиття заходів, ґрунтуючись на нормах міжнародного права і, зокрема, на положеннях Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, спрямованих на запобігання знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів або на окупованих територіях.

  У ході обговорення поправка до рекомендацій Комітету з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС "Боротьба з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні ЧЕС" була підтримана іншими країнами-членами ПАЧЕС і прийнята з редакційними правками від турецької делегації. Як зазначила Денісова, тема засідання по боротьбі з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні ЧЕС дуже актуальна в наші дні не тільки для України, Автономна Республіка Крим якої тимчасово окупована Росією, але й для частини Республіки Молдова (невизнане Придністров'я), Азербайджанської Республіки (Нагірний Карабах) і Грузії (Абхазія та Південна Осетія). "Незаконне привласнення і використання іншими державами культурної спадщини в цих регіонах, що входять до ОЧЕС, викликає особливе занепокоєння", - додала вона.

  Зокрема, за словами Денісової, Україна обурена рішенням уряду РФ про прийняття у федеральну власність Національного заповідника "Херсонес Таврійський", розташованого на кримському півострові. "Ми наголошуємо, що статус розташованих на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь об'єктів культурної спадщини України жодним чином не змінюється, оскільки так званий "Договір між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів", укладений 18 березня 2014 р. в Москві, є нікчемним і не створює жодних міжнародно-правових наслідків", - заявила глава делегації ВР у ПАЧЕС.

  Крім того, Денісова звернула увагу на те, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" закликає спеціалізовані установи ООН, зокрема ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу АРК та міста Севастополь. "У зв'язку із цим ми вимагаємо негайного припинення міжнародних правопорушень на тимчасово окупованій території України і заявляємо про покладання відповідальності за них, у тому числі матеріальної, на російську сторону і незаконну владу Криму", - зазначила нардеп.

  Також Денісова нагадала про незаконне використання та знищення культурної спадщини в інших країнах-членах ОЧЕС, у яких переважають невизнані псевдо-республіки. Зокрема, за її словами, придністровська ділянка українсько-молдовського кордону має ряд історичних пам'яток, таких як містечко Рашкова, Бендерська середньовічна фортеця, Ново-Нямецький Свято-Вознесенський монастир в Кіцканах, природно-ландшафтні пам'ятники Рибницького і Каменського районів. "Офіційний Азербайджан неодноразово заявляв про дії, спрямовані на знищення і фальсифікацію культурної спадщини Нагірного Карабаху, які в міжнародних конвенціях оцінюються як злочин проти людства, а влада Грузії вважає, що грузинські пам'ятники історії на території самопроголошених республік Абхазія і Південна Осетія знаходяться в небезпеці. У процесі реставраційних робіт можуть бути знищені ознаки, що дозволяють ідентифікувати пам'ятники як грузинські", - додала глава парламентської делегації України.

  Як заявила Денісова, знищення та фальсифікація історико-культурних пам'яток на окупованих територіях є порушенням конвенції ЮНЕСКО "Про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини" і суперечать прийнятій в 1954 р. Гаазькій конвенції "Про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту".

  http://www.rbc.ua/

 • 20 Oct 2015 3:03 AM | Anonymous

  Четвертий президент України Віктор Янукович звернувся до Європейського суду з прав людини, оскільки вважає, що вони були порушені.

  Про це йдеться в офіційному релізі, поширеному адвокатською компанією Joseph Hage Aaronson LLP, яка займається захистом Віктора Януковича та його сина Олександра.

  Згідно з документом, екс-президент просить суд підтвердити порушення його прав відповідно до Європейської Конвенції з прав людини, включно з правом на справедливий судовий розгляд (Стаття 6), правом на ефективне розслідування замахів на його життя і право на захист його життя (Стаття 2), а також правом не зазнавати дискримінації за політичним статусом і переконаннями (Стаття 14).

  Як заявив Джо Хейдж, захисник Януковича, "українські обвинувальні органи, без сумніву, знаходяться під величезним політичним тиском і були змушені винести про вирок на підставі неправдивих фактів, в тому числі і тих, які призвели до санкцій ЄС проти Віктора Януковича".

