Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Рада відкрила реєстр майна чиновників

14 Jul 2015 11:41 AM | Anonymousфото:azh.kz

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 2423 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції"

"За" проголосували 240 народних депутатів.

"Документ передбачає, що дані усіх реєстрів рухомого і нерухомого майна стануть доступними для українських громадян, а чиновники не зможуть більше приховувати свої статки чи переписувати майно на родичів і підставних осіб", - зазначив міністр юстиції Павло Петренко перед засіданням парламенту.

Стара вже редакція закону дозволяє будь-якій особі отримати інформацію щодо того, кому належить чи конкретний об’єкт нерухомого майна чи земельна ділянка, але не розкриває доступ до майнових статків посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних службовців, оскільки не дозволяє здійснювати пошук за конкретним суб’єктом-власником нерухомого майна. Такі обмеження перешкоджають ефективному громадському контролю за власністю осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, виявлення незаконного збагачення цих осіб. Також, вони не відповідають найкращим практикам європейського законодавства з цього питання. 

Перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій прокоментував ухвалений законопроект.

"Цим законом, як рентгеном зможемо засвітити всю корупційну систему в Україні. Завдяки закону ми зможемо дізнатись про награбоване майно за десятки років: квартири, будинки, земельні ділянки, автомобілі. Кожному доведеться пояснювати – за які доходи придбане це майно. Це потужний удар по мафіозній, корупційній системі.


Author
Comment
 

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software