Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA Feature Articles

 • 22 Nov 2013 4:39 PM | Myroslaw Smorodsky (Administrator)

  Click here to view in PDF format  --- Натисніть тут для перегляду  у форматі PDF
  Thanksgiving Day
  Greetings День Подяки Привітання

 • 08 Aug 2013 6:32 PM | Myroslaw Smorodsky (Administrator)

  Українська громадськість обурена й глибоко занепокоєна ухвалою Сенату Республіки Польща від 20 червня 2013 р. та ухвалою Сейму Республіки Польща від 12 липня 2013 р. з нагоди 70-річчя трагедії на Волині. Викликає категоричне несприйняття вибірковий упереджений і незбалансований підхід обох палат польського парламенту до оцінки кривавих подій на споконвічних етнічних українських землях. Польські законотворці стали на шлях ревізії формули українсько-польського примирення, яка була погоджена між Україною і Польщею десять років тому і зафіксована 10 липня 2003 р. в Заяві з нагоди 60-ї річниці волинської трагедії, схваленої парламентами обох сторін, та у проголошеній 11 липня 2003 р. Спільній заяві Президента України і Президента Республіки Польща “Про примирення undefined у 60-ту річницю трагічних подій на Волині”. Детальніше-Read More

 • 06 Aug 2013 9:09 PM | Myroslaw Smorodsky (Administrator)

  .

  В ті часи, коли в українських землях наприкінці ХІХ – напочатку ХХ ст. зародився новий національний рух, відомий російський великодержавник В. Шульгін писав: «Незалежна, але вкрай зросійщена Україна є кращим для нас варіантом, аніж Україна у складі Російської імперії з пануванням на її теренах української мови та культури : це ті чинники, що спроможні призвести до повного її виходу з орбіти наших інтересів».

  Сучасні кремлівські імпершовіністи, які вважають Україну частиною Росії і не змирились з відновленням незалежної української державності, досі керуються цією настановою. Основним знаряддям реалізації  вибудованої ними гуманітарної стратегії щодо України є продовження війни проти української мови, яка триває вже кілька століть, і є війною на знищення української національної ідентичності, як фундаментального системотвірного чинника і підґрунтя української державності. Ця війна була і залишається безперервною: вона здійснювалась з різною інтенсивністю, в різних формах і різними методами впродовж всієї історії українсько-російських стосунків.   Детальніше-Read More

   

 • 06 Aug 2013 8:40 PM | Myroslaw Smorodsky (Administrator)
  Цілеспрямоване і масове вимордування украЇнців голодом у 1932-1933 р.р.  є тяжким міжнародним злочином, незалежно від того, чи кваліфікувати його як геноцид (genocide), чи як винищення (extermination). Проте цивілізоване ставлення до вшанування пам’яті жертв українського Голодомору,  елементарні почуття справедливості, гуманності і людської солідарності зумовлюють потребу в належній і чіткій юридичній оцінці нашої національної трагедії в світлі положень Конвенції ООН від 9 грудня 1948 р. про запобігання злочину геноциду та покарання за нього і відповідно до законодавства України, зокрема ст. 442 “Геноцид” Кримінального кодексу України.  Конвенція набула чинності 12 січня 1951 р.  Україна ратифікувала Конвенцію 22 липня 1954 р.  Детальніше-Read More 
 • 24 Apr 2013 7:39 PM | Myroslaw Smorodsky (Administrator)

  Шановні краяни!
       На одному із  засідань Наглядової ради Східноєвропейського (Волинського) національного університету була висловлена ідея щодо проведення влітку 2014 року спільно з Міжнародним громадським об’єднанням  "Волинське братство" Світового Форуму вихідців з Волині.
       Запрошуємо всіх краян – вихідців з історичної Великої Волині до участі у засіданні організаційного комітету Форуму,  що відбудеться 22-24 липня 2013 року на базі Східноєвропейського національного університету на перлині Волині  - озері Світязь (опис додається).
       Бажаючих взяти участь у засіданні організаційного комітету Форуму надіслати до 6 травня 2013 року інформацію про себе за електронними адресами vfen@ukr.net, admin@ukrinur.kiev.ua.
       Детальніша інформація буде розміщена на сайтах Східноєвропейського національного університету: http://www.vnu.edu.ua та Міжнародного громадського об’єднання  "Волинське братство": http://volyniany.org.ua.

  Оргкомітет по проведенню Світового Форуму
  вихідців з Волині

Powered by Wild Apricot Membership Software