Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Апеляційний суд залишив у силі вирок Тимошенко

23 Dec 2011 11:44 AM | Anonymous

Апеляційний суд Києва залишив у силі вирок Печерського районного суду, за яким екс-прем'єр України Юлія Тимошенко засуджена до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання "газових контрактів" з Росією в 2009 році.

Відповідне рішення зачитала головуюча на засіданні суддя Олена Сітайло після того, як судді пробули в нарадчій кімнаті всього годину.

"Апеляційний суд Києва ухвалив залишити без змін рішення Печерського райсуду Києва від 11 жовтня 2011 року", - цитує слова судді прес-служба "Батьківщини".

Колегія суддів також відхилила низку клопотань на окремі постанови суду, які подавав захист Юлії Тимошенко.

Повний текст ухвали оголосять 29 грудня о 16:00 в приміщенні Апеляційного суду Києва.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.

Крім того, пані Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз Україна" до Юлії Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії в сумі понад півтора мільярди гривень.

Неявка на засідання

Апеляційний суд Києва у п’ятницю продовжив розгляд скарги Юлії Тимошенко, яку почав розглядати по суті з 13 грудня, за відсутності екс-прем'єра та її захисників.

Напередодні пані Тимошенко та її адвокати відмовилися від участі у розгляді своєї апеляції.

Захисник Сергій Власенко заявив, що захист більше не братиме участі у засіданні і що таким є рішення самої екс-прем'єра.

На початку тижня Юлія Тимошенко вимагала, аби її доставили на засідання суду на ношах, оскільки вона через болі у спині не може ходити. Після цього колегія суддів вирішила розглядати апеляцію без участі екс-прем'єра.

Сергій Власенко сказав, що остаточне рішення про неучасть у судовому засіданні Юлія Тимошенко ухвалила після того, як той самий Апеляційний суд Києва 21 грудня відхилив скаргу на повторний арешт Юлії Тимошенко у справі корпорації ЄЕСУ.

За його словами, екс-прем'єр також не має наміру подавати касаційні скарги на рішення судів у подальшому.

Звернення до Європейського суду

Захисник Сергій Власенко заявив, що Юлія Тимошенко не має наміру подавати касаційні скарги на рішення судів у подальшому.

"Вірю, що Європейський суд дасть свою оцінку", - вказується у заяві Юлії Тимошенко, яка була оприлюднена її захисником 22 грудня.

14 грудня Європейський суд iз прав людини ухвалив рiшення про невiдкладний розгляд скарги екс-прем'єра на її утримання пiд вартою.

"Суд ухвалив рiшення надати прiоритет одному зверненню, ... зважаючи на серйознiсть висунутих обвинувачень", - ідеться у прес-релізі, поширеному Європейським судом.

У документi зазначається, що скарга українського екс-прем'єра надiйшла до суду 10 серпня цього року.

"Вона стверджує, зокрема, що її кримiнальне переслiдування i затримання були полiтично мотивованi; що не було юридичного обґрунтування законностi її утримання в Київському СIЗО i що умови її утримання незадовiльнi, не надається необхiдна за її численних проблем зi здоров'ям медична допомога", - зазначають у Європейському суді з прав людини.

У прес-службі "Батьківщини" повідомили, інтереси Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини представлятимуть адвокати Валентина Теличенко і Сергій Власенко.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2011/12/111223_tymoshenko_appeal_court_ek.shtml

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software