Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Конституційний Суд визнав неконституційними низку положень державного бюджету України на 2010 рік.

02 Dec 2010 4:19 AM | Anonymous

Відповідне рішення оголосив головуючий на засіданні суду Анатолій Головін.

Зокрема, КС визнав неконституційними положення статей 14, 24, 64 закону "Про держбюджет на 2010 рік", а також пункти 7-13 розділу 7 "Заключні положення".

Стаття 14 закону передбачає, що під час здійснення державних позик і надання державних гарантій міністр фінансів за дорученням Кабінету Міністрів має право приймати зобов'язання від імені України, пов'язані зі здійсненням таких позик.

Стаття 24 передбачає внесення змін до частини 2 статті 21 закону "Про приватизацію держмайна", що дає змогу в процесі приватизації державного майна оплату його вартості у вільно конвертованій іноземній валюті.

Стаття 64 закону встановлює, що до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства 1 і 2 групи або інвалідами 1 групи; особи, які проживають разом з інвалідами війни 1 групи й доглядають за ними за умови, що інвалід війни не перебуває в шлюбі; непрацездатні батьки; особи, які перебувають під опікою і піклуванням громадян, що мають право на пільги, і якщо вони живуть разом.

Пункти 7-13 заключних положень закону про держбюджет-2010 припиняють дію в 2010 році закону "Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат" і окремих положень Кодексу про надра, законів "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами й державними цільовими фондами" і "Про нафту й газ".

Відповідно до рішення КС, всі визнані неконституційними положення закону "Про держбюджет-2010" втрачають чинність від дня прийняття КС цього рішення.

Як повідомляло агентство, у червні 54 депутати Ради направили до КС подання про відповідність Конституції окремих положень держбюджету-2010.

Після затвердження парламентом 27 квітня проекту держбюджету-2010 низка експертів і депутатів Ради заявили, що цим документом установлюється ручне регулювання економіки Кабміном.

http://un.ua/ukr/article/300266.html

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software