Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 02 Aug 2012 11:03 AM | Anonymous

  Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі закликає Віктора Януковича застосувати право вето до закону про мовну політику.

  Про це йдеться в повідомленні комісії.

  "Звертаємося до президента України не допустити підписання закону, який суперечить національним інтересам українського народу, загрожує громадянському миру, злагоді, стабільності в Україні ...", - цитується в повідомленні заява голови комісії Василя Костицького.

  На його думку, мовний закон породжує сепаратистські настрої, суперечить інтересам національної безпеки України та ставить під загрозу збереження соборності України, її незалежності та демократичних принципів розвитку.

  За словами Костицького, прийнятий закон містить ряд норм, що суперечать Конституції, зокрема статтям 6, 8, 10, 156, 157.

  Його прийняття, як вважає заслужений юрист Костицький, відбувалося з порушенням як Конституції, так і закону про регламент Ради.

  А реалізація зазначеного документа призведе до обмеження мовних прав українців, витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя.

  http://gazeta.ua/articles/politics/_komisiya-z-pitan-morali-prosit-yanukovicha-vetuvati-movnij-zakon/448944


 • 02 Aug 2012 9:18 AM | Anonymous

  Партія «Українська платформа «Собор» братиме участь у виборах до Верховної Ради і претендуватиме насамперед на голоси виборців, які ще не визначилися із своїми політичними уподобаннями. Про це голова партії Павло Жебрівський повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

  За його словами, аналіз соціологічних досліджень показує, що за великі політичні партії готова проголосувати приблизно половина виборців, решта - або ще не визначилися, або не збираються голосувати, а отже за них розгорнеться боротьба. "Ми не збираємося побороти тих, хто називає себе опозицією, ми будемо незручними для чинної влади, ми не збираємося перетягнути тих, хто визначився у своїх уподобаннях, ми орієнтуємося на тих, хто не визначився, запропонувавши переформатування чинного політикуму", - сказав П.Жебрівський.

  Він наголосив, що в Україні має з’явитися організована і чисельна група авторитетних, моральних людей, які "стануть ін’єкцією совісті української влади". На переконання П.Жебрівського, такою силою сьогодні стане партія «Українська платформа «Собор», до якої увійшли зокрема такі відомі в країні особистості як екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко, дипломат Рауль Чілачава, письменники Віталій та Дмитро Капранови, Ірена Карпа, співак Тарас Компаніченко, політолог Олександр Палій тощо.

  У свою чергу В.Огризко підкреслив, що партійці дуже ретельно і серйозно підходять до того, хто буде у виборчому списку, який буде оприлюднено на з’їзді "Собору" 4 серпня. "У нас немає боротьби за п’ятірку у списку, у нас немає мети стати депутатами будь-якою ціною. У нас є мета спробувати дати новий зразок політичним звичаям, відновити зворотній зв’язок між владою і суспільством", - сказав Д.Капранов. Продовжуючи тему, О.Палій наголосив: "Наша політична сила відрізняється від, скажімо, Партії регіонів так само, як творчість Таїсії Повалій відрізняється від творчості Тараса Компаніченка". Звертаючись до виборців, В.Огризко підкреслив, що "без альтернативи немає альтернативи, оскільки між одним злом і другим злом знову буде обрано одне зло. Наша мета - створити нову якість в політиці, якої сьогодні нема".
   

  http://www.unian.ua/news/518227-karpa-y-kapranovi-podalisya-v-partiyu.html

 • 01 Aug 2012 12:49 PM | Anonymous

  Заяви про побиття працівниками міліції адвоката затриманих на з'їзді Партії регіонів, у міліції назвали голослівними та нічим не підтвердженими.Про це повідомили у київській міліції."Відділ зв’язків з громадськістю повідомляє, що голослівні, нічим не підтверджені заяви пана Веремеєнка мають явно провокаційний характер", - йдеться в повідомленні.Проте як видно на відео з місця події, працівники міліції відмовилися представитися на вимогу адвоката і не пропускали лікарів до затриманої, яка втратила свідомість.У прес-службі також заявили, що "працівники міліції зробили все можливе, щоб запобігти травмуванню цього відвідувача, а не вчиняли відносно нього насилля". Read More

