Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Іноземні інвестори намагаються стягнути з України 170 млрд грн в міжнародних судах

21 May 2015 12:19 PM | Anonymous

Іноземні інвестори в міжнародних судах намагаються стягнути з України 170 млрд гривень, повідомив заступник міністра юстиції України Антон Янчук.

 "Загальна сума вимог становить 170 млрд грн", - сказав Янчук на брифінгу в четвер, 21 травня. За його словами, ця сума складається з 21 претензій іноземних інвесторів. При цьому заступник глави Мін'юсту зазначив, що у 2012 році сума позовів становила 30 млрд грн, а в 2013 - 20 млрд. 

Зростання обсягу фінансових претензій заступник міністра пояснив втратами іноземних інвесторів до України у зв'язку з окупацією РФ Криму і частини території, а також "опором олігархів". 

Раніше DT.UA вирішило поцікавитися переліком позовів, за якими Україні загрожують міжнародні судові розгляди і санкції. За 2014 рік його можна почерпнути з розпорядження Кабміну №595-р від 25 червня "Деякі питання закупівлі юридичних послуг в 2014 р.". Документом видається дозвіл Міністерству юстиції здійснити закупівлю юридичних послуг, "пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України". Як виявилося, таких справ на той момент було дев'ять, причому в шести з них держава Україна або вітчизняні держоргани і держкомпанії фігурували в якості відповідачів.
 http://dt.ua/ECONOMICS/inozemni-investori-namagayutsya-styagnuti-z-ukrayini-170-mlrd-grn-v-mizhnarodnih-sudah-173399_.html

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software