  Зазначимо, раніше захист Януковича обіцяв звернутися до ЄСПЛ у разі відмови суду розглянути касацію на рішення про заочне засудження їх підзахисного.

  Як повідомляв УНІАН, генеральний прокурор Віктор Шокін 28 липня заявив про початок процедури заочного засудження Януковича.

  За його словами, 27 липня Печерський районний суд Києва визнав правомірність доводів та доказів, наданих співробітниками Генеральної прокуратури, і почав процедуру заочного засудження. Пізніше захист Януковича оскаржила рішення Генпрокуратури про заочному досудовому розслідуванні.

  11 серпня Апеляційний суд Києва відмовив у розгляді скарги адвокатів Януковича на рішення ГПУ про заочне засудження їх підзахисного.

  За даними начальника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, щодо Януковича все відкрито 5 кримінальних проваджень: про причетність до злочинів під час Майдану (це організація перевищення працівниками правоохоронних органів своїх повноважень, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі загибелі людей); створення злочинної організації; організація заволодіння лісовими угіддями Сухолуччя, а також будівлями з землею резиденції "Межигір'я"; заволодіння бюджетними коштами на створення спеціальної телекомунікаційної лінії спецзв'язку для органів державної влади.

  http://www.unian.ua/politics/1156381-yanukovich-bude-suditisya-z-ukrajinoyu-za-porushennya-svojih-prav-u-espl.html


 • 15 Oct 2015 10:03 AM | Anonymous

  Казахстан и Украина договорились о взаимных поставках продукции военного назначения. ТОО «Казахстанская авиационная индустрия (дочерняя компания АО «НК «Казахстан инжиниринг») и компания по экспорту и импорту продукции, услуг военного и специального назначения «Укрспецэкспорт» подписали соглашение о сотрудничестве в авиационной сфере. Данное соглашение открывает новые возможности для оборонно-промышленных комплексов двух стран.   МОК.   Читайте Більше • 15 Oct 2015 10:01 AM | Anonymous

  Наступного року буде відкрито лінію боєприпасів до стрілецької зброї, - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з керівним складом Головного управління Національної гвардії України у середу, 14 жовтня. Один із представників керівного складу НГУ підняв питання виготовлення в Україні власних боєприпасів. Він зазначив, що раніше виробництво боєприпасів до стрілецької зброї здійснювалося лише на Луганському патронному заводі, який знаходиться на території, тимчасово непідконтрольній Україні.   Урядовий Портал.   Читайте Більше


 • 18 Sep 2015 1:13 PM | Anonymous

  Американський онлайн-телеканал Netlflix випустив коротке промовідео власного документального фільму про революційні події в Україні. Стрічку під назвою Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom («Палаюча зима: Боротьба України за свободу») для каналу зняв режисер Євгеній Афінєєвський. На екран вона вийде 9 жовтня.   Hromadske.tv.  Read More

 • 14 Sep 2015 8:13 AM | Anonymous


  Захист української льотчиці, народного депутат України Надії Савченко закликав провести у день виступу президента РФВолодимира Путіна в ООН по всьому світу третій Global Day #FreeSavchenko. Про це написав у своєму Тwitter адвокат Марк Фейгін

   

  «Отже, президент Путін виступає в ООН у Нью-Йорку 28.09.2015 на General debate, 8-й за списком на сесії з 9-ї до 13-ї години за їхнім часом! 28 вересня 2015 року ми оголошуємо 3-й Global Day #FreeSavchenko. Закликаю наших друзів вийти по всьому світу на підтримку Надії!», - написав адвокат.

   

  Інший адвокат льотчиці Ілля Новиков повідомив, що тиск на російську владу щодо українських політв'язнів буде зростати. «Є ознаки, що тиск на владу РФ з приводу українських заручників у найближчі місяці зросте. Їх дотиснуть якщо не в 2015, то у 2016»- заявив він.

