Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Рішення суду у справі Дем’янюка очікується 12 травня

07 May 2011 5:19 PM | Anonymous

12 травня, як очікується, суд у Мюнхені оголосить вирок Іванові Дем’янюку. Українця за походженням звинувачують у співучасті в убивствах євреїв у концтаборі Собібор у 1943 році.

 

Прокуратура Мюнхена вважає провину підсудного доведеною. Івана Дем'янюка звинувачують у допомозі у вбивстві щонайменше 27 900 євреїв у концтаборі Собібор на території сучасної Польщі під час Другої світової війни. Натомість захист вимагає виправдання, висловлюючи сумніви у тому, що Дем'янюк взагалі був у Собіборі.

Суд планує оголошення вироку на 12 травня, однак, як зазначає агентство dpa, дату можуть і пересунути, адже процес постійно затягується: або через стан здоров'я тяжкохворого 91-річного підсудного, або через численні клопотання його адвоката. Лікарі дозволяють участь Дем'янюка у судовому процесі не довше трьох годин на день.

Резонансний процес

Від початку процесу, що триває вже майже півтора роки, було розглянуто гори документів, заслухано довгі виступи істориків, свідків та експертів. Хоча нині немає нікого, хто міг би засвідчити хоч один доведений випадок провини Дем'янюка, сторона звинувачення наполягає, що кожен, хто служив у Собіборі, причетний до убивств, які там здійснювалися. "Його провина полягає у добровільній співучасті у вбивствах євреїв",- аргументує прокурор Ганс-Йоахім Лютц, котрий вимагає для Дем'янюка покарання у вигляді шести років позбавлення волі. 

Одним з головних доказів прокуратура вважає посвідчення охоронця концтабору.  Експерти дійшли висновку, що документ є справжнім, натомість сторона захисту вважає його фальшивкою КДБ. Сам підозрюваний свою провину заперечує, називаючи себе жертвою і "простим селянином".

Cторона захисту вже заявила, що оскаржуватиме рішення суду, якщо підозрюваного не буде виправдано. Оглядачі відзначають, що навіть якщо у четвер суд ухвалить свій вердикт, крапку у справі Дем'янюка ставити буде зарано.

Наталя Неділько / dpa, dapd

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15059913,00.html?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml


© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software