 • 01 Aug 2012 12:47 PM | Anonymous

  Адвоката Олега Веремеєнко, який приїхав до міліції до затриманих під час з'їзду Партії регіонів, жорстоко побили.Про це "Українській правді" повідомив адвокат Веремієнко Віталій Сердюк."При наданні правової допомоги громадянам у Дніпровському райвідділі міліції було скоєно зухвалий напад співробітниками Дніпровського управління міліції на адвоката Олега Веремєєнко", - розповів він."При спробі дізнатися ПІБ та посади співробітників міліції чергової частини управління, при багато чисельних свідках і журналістах, адвокат був втягнутий силою у віконце чергової частини, після чого два співробітники міліції, утримуючи його за волосся почали наносити удари, зокрема, у скроню, намагалися надіти наручники, били головою об стовп", - уточнив адвокат. Read More

 • 01 Aug 2012 2:51 AM | Anonymous
  Литва здобула перемогу над Газпромом в Стокгольмському арбітражі. В результаті російська монополія втратила контроль над литовською газопровідною системою.

  Як повідомили вчора в Міністерстві енергетики Литви, Стокгольмський арбітражний суд відхилив вимоги ВАТ "Газпром" відшкодувати збитки від поділу компанії Lietuvos dujos. Суд остаточно затвердив право литовського уряду ініціювати розслідування діяльності газової компанії у Вільнюському окружному суді і відхилив всі вимоги Газпрому про відшкодування шкоди, а також ухвалив, що російська монополія не може забороняти уряду Литви піднімати в суді питання про відповідність керівників компанії займаним посадам.
  В Міненергетики Литви відзначають, що рішення арбітражу ще раз свідчить про те, що питання про діяльність Lietuvos dujos і реалізації Третього енергетичного пакета ЄС в газовому секторі Газпром повинен вирішувати шляхом не арбітражу, а добровільних переговорів.

  Нагадаємо, Lietuvos dujos є монополістом з постачання газу споживачам в Литві і його транзиту через територію країни. Німецькому E.On Ruhrgas International належать 38,9% акцій Lietuvos dujos, Газпрому - 37,1%, Міненергетики - 17,7%.
  У минулому році уряд Литви зажадав поділу активів компанії за трьома видами бізнесу: транспорт газу, газорозподіл і продаж газу. Такої реорганізації вимагають від Литви норми Третього енергопакету ЄС. Акціонери Lietuvos dujos домовилися, що до 2014 року компанія буде повністю поділена. Безпосередньо за Lietuvos dujos залишиться лише продаж газу, а її магістральні газопроводи і газорозподільні мережі будуть передані новоствореним компаніям. Перша з'явиться до липня 2013 року, друга - до 2014 року, при цьому газорозподільна компанія залишиться дочірнім підприємством Lietuvos dujos.
  Проти поділу Lietuvos dujos неодноразово виступав Газпром. Будучи монополістом по поставкам газу в Литву, він завжди підкреслював, що не хоче втрачати вплив на активи Lietuvos dujos. Проте влада Литви проігнорували думку Газпрому навіть на тлі істотного зростання ціни газу для країни (більше $ 500 за 1 тис. кубометрів). У цьому Литві допомогла німецька E.On Ruhrgas International, разом з якою Міненергетики Литви змогло провести потрібне рішення. E.On Ruhrgas підтримала Литву, оскільки сама потрапляє під нормативи ЄС. Аналогічне поділ проводиться в Польщі та Естонії. Там газотранспортні оператори (Gaz System і Elering) виявилися підконтрольні державі на 100%.

  http://tyzhden.ua/News/56849

 • 31 Jul 2012 12:42 PM | Anonymous
  Мовний законопроект суперечить положенням Конституції України та міжнародним документам, ратифікованим Україною, зокрема Європейській хартії регіональних мов і мов меншин. Про це йдеться у відповіді радника президента Марини Ставнійчук на звернення партнерства "Новий Громадянин" з вимогою скасувати відповідний закон.

