Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 28 Jul 2012 11:08 AM | Anonymous
  Козир Росії на затягнутих переговорах з Україною про заміну старих кораблів Чорноморського флоту РФ на нові – ціна на газ, заявив ВВС Україна екс-депутат російської Держдуми Костянтин Затулін. 
  За словами політика, який прибув до Севастополя на святкування Дня Військово-морського флоту РФ, який відбудеться цієї неділі, вплив Росії на економіку України – це той вагомий переговорний аргумент, що врешті примусить українську сторону швидше надати дозвіл на поновлення застарілого Чорноморського флоту.
   Підписана в 1997 році російсько-українська угода щодо параметрів поділу колишнього Чорноморського флоту СРСР зафіксувала лише перелік військових кораблів, літаків та частин російського флоту, які перебувають на території України. Домовленість, однак, не передбачає механізму заміни озброєнь Чорноморського флоту. 
  Цю прогалину має вирішити нова угода про модернізацію російських озброєнь у Криму. Її обговорення триває вже майже десять років. Україна наполягає, що будь-яка заміна, наприклад, кораблів ЧФ, по-перше, має проводитися з дозволу Києва, а по-друге, відбуватися за принципом "тип на тип" і "клас на клас". Натомість російська сторона прагне збільшити потужності свого угруповання у регіоні.
   За інформацією командувача ЧФ контр-адмірала Олександра Федотенкова, перший корабель з тих, які за його словами, без затримок будуються у Санкт-Петербурзі, мають з'явитись у Севастополі вже в 2014 році. Йдеться, зокрема, про фрегат "Адмірал флоту Касатонов" та дизельний підводний човен. 
  Попри минулорічні заяви міністрів оборони обох країн, що угода про модернізацію ЧФ перебуває на стадії завершення, її досі не підписано.
  Поки Росія будує нові кораблі та прокладає чорноморський газопровід в обхід України, на традиційному Дні російського ВМФ у Севастополі публіці вкотре продемонструють "спільні дії моряків двох братніх флотів", кажуть організатори дійства. 
  Цього року святкування Дня ВМФ Росії та Дня флоту України у Севастополі знов об’єднали, як це було за президентства Леоніда Кучми. У 2008 році Віктор Ющенко призначив День флоту України на першу неділю липня. У такій спосіб президент намагався розвести в часі українську і російську дати. Цього року президент Віктор Янукович повернув День флоту України на останню неділю липня – день, коли своїх моряків ще з часів СРСР вшановує Росія. 
  Деякі спостерігачі сходяться на думці, що перенесення кожним новим президентом Дня флоту дискредитує історію українського військового флоту і принижує гідність українських військових. Анонімно деякі офіцери ВМС України, які протягом минулих 10-12 років брали участь у спільних заходах України й НАТО, говорячи про спільні свята з ЧФ Росії, вживають словосполучення "наказано дружити" та "показова дружба". 
  На думку моряків, які пам’ятають, що у 2005-2009 роках російсько-українські навчання "Фарватер миру" не проводились, теперішня дружба під час свят та спільних навчань насправді має на меті заспокоїти тих українських виборців, які були стривожені відносинами Віктора Ющенка й Володимира Путіна. 
  Коментуючи нову дату українського Дня флоту, корінний севастополець, доцент Києво-Могилянської академії Ігор Лосєв сказав, що "політика угодовства та плазування перед Кремлем не дає жодних дивідендів". "Наші проросійсько налаштовані політики геть не розуміють російського менталітету. Адже росіяни ніколи не шанували холуїв. Проте вони завжди поважали людей, здатних чітко стояти на своїх позиціях. Якщо хтось хотів перенесенням свята догодити Росії, ніякої вдячності за це лакейство з боку Кремля не буде. Там тільки посміються з цієї ініціативи, а наступного разу забажаюсь чогось значно прикметного, щоб віддали, поступились і так далі", - сказав Ігор Лосєв ВВС Україна.  
  Деякі аналітики зазначають, що Росії публічна флотська дружба потрібна саме для поступового витягування України з політичної орбіти НАТО. 
  Поки диктори, які озвучують свято флоту, кажуть про спільну справу моряків обох флотів "на захист південних рубежів", у Криму російська морська авіація готується до навчань "Кавказ-2012", а група кораблів ЧФ бере участь у спільних з кораблями Північного та Балтійського флотів Росії маневрах із матеріально-технічного забезпечення російської бази Тартус у Сирії, де триває збройний конфлікт. 
  На переконання директора Центру досліджень армії та роззброєння Сергія Згурця, у російського та українського флотів не існує спільних військових завдань. "Ми не починали війну з Грузією, ми не вдавалися до акцій з використанням сили в інших регіонах. Чорноморський флот діє в рамках загальної сучасної політики Російської Федерації. Завдання ж ВМС України – абсолютно інші. Це – захист національних інтересів", - сказав ВВС Україна Сергій Згурець. Тому, за словами експерта, коли Україна проводить спільні з Росією паради, то при цьому не завжди чітко підтримує ідеологію позаблокової країни, "дії якої відрізняються від ініціатив, які у своїй політиці намагається реалізувати ядерна супер-держава".