   

  Марк Фейгін також повідомив, що суд над Наією Савченко буде відновлено у Росії 15 вересня.«Суд завтра у справі Савченко пройде в місті Донецьк Ростовської області. Подивіться карту. Оточений територією "ЛНР"», - написав він.

   

  Суд над Надією Савченко у Донецьку Ростовської області (Росія) розпочався 30 липня. Російське слідство стверджує, що «Надія Савченко, будучи офіцером Збройних Сил України, перебуваючи у розташуванні воєнізованого батальйону "Айдар", 17 червня 2014 в районі п. Металіст Слов'яносербського району Луганської області, вела приховане спостереження і коригування артилерійського обстрілу по ділянці блокпоста ополченців Луганської Народної Республіки з перебували на ньому мирними громадянами, у тому числі трьома громадянами Російської Федерації - кореспондентами ВДТРК. В результаті обстрілу двоє росіян були вбиті».

   

  Захист Надії Савченко неодноразово спростовував такі дані, наводячи докази, що обстріл, під час якого загинули співробітники телеканалу «Россия 1», стався після того, як Надія Савченко потрапила у полон до терористів «ЛНР». Її адвокати заявляють про два фактичних підтвердження алібі українки - білінг  її мобільних телефонів і відеозйомку бойовика «ЛНР».

   

  http://www.telekritika.ua/pravo/


 • 11 Sep 2015 5:00 AM | Anonymous

  Партія "Ми маємо мету", головою якої є один з лідерів "ДНР" Денис Пушилін, зареєструвалась у ЦВК для участі у місцевих виборах.

  Про це свідчить перелік політичних партій, якими прийнято рішення про участь їх місцевих організацій у місцевих виборах, оприлюднений на сайті ЦВК.

  Відповідно до даних ЦВК, головою партії вказаний ватажок "ДНР" Пушилін.

  cvk.gov.ua

  Головою партії вказаний ватажок "ДНР" Пушилін / cvk.gov.ua

  Як зазначає Українська правда, у цьому списку вказані всі 285 зареєстрованих в Україні партій, в тому числі й "Народний фронт", який заявив, що на вибори точно не піде.

  Згідно із законом, для того, щоб партія взяла участь у виборах, має відбутись її з'їзд, який і ухвалить рішення про похід на вибори. Проте на сайті ЦВК відмітки про такий з'їзд МММ немає, як і в решти партій зі списку.

  У ЦВК "Українській правді" пообіцяли скоро прокоментувати цю ситуацію.

  Як повідомлялося раніше, один з ватажків бойовиків "ДНР" Денис Пушилін виявився також чинним головою української партії "Ми маємо мету"

  Партія "Ми маємо мету" (скорочено - "МММ") була зареєстрована в липні 2013 року. Згідно з заявою про реєстрацію, метою своєї діяльності партія ставить "сприяння зміцненню і відродженню України, як незалежної, правової, демократичної, суверенної і сучасної держави". 


  http://www.unian.ua/politics/1121131-partiya-vatajka-dnr-pushilina-zareestruvalasya-dlya-uchasti-u-mistsevih-viborah.html

 • 09 Sep 2015 11:05 AM | Anonymous

  Якщо в Україні буде введено військовий або надзвичайний стан, у такому разі зміни в Конституцію в частині децентралізації голосувати не будуть.

  Про це заявив президент Петро Порошенко. "Ніякі зміни до Конституції не будуть прийматися, якщо дійде до військового або надзвичайного положення", заявив президент, відкриваючи засідання Ради регіонального розвитку.

  За словами глави держави, доля конституційних змін залежить від загального прогресу у виконанні Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

  "Якщо Москва все-таки вирішить "поховати" Мінські угоди, то ми повернемося до змісту змін до Конституції", - сказав він.

  "Якщо, не дай Боже, дійде до військового або надзвичайного стану ... Ніякі зміни в Конституцію голосувати не будуть", - підкреслив президент.


