Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 30 Nov 2015 11:21 AM | Anonymous

  Назар Холодницький

  Генеральний прокурор України Віктор Шокін призначив антикорупційного прокурора.

  Ним став перший заступник прокурора Криму Назар Холодницький, інформує прес-служба ГПУ.

  "30 листопада генеральний прокурор України Віктор Шокін своїм наказом призначив на посаду заступника генерального прокурора України — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького", — йдеться в повідомленні, що з’явилось на сайті відомства.

  30 листопада 2015 року Шокін розглянув рекомендації конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду антикорупціного прокурора і обрав із двох кандидатур: Максима Грищука та Назара Холодницького.

  Вивчивши дані про обох претендентів на цю посаду, генпрокурор призначив призначив на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

  http://24tv.ua/ukrayina_otrimala_antikoruptsiynogo_prokurora_n635765


 • 05 Nov 2015 10:38 AM | Anonymous

  Апеляційний суд Київської області скасував виправдальний вирок колишньому ректору Національного університету державної податкової служби Петру Мельнику.

  УНИАН

  Про це йдеться у повідомленні прес-служби суду.

  Як зазначається, 4 листопада колегією суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Київської області, було розглянуто апеляційну скаргу у кримінальному провадженні №11-кп/780/989/15, подану прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення прокуратури Київської області Євгеном Власовим.

  Заслухавши доповідь головуючого судді, доводи прокурора, який підтримав апеляційну скаргу, заперечення захисників, та пояснення самого Мельника, судді прийняли ухвалу щодо скасування вироку і призначення нового судового розгляду зі стадії підготовчого судового засідання, в іншому складі суду.

  Як повідомляв УНІАН, Мельник був затриманий 27 липня 2013 року при отриманні від двох громадян України хабарів у розмірі 40 тисяч і 80 тисяч грн за вступ їхніх родичів до його університету.

  1 серпня Печерський районний суд Києва обрав Мельнику запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 27 вересня включно. 7 серпня на Мельника одягли електронний браслет для відстеження місця його перебування.

  9 серпня стало відомо, що Мельник втік з-під домашнього арешту, скинувши електронний браслет. 14 серпня його було оголошено у міжнародний розшук.

  1 квітня 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Мельника затримали в столичному аеропорту "Бориспіль", куди він прилетів з Лондона.

  24 червня 2014 року Головне слідче управління МВС завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами одержання Мельником хабарів.

  В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянка або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України, правоохоронці встановили, що в липні 2013 року екс-ректор прийняв неправомірну вигоду у значному розмірі за сприяння у зарахуванні двох абітурієнтів в цей навчальний заклад.

  Підозрюваному було обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 609 тисяч гривень. Крім того, накладено арешт на об'єкти нерухомості та належні йому грошові кошти.

  8 липня 2015 року Ірпінський міський суд Київської областівиправдав Мельника і зняв арешт з його майна. Вирок було оскаржено прокуратурою.

  http://www.unian.ua/politics/1174786-apelyatsiyniy-sud-skasuvav-vipravdalniy-virok-melniku.html


 • 21 Oct 2015 9:14 AM | Anonymous

  Міністерство культури України заявляє, що незаконне рішення російської окупаційної влади, яким 220 українських пам’яток Криму віднесено до культурних об’єктів федерального значення РФ, не має жодних правових наслідків та суперечить міжнародному праву.

  Про це йдеться у повідомленні міністерства.

  Мінкультури наголошує, що тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, згідно з якими на Росію як державу, що здійснює окупацію, покладена відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території відповідно до норм і принципів міжнародного права.

  Тому рішення Росії включити пам’ятки культурної спадщини Криму та їх території до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини народів РФ є протиправним.

  Як зазначає українське відомство, незаконні дії Росії стосуються зокрема об’єктів культурної спадщини, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Це фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, "Ластівчине гніздо", комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї, що є об’єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останніх з них номінуються на занесення до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  "Вся відповідальність за пошкодження чи руйнацію цих безцінних пам’яток лежить на Російській Федерації", - підкреслює Мінкульт.