 • 28 Jul 2012 10:48 AM | Anonymous

  В тексті скандально мовного закону, що регулює використання мов національних меншин, російська мова згадується дев'ять разів, тоді як інші мови нацменшин при переліку лише по одному разу. Про це у своїй статті для ZN.UA пише науковий консультант Центру Разумкова Микола Мельник. "Попри загальні декларації щодо піклування про інтереси всіх національних меншин, апологети "мовного" проекту насправді переймаються підвищенням статусу однієї такої мови - російської. Інші мови національних меншин ідуть, як мовиться, паровозиком - на додаток", undefined стверджує експерт. Read More

 • 28 Jul 2012 10:44 AM | Anonymous

  Збірна України, яка на Олімпіаду в Лондон поїхала в складі 244 спортсменів, на вчорашній церемонії відкриття Ігор-2012 виходила в параді під номером 192. На чолі колони з прапором йшов дворазовий призер Олімпійських ігор дзюдоїст Роман Гонтюк, за ним слідували президент НОК України Сергій Бубка, шеф місії на Іграх XXX Олімпіади Ніна Уманець, голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін й наші олімпійці. Read More

 • 26 Jul 2012 12:31 PM | Anonymous
  Голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав розпорядження про скликання 30 липня позачергової сесії Верховної Ради шостого скликання. 
  Володимир Литвин

  Про це УНІАН повідомили в прес-службі ВР.

  Засідання розпочнеться о 10 годині.

  У повідомленні зазначається, що В.Литвин на вимогу 157 народних депутатів України та відповідно до частини другої статті 83 Конституції України підписав розпорядження про скликання позачергової сесії Верховної Ради України.

  Планується розгляд кадрових питань, що стосуються компетенції Верховної Ради України, проектів законів щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2012 рік, питання ратифікації, проекти законів економічного спрямування.

  Як відомо, на 30 липня оголошено проведення трьох партійних передвиборчих з'їздів - Партії регіонів, Об'єднаної опозиції «Батьківщина» і Комуністичної партії України. Зокрема, 30 липня в Києві на 11.00 заявлено передвиборний з'їзд Об'єднаної опозиції «Батьківщина», також на 11.00 заявлено з'їзд КПУ, на 17.00 заявлено з'їзд ПР. На даний момент інформації про можливе перенесення дати або час проведення з'їздів від партій немає.


  http://www.unian.ua/print/517045 • 23 Jul 2012 3:13 AM | Anonymous

  "Газпром" відмовляється від зниження цін на газ для польських споживачів, а в разі програшу в судах обіцяє припинити їм постачання, щоб не створювати прецендент, яким може скористатися український "Нафтогаз".

  PGNiG може лишитися зовсім без газу

  У п'ятницю про такі підсумки переговорів з російською монополією повідомили у польській PGNiG.

  У п'ятницю генеральний директор польської нафтогазової компанії Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) Гражина Петровська-Олива заявила, що не бачить можливості позасудового врегулювання конфлікту з "Газпромом" щодо перегляду контракту і зниження ціни газу, пише Комерсант-Україна.

  PGNiG подала позов до "Газпрому", вимагаючи зниження цін на газ в кінці 2011 року, після того, як "Газпром" відмовився переглядати для неї формулу ціни на газ, хоча надав знижки Естонії та Латвії, а також змінив способи розрахунку ціни для компаній E.On Ruhrgas, GDF Suez і Eni. Позови до "Газпрому" подавали також грецька DEPA, італійська Edison і німецькі RWE і E.On, які в підсумку домоглися зниження ціни.

  У прес-службі "Газпрому" від коментарів відмовилися, але джерело в компанії пояснило, що знижувати ціни для PGNiG "Газпром" не буде, щоб не створювати прецеденту, "яким могла б скористатися Україна". "Всі компанії, яким ми раніше надали знижки, так чи інакше співпрацюють з нами. Польська PGNiG, як і "Нафтогаз", тримається зосібна, а тому давати їм знижки абсолютно нелогічно", - заявив співрозмовник.