  "Прийняття закону відбулося з грубим порушенням вимог статей 47, 116-122, 130 закону "Про Регламент Верховної Ради", а значна частина положень закону не узгоджується з відповідними положеннями Конституції України та міжнародних документів, ратифікованих Україною, зокрема Європейської хартії регіональних мов і мов меншин", - йдеться у відповіді.

  Окрім того, радник президента стверджує, що закон суперечить рішенню конституційного суду від 14 грудня 1999 року № 10рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції щодо застосування державної мови.

  Ставнійчук звертає увагу, що, що, відповідно до Конституції, президент вирішить долю цього документу після його надходження на підпис в установленому порядку.

  Як повідомлялось, 31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.

  http://tyzhden.ua/News/56827
 • 31 Jul 2012 9:39 AM | Anonymous
  Голова ВР Володимир Литвин підписав закон про основи державної мовної політики, що розширює застосування російської мови на регіональному рівні.Закон вже відправлений на підпис президенту України Віктору Януковичу. Read More • 30 Jul 2012 7:40 AM | Anonymous

  Об’єднана опозиція оприлюднила список своїх кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі.

  http://tyzhden.ua/News/56708

 • 30 Jul 2012 6:49 AM | Anonymous

  Голова Верховної Ради Володимир Литвин повинен підписати мовний закон, заявляє лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

  За його словами, Литвин пропонував зміни до 131 статті закону "Про засади мовної державної політики" – і в разі нерозгляду відповідної постанови у спікера була юридична база для непідписання закону.

  Тепер же, за словами Єфремова, цю перепону знято, бо дану постанову відхилили.

  "Тепер спікер парламенту зобов’язаний підписати документ і невідкладно відправити його на розгляд президенту", - сказав лідер фракції Партії регіонів.

  Коментуючи заяву Литвина про те, що він за жодних обставин не підпише цей закон, Єфремов заявив: "У голови Верховної Ради немає для цього підстав".

  "Якщо він не підпише, то він порушить закон, а, порушивши закон, він підпадає під відповідальність як посадова особа, яка свідомо порушила закон. Тобто він зобов’язаний це зробити", - сказав він.

  Раніше 30 липня, на позачерговій сесії Верховної Ради, між першим віце-спікером Адамом Мартинюком та депутатом Олегом Ляшком сталася перепалка, коли Мартинюк намагався поставити на голосування внесення уточнень до закону про мову щодо 131 статті.

  Уточнення до закону ухвалені не були.


  http://www.pravda.com.ua/news/2012/07/30/6969792/view_print/

 • 28 Jul 2012 3:53 PM | Anonymous
  Голова Верховної Ради Володимир Литвин підтвердив, що в парламенті зареєстровані проекти постанови про переголосування мовного закону. "Їх дуже багато, в тому числі і 4 проекти постанови з мовної тематики", - підкреслив він.
  Також спікер зазначив, що має намір звернутися з листом до Президента Віктора Януковича у справі прийнятого закону про мови. "Я також зараз працюю над проектом листа до Президента з цього приводу, щоб викласти своє бачення ризиків, пов'язаних з цим законом", - повідомив Литвин. Він підкреслив, що в даному питанні "робить більше, ніж у його силах", і все інше "залежить від того як Верховна Рада поставиться до цієї проблеми".
  За словами Литвина, він запропонував внести до прийнятого закону зміни і уточнення, які знімуть напружену громадську реакцію на цей документ. "Я до закону запропонував згідно ст. 131 Регламенту Верховної Ради внесення змін і уточнень. Якби Верховна Рада розглянула їх і схвально поставилася до них, абсолютна більшість проблем, які викликають нарікання, складну суспільну реакцію, було б знято", - сказав Литвин.

  http://tsn.ua/politika/litvin-pishe-yanukovichu-lista-pro-movu.html
Powered by Wild Apricot Membership Software