 • 20 Oct 2015 8:00 AM | Anonymous

  ПАЧЕС підтримала Україну в спробах запобігти знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів і на окупованих територіях

  До Ермітажу (Санкт-Петербург, РФ) вивозяться колекції із Криму, в тому числі унікальні колекції із "Херсонеса Таврійського", із Судака та центрального музею Тавриди в Сімферополі. Про це заявила керівник постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), член фракції "Народний фронт" Людмила Денісова за підсумками засідання ПАЧЕС у м. Тірана (Албанія), повідомили в інформуправлінні ВР.

  "Хочу наголосити, що вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямованих, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, промислової та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права", - зазначила Денісова.

  За її словами, комітет з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС підтримав запропоновану українською делегацією поправку до Рекомендацій комітету, у якій наголошується на необхідності вжиття заходів, ґрунтуючись на нормах міжнародного права і, зокрема, на положеннях Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, спрямованих на запобігання знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів або на окупованих територіях.

  У ході обговорення поправка до рекомендацій Комітету з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС "Боротьба з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні ЧЕС" була підтримана іншими країнами-членами ПАЧЕС і прийнята з редакційними правками від турецької делегації. Як зазначила Денісова, тема засідання по боротьбі з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні ЧЕС дуже актуальна в наші дні не тільки для України, Автономна Республіка Крим якої тимчасово окупована Росією, але й для частини Республіки Молдова (невизнане Придністров'я), Азербайджанської Республіки (Нагірний Карабах) і Грузії (Абхазія та Південна Осетія). "Незаконне привласнення і використання іншими державами культурної спадщини в цих регіонах, що входять до ОЧЕС, викликає особливе занепокоєння", - додала вона.

  Зокрема, за словами Денісової, Україна обурена рішенням уряду РФ про прийняття у федеральну власність Національного заповідника "Херсонес Таврійський", розташованого на кримському півострові. "Ми наголошуємо, що статус розташованих на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь об'єктів культурної спадщини України жодним чином не змінюється, оскільки так званий "Договір між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів", укладений 18 березня 2014 р. в Москві, є нікчемним і не створює жодних міжнародно-правових наслідків", - заявила глава делегації ВР у ПАЧЕС.

  Крім того, Денісова звернула увагу на те, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" закликає спеціалізовані установи ООН, зокрема ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу АРК та міста Севастополь. "У зв'язку із цим ми вимагаємо негайного припинення міжнародних правопорушень на тимчасово окупованій території України і заявляємо про покладання відповідальності за них, у тому числі матеріальної, на російську сторону і незаконну владу Криму", - зазначила нардеп.

  Також Денісова нагадала про незаконне використання та знищення культурної спадщини в інших країнах-членах ОЧЕС, у яких переважають невизнані псевдо-республіки. Зокрема, за її словами, придністровська ділянка українсько-молдовського кордону має ряд історичних пам'яток, таких як містечко Рашкова, Бендерська середньовічна фортеця, Ново-Нямецький Свято-Вознесенський монастир в Кіцканах, природно-ландшафтні пам'ятники Рибницького і Каменського районів. "Офіційний Азербайджан неодноразово заявляв про дії, спрямовані на знищення і фальсифікацію культурної спадщини Нагірного Карабаху, які в міжнародних конвенціях оцінюються як злочин проти людства, а влада Грузії вважає, що грузинські пам'ятники історії на території самопроголошених республік Абхазія і Південна Осетія знаходяться в небезпеці. У процесі реставраційних робіт можуть бути знищені ознаки, що дозволяють ідентифікувати пам'ятники як грузинські", - додала глава парламентської делегації України.

  Як заявила Денісова, знищення та фальсифікація історико-культурних пам'яток на окупованих територіях є порушенням конвенції ЮНЕСКО "Про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини" і суперечать прийнятій в 1954 р. Гаазькій конвенції "Про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту".

  http://www.rbc.ua/

 • 20 Oct 2015 3:03 AM | Anonymous

  Четвертий президент України Віктор Янукович звернувся до Європейського суду з прав людини, оскільки вважає, що вони були порушені.