  Після введення в експлуатацію газопроводу Nord Stream "Газпром" став менше залежати від транзиту через Польщу і тепер "жорсткіше відстоює свої інтереси": "Якщо суд скасує нашу угоду з Польщею, ми припинимо його виконувати і зупинимо поставки палива в країну. Нехай після цього польська сторона переконає нас підписати більш вигідну угоду".

  За словами члена комітету Верховної ради з ПЕК Олександра Гудими, якщо суд визнає недійсним нинішню угоду «Нафтогазу» з "Газпромом", чинним можуть бути визнані попередні контракти, за якими "Нафтогаз" отримував паливо в 2006-2008 роках. "Формально попередню угоду ніхто не скасовував, вона не діє, лише поки є новий договір, укладений в 2009 році, - говорить пан Гудима. - Скасування нового договору дає можливість отримувати газ по старому".

  http://www.unian.ua/print/516248

 • 18 Jul 2012 4:05 AM | Anonymous
  16 липня 2012, в день прийняття Декларації про державний Сувернітет України, учасники акції на захист української мови, що відбувається біля Українського дому, заявили про продовження безстрокового голодування.
  Повний текст заяви, яку зачитала голодувальниця 26-річна Оксана Неживенко:


  Народу України,
  Президенту,
  Верховній Раді,
  представникам всіх громадських організацій і політичних сил

  У цей історичний день проголошення Декларації про державний суверенітет України ми вітаємо усіх співгромадян і робимо власну заяву.

  Ми щиро вдячні усім близьким, священикам усіх конфесій, представникам інтелігенції, Комітету на захист української мови, представникам політичних сил та усім людям доброї волі за їхні звернення у наш бік з проханням припинити голодування, дбаючи про наше здоров’я. Наша позиція є остаточною, свідомою і безповоротною. Ми залишаємося тут з метою захисту української мови, свободи слова та права людини із головною вимогою – скасувати законопроект “Про державну мовну політику”.
  Наша ініціатива є спрямованою на цілісне державотворення. До нас приходять однодумці за покликом власного сумління, серця і совісті. Тому ми залишаємося тут до перемоги.
  Ми закликаємо усіх небайдужих приєднуватися до нас. Ми запрошуємо усі громадські організації та політичні сили сідати до нас на ці сходи Українського дому на засадах відсутності символіки громадських організацій та партій з метою обстояння нашої спільної позиції.
  Слава Україні!

  За Комітет голодувальників: Голова – Оксана Неживенко
  Секретар – Олег Веремієно

  Акція на захист української мови біля Українського дому розпочлася 3 липня після того, як біля 70 депутатів Верховної Ради шляхом “кнопкодавства” проголосували у другому читанні за законопроект “Про державну мовну політику” номер 9037.
  Першими голодувати розпочали політики опозиційних партій, але на третій день у пятницю, 6 липня, об’єднана опозиція оголосили про “перемогу” і покинули сходи Українського дому.
  В той же час кілька молодих громадян України незалежно від одного прийняли рішення продовжити акцію протесту. У суботу зранку, 7 липня, п’ятеро молодих людей вирішили розпочати власне голодування. За кілька днів число голодувальників досягло 12 осіб. За кілька днів від цього гурту за станом здоров’я вибули двоє голодувальників Катерина Аврамчук та Анна Ющенко. Але їхні місця зайняли інші свідомі громадяни, для яких українська мова – не просте слово.

  http://www.bilozerska.info/?p=9037
 • 18 Jul 2012 3:03 AM | Anonymous

  Керівництво Криму готує зміни в Конституцію, щоб повернути собі законодавче право.

  Анатолій Могильов

  Кримське керівництво пропонує прирівняти в правах Конституцію Автономної республіки до Конституції Україні і наділити Верховну раду АРК правом законодавчої ініціативи. Такі пропозиції робоча група, створена головою Ради міністрів Криму Анатолієм Могильовим, планує протягом двох місяців подати на розгляд Конституційної асамблеї при президенті Януковичі. В опозиції заявляють, що реалізація подібних ініціатив буде означати "вихід Криму зі складу України", пише Коммерсант-Україна.

  Влада Криму почала активну роботу з розширення політичних та економічних повноважень автономії. Анатолій Могильов створив робочу групу з представників Ради міністрів, Верховної ради Криму і вчених. Її мета - розробити пропозиції щодо зміни Конституції Україні в частині розширення повноважень автономії. "Наша задача - винести на розгляд Конституційної асамблеї наше бачення взаємин Криму з центральними органами влади і зробити систему управління логічною і зрозумілою", - процитували кримського прем'єра в прес-службі Радміну. Могильов підкреслив, що Крим має "потужний потенціал", при якому неприпустимо залишатися дотаційним регіоном: "Нам необхідні не декларативні, а реальні повноваження. Це дозволить приймати більшість важливих для кримчан рішень не в Києві, а в самому Криму".

