Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Конституційний Суд дозволив Азарову виплачувати соцдопомогу на власний розсуд

27 Dec 2011 10:21 AM | Anonymous
 Конституційний Суд визнав такими, що відповідають Конституції, положення закону "Про державний бюджет на 2011 рік", згідно з якими Кабміну надано право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни і особам, звільненим із військової служби, виходячи з наявного фінансового ресурсу Пенсійного фонду 2011 року.
 Про це сказано в рішенні КС, оприлюдненому у вівторок. Таким чином, КС не задовольнив вимоги, зазначені в поданнях 49, 53 і 56 депутатів Верховної Ради, у яких вони просили визнати неконституційними положення пункту 4 розділу 7 заключних положень закону про державний бюджет на 2011 рік.
 Суд прийшов до висновку, що передбачені законом соціально-економічні права не є абсолютними й механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу в інтересах усього суспільства.
Подання про неконституційність цієї норми до КС подали народні депутати влітку 2011 року, рішення КС було прийняте 26 грудня 2011 року.

У коментарях щодо рішення КС народні депутати від НУ-НС Юрій Кармазін та Арсеній Яценюк наголошували, що це рішення суду є незаконним, а судді, які його прийняли, повинні нести відповідальність.

http://www.ut.net.ua/News/38632

Прес-реліз

http://www.ccu.gov.ua/uk/publish/article/166101

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software