  5 вересня у річницю ухвалення Мінської угоди Петро Порошенко заявив, що для встановлення миру в Україні альтернативи цій угоді не існує. "Альтернативи Мінським домовленостям не існує, якщо ми хочемо припинити окупацію, вийти на український кордон. Якщо ми хочемо повернути ці проблемні території Україні. Якщо ми хочемо звільнити заручників, які незаконно тримаються як на окупованих територіях, так і в РФ", - сказав президент.

  Як повідомляв УНІАН, 31 серпня під будівлею Верховної Ради після прийняття в першому читанні змін до Конституції щодо децентралізації почалися сутички між мітингувальниками і правоохоронцями. Агресивно налаштовані учасники мітингу почали штурмувати будівлю ВР, кидати бруківку, димові шашки. Також у правоохоронців та бійців Національної гвардії була кинута бойова граната, в результаті чого один нацгвардієць загинув, ще двоє померли у лікарнях. Понад 150 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості.

  http://www.unian.ua/politics/1120424-poroshenko-vidmovitsya-vid-zmin-do-konstitutsiji-u-razi-vvedennya-viyskovogo-chi-nadzvichaynogo-stanu.html


 • 06 Aug 2015 3:01 AM | Anonymous

  13 мільйонів франків, заарештованих на рахунках українського судді у Ліхтенштейні, будуть повернуті в Україну. Для цього треба довести злочинне походження коштів, повідомила DW прокуратура у Вадуці.

  Глава українського уряду Арсеній Яценюк днями звітував про значні успіхи у розшуку виведених за кордон коштів корумпованих українскьих чиновників. Крім мільярдів, виведених екс-президентом Віктором Януковичем і його оточенням, прем'єр похвалився і арештом закордонних рахунків одного з високопоставлених суддів. "Буквально нещодавно наш підрозділ з боротьби з відмивання коштів арештував 13 мільйонів франків на рахунках в Ліхтенштейні", - зазначив Яценюк у неділю, 2 серпня у відеозверненні.

  Ліхтенштейн сам знайшов мільйони судді з України

  Утім, з відповіді прокуратури Ліхтенштейну на запит DW випливає, що рахунки імовірного українського корупціонера заарештовані не за ініціативою Києва.

  "Підставою для арешту коштів стала наша власна інформація", - зазначив керівний прокурор країни Роберт Валльнер. За його словами, про підозру щодо брудного походження коштів на рахунках двох українців прокуратуру повідомило ліхтенштейнське відомство з боротьби з відмиванням коштів.

  Після попередньої перевірки прокуратура ініціювала арешт рахунків, суд у Вадуці задовольнив відповідне клопотання. "Йдеться про 13 мільйонів швейцарських франків на рахунку однієї панамської компанії, яку контролює один з підозрюваних", - повідомив прокурор.

  Кошти можуть бути конфісковані та повернені в Україну, повідомляє прокуратура Ліхтенштейну. Утім, для цього українське правосуддя має встановити злочинне походження коштів. DW поки не отримало відповіді на запит до Генеральної прокуратури України, чи відкрито кримінальне провадження проти українця, який незаконно вивів сумнівні гроші за кордон.

  "Містер 12 квартир"

  Як зазначається на сайті Кабінету міністрів України, знайдені 13 мільйонів належать колишньому судді Вищого господарського суду, який був заступником голови цього суду за часів Віктора Януковича. Єдиним суддею, який може підпадати під це визначення є Артур Ємельянов.

  Цей суддя, так само як і його колишній керівник Віктор Татьков, після зміни влади в Україні втратив керівну посаду. Утім, це не заважає колишнім призначенцям Януковича і надалі носити суддівську мантію. Прес-служба Вищого господарського суду України днями повідомила, що перевірка суддів на відповідність вимогам закону про очищення влади "триває". Відповідно до вимог цього закону суддя Ємельянов подав декларацію про доходи. При зарплаті у 238 тисяч гривень цей служитель Феміди задекларував дві земельні ділянки, два житлових будинки і 12 квартир. Коштів на закордонних рахунках у декларації немає.

  http://www.dw.com/uk/

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software