  Про це йдеться в офіційному релізі, поширеному адвокатською компанією Joseph Hage Aaronson LLP, яка займається захистом Віктора Януковича та його сина Олександра.

  Згідно з документом, екс-президент просить суд підтвердити порушення його прав відповідно до Європейської Конвенції з прав людини, включно з правом на справедливий судовий розгляд (Стаття 6), правом на ефективне розслідування замахів на його життя і право на захист його життя (Стаття 2), а також правом не зазнавати дискримінації за політичним статусом і переконаннями (Стаття 14).

  Як заявив Джо Хейдж, захисник Януковича, "українські обвинувальні органи, без сумніву, знаходяться під величезним політичним тиском і були змушені винести про вирок на підставі неправдивих фактів, в тому числі і тих, які призвели до санкцій ЄС проти Віктора Януковича".

  Зазначимо, раніше захист Януковича обіцяв звернутися до ЄСПЛ у разі відмови суду розглянути касацію на рішення про заочне засудження їх підзахисного.

  Як повідомляв УНІАН, генеральний прокурор Віктор Шокін 28 липня заявив про початок процедури заочного засудження Януковича.

  За його словами, 27 липня Печерський районний суд Києва визнав правомірність доводів та доказів, наданих співробітниками Генеральної прокуратури, і почав процедуру заочного засудження. Пізніше захист Януковича оскаржила рішення Генпрокуратури про заочному досудовому розслідуванні.

  11 серпня Апеляційний суд Києва відмовив у розгляді скарги адвокатів Януковича на рішення ГПУ про заочне засудження їх підзахисного.

  За даними начальника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, щодо Януковича все відкрито 5 кримінальних проваджень: про причетність до злочинів під час Майдану (це організація перевищення працівниками правоохоронних органів своїх повноважень, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі загибелі людей); створення злочинної організації; організація заволодіння лісовими угіддями Сухолуччя, а також будівлями з землею резиденції "Межигір'я"; заволодіння бюджетними коштами на створення спеціальної телекомунікаційної лінії спецзв'язку для органів державної влади.

  http://www.unian.ua/politics/1156381-yanukovich-bude-suditisya-z-ukrajinoyu-za-porushennya-svojih-prav-u-espl.html


 • 15 Oct 2015 10:03 AM | Anonymous

  Казахстан и Украина договорились о взаимных поставках продукции военного назначения. ТОО «Казахстанская авиационная индустрия (дочерняя компания АО «НК «Казахстан инжиниринг») и компания по экспорту и импорту продукции, услуг военного и специального назначения «Укрспецэкспорт» подписали соглашение о сотрудничестве в авиационной сфере. Данное соглашение открывает новые возможности для оборонно-промышленных комплексов двух стран.   МОК.   Читайте Більше • 15 Oct 2015 10:01 AM | Anonymous

  Наступного року буде відкрито лінію боєприпасів до стрілецької зброї, - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з керівним складом Головного управління Національної гвардії України у середу, 14 жовтня. Один із представників керівного складу НГУ підняв питання виготовлення в Україні власних боєприпасів. Він зазначив, що раніше виробництво боєприпасів до стрілецької зброї здійснювалося лише на Луганському патронному заводі, який знаходиться на території, тимчасово непідконтрольній Україні.   Урядовий Портал.   Читайте Більше


 • 18 Sep 2015 1:13 PM | Anonymous

  Американський онлайн-телеканал Netlflix випустив коротке промовідео власного документального фільму про революційні події в Україні. Стрічку під назвою Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom («Палаюча зима: Боротьба України за свободу») для каналу зняв режисер Євгеній Афінєєвський. На екран вона вийде 9 жовтня.   Hromadske.tv.  Read More

 • 14 Sep 2015 8:13 AM | Anonymous


  Захист української льотчиці, народного депутат України Надії Савченко закликав провести у день виступу президента РФВолодимира Путіна в ООН по всьому світу третій Global Day #FreeSavchenko. Про це написав у своєму Тwitter адвокат Марк Фейгін

   

  «Отже, президент Путін виступає в ООН у Нью-Йорку 28.09.2015 на General debate, 8-й за списком на сесії з 9-ї до 13-ї години за їхнім часом! 28 вересня 2015 року ми оголошуємо 3-й Global Day #FreeSavchenko. Закликаю наших друзів вийти по всьому світу на підтримку Надії!», - написав адвокат.