  Робота групи, за словами депутата Верховної ради Криму Юхима Фікса, триватиме один-два місяці, після чого її пропозиції надійдуть на розгляд Конституційної асамблеї, створеної при президентові України.

  Цікаво, що право законодавчої ініціативи для Верховної ради Криму було передбачено в Конституції автономії, прийнятій 6 травня 1992 року. Серед іншого цей документ визначав Крим як самостійну державу, яка перебуває з Україною в конфедеративних відносинах. У березні 1995 року президент Леонід Кучма скасував Конституцію Криму, а в 1998 році Верховна рада законом затвердила нову Конституцію АРК з куди більш скромними повноваженнями.

  Голова фракції "Союз" у кримському парламенті Лев Миримський підтримує розширення прав автономії. "Якщо дати Криму законодавче право, тоді Крим сам визначиться, що йому робити", - заявив він, уточнивши, що виступає за федеративний устрій України. "На мій погляд, це стабілізувало б ситуацію в країні. Це не сепаратистські настрої, а економічно обгрунтована думка: Крим повинен сам визначати свої пріоритети, формувати і затверджувати бюджет", - підкреслив пан Миримський.

  Перший заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Черноморов (Партія регіонів) засумнівався в тому, що офіційний Київ схвалить пропозиції кримської влади. Відзначивши, що пропозиції Анатолія Могильова "пов'язані з федералізацією України", пан Черноморов сказав, що їх варто сприймати як піар-хід.

  Представники опозиції зі свого боку заявляють, що ініціатива керівництва АРК за погодженням прийнятих законів України з нормами Конституції автономії "означатиме конфедеративні зв'язки Україну з Кримом". "Фактично це вихід Криму зі складу України, що нинішньою Конституцією не допускається!" - Обурився заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський ("Наша Україна-Народна самооборона"). Він нагадав, що реалізація цієї ініціативи стосується зміни I розділу Конституції і вимагає проведення всеукраїнського референдуму. "Її перспективи залежатимуть від складу наступного скликання Верховної ради і позиції Віктора Януковича", - сказав Ключковський.


  http://www.unian.ua/print/515431

 • 11 Jul 2012 11:46 AM | Anonymous
  Конституційний Суд України не дозволив Верховній Раді вносити зміни до Конституції в частині скасування недоторканності Президента і суддів.

  Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні Конституційного Суду щодо ухваленого ВР 20 червня законопроекту про внесення змін до Основного Закону, який передбачав скасування недоторканності депутатів, Президента та суддів. Цей законопроект був внесений опозицією.

  КС погодився, що парламент може вносити зміни до Конституції в частині виключення норм з неї щодо недоторканності народних депутатів України.

  Водночас суд не погодився з виключенням норм щодо недоторканності Президента України.

  У рішенні суду зазначається, що з цього приводу рішення суд уже приймав 1 квітня 2010 року.

  Також суд не погодився з тим, щоб Верховна Рада вилучала із Конституції норму стосовно недоторканності суддів. У рішенні зазначено, що недоторканність суддів «не є їхнім особистим привілеєм». «Скасування такої гарантії правосуддя як недоторканність суддів опосередковано може призвести до обмеження права на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України», - йдеться у рішенні КС.

  http://www.unian.ua/print/514286

 • 10 Jul 2012 12:51 PM | Anonymous
  Рейтинг інвестиційної привабливості України є вельми низьким. Це зазначив посол США Джон Теффт під час лекції для студентів Дніпропетровського національного університету. "Незважаючи на свій потенціал, Україна продовжує залишатися на дуже низькому ступені в міжнародних рейтингах, які оцінюють інвестиційний клімат і легкість ведення бізнесу. Це та сфера, в якій уряд має працювати зараз. Виходячи з обіцянок Президента Януковича – впроваджувати реальні реформи та сприяти міжнародним інвестиціям", – сказав посол.

  Read More


 • 10 Jul 2012 12:47 PM | Anonymous

  Група донецьких студентів QuadSquad, в рамках проекту Microsoft's Imagine Cup створили рукавички Enable Talk, які дозволяють глухонімим людям переводити жести в мову. Рукавички забезпечені сонячною батареєю, датчиками тиску, гіроскопами і акселерометрами, які за допомогою спеціального програмного забезпечення можуть переводити мову жестів в текст, а потім і в мову, використовуючи движок text-to-speech.

  Read More


Powered by Wild Apricot Membership Software