   

  Інший адвокат льотчиці Ілля Новиков повідомив, що тиск на російську владу щодо українських політв'язнів буде зростати. «Є ознаки, що тиск на владу РФ з приводу українських заручників у найближчі місяці зросте. Їх дотиснуть якщо не в 2015, то у 2016»- заявив він.

   

  Марк Фейгін також повідомив, що суд над Наією Савченко буде відновлено у Росії 15 вересня.«Суд завтра у справі Савченко пройде в місті Донецьк Ростовської області. Подивіться карту. Оточений територією "ЛНР"», - написав він.

   

  Суд над Надією Савченко у Донецьку Ростовської області (Росія) розпочався 30 липня. Російське слідство стверджує, що «Надія Савченко, будучи офіцером Збройних Сил України, перебуваючи у розташуванні воєнізованого батальйону "Айдар", 17 червня 2014 в районі п. Металіст Слов'яносербського району Луганської області, вела приховане спостереження і коригування артилерійського обстрілу по ділянці блокпоста ополченців Луганської Народної Республіки з перебували на ньому мирними громадянами, у тому числі трьома громадянами Російської Федерації - кореспондентами ВДТРК. В результаті обстрілу двоє росіян були вбиті».

   

  Захист Надії Савченко неодноразово спростовував такі дані, наводячи докази, що обстріл, під час якого загинули співробітники телеканалу «Россия 1», стався після того, як Надія Савченко потрапила у полон до терористів «ЛНР». Її адвокати заявляють про два фактичних підтвердження алібі українки - білінг  її мобільних телефонів і відеозйомку бойовика «ЛНР».

   

  http://www.telekritika.ua/pravo/


 • 11 Sep 2015 5:00 AM | Anonymous

  Партія "Ми маємо мету", головою якої є один з лідерів "ДНР" Денис Пушилін, зареєструвалась у ЦВК для участі у місцевих виборах.

  Про це свідчить перелік політичних партій, якими прийнято рішення про участь їх місцевих організацій у місцевих виборах, оприлюднений на сайті ЦВК.

  Відповідно до даних ЦВК, головою партії вказаний ватажок "ДНР" Пушилін.

  cvk.gov.ua

  Головою партії вказаний ватажок "ДНР" Пушилін / cvk.gov.ua

  Як зазначає Українська правда, у цьому списку вказані всі 285 зареєстрованих в Україні партій, в тому числі й "Народний фронт", який заявив, що на вибори точно не піде.

  Згідно із законом, для того, щоб партія взяла участь у виборах, має відбутись її з'їзд, який і ухвалить рішення про похід на вибори. Проте на сайті ЦВК відмітки про такий з'їзд МММ немає, як і в решти партій зі списку.

  У ЦВК "Українській правді" пообіцяли скоро прокоментувати цю ситуацію.

  Як повідомлялося раніше, один з ватажків бойовиків "ДНР" Денис Пушилін виявився також чинним головою української партії "Ми маємо мету"

  Партія "Ми маємо мету" (скорочено - "МММ") була зареєстрована в липні 2013 року. Згідно з заявою про реєстрацію, метою своєї діяльності партія ставить "сприяння зміцненню і відродженню України, як незалежної, правової, демократичної, суверенної і сучасної держави". 


  http://www.unian.ua/politics/1121131-partiya-vatajka-dnr-pushilina-zareestruvalasya-dlya-uchasti-u-mistsevih-viborah.html

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software