Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 07 Jul 2012 3:45 AM | Anonymous

  Народний депутат Микола Томенко направив звернення генеральному прокурору Віктору Пшонці.

  Скандальне голосування 3 липня

   Звернення стосується порушень Конституції та законів України, які відбулися на пленарному засіданні Верховної Ради 3 липня під час розгляду та голосування за прийняття в цілому проекту Закону «Про засади державної мовної політики».

  Як повідомили УНІАН у прес-службі М.Томенка, у своєму зверненні він наголосив, що винесення законопроекту на розгляд пленарного засідання Верховної Ради відбулося у порушення вимоги Регламенту ВР щодо підготовки законопроекту до другого читання профільним комітетом, вимоги Конституції та Регламенту ВР щодо права законодавчої ініціативи депутатів.

  М.Томенко підкреслив, що зазначений проект було винесено на розгляд Верховної Ради до завершення терміну його підготовки профільним комітетом. При цьому не було розглянуто більше двох тисяч поправок, внесених народними депутатами до другого читання.

  За словами М.Томенка, при винесенні проекту на голосування в цілому було порушено вимоги Регламенту ВР щодо порядку ведення засідань і процедури розгляду питань, оскільки до цього не відбулося позитивного голосування про включення цього проекту до порядку денного пленарного засідання.

  Натомість, додав він, під час самого голосування відбулися масштабні фальсифікації волевиявлення народних депутатів у зв’язку з порушенням вимог статті 84 Конституції України та частини 3 статті 47 Регламенту ВР про особисте голосування депутатів. Підтвердженням останнього є те, що після голосування 11 народних депутатів (в тому числі і сам М.Томенко) заявили про відкликання своїх голосів за цей закон, оскільки вони за нього не голосували.

  Зважаючи на те, що всі названі численні порушення Конституції та законодавства здійснювалися свідомо, за попередньою домовленістю групи осіб і призвели до результатів, які становлять реальну загрозу для громадянського миру і спокою, суверенітету та незалежності України, М.Томенко попросив В.Пшонку забезпечити проведення розслідування всіх обставин справи і вжити заходів прокурорського реагування для забезпечення дотримання вимог Конституції, законів та притягнення до відповідальності винних у їх порушенні.

  «Генеральна прокуратура повинна з’ясувати, чи діяла парламентська більшість як організоване злочинне угрупування під час голосування за мовний закон», - наголосив він.

  http://www.unian.ua/print/513564

 • 06 Jul 2012 8:38 AM | Anonymous

  Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не підпише закон про засади державної мовної політики.

  Володир Литвин

  Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні в інтерв’ю телеканалу «Рада».

  «Закон не можна підписати, немає підстав для того, щоб підписати», - сказав він.

  За словами В.Литвина, сьогодні потрібно всім зупинитися і знайти компромісний вихід з ситуації.

  Зокрема, В.Литвин зауважив, що Президент України Віктор Янукович вже висловився за те, що необхідно внести ряд уточнень до цього рішення.

  «Можна було б діяти таким чином, що Президент України звертається з листом до Верховної Ради: ви прийняли рішення - я поважаю ваше рішення. Водночас я просив би розглянути позиції першу, другу, третю до прийнятого вами рішення», - сказав В.Литвин.

  Зі свого боку, переконаний спікер, опозиція має взяти на себе зобов’язання не блокувати, а брати участь у дискусіях з цього питання. «Тоді обличчя зберігають усі», - наголосив В.Литвин.

  Голова ВР висловив переконання, що парламент все ж має перейти до більш предметного розгляду цього закону з урахуванням поправок, які внесені до нього.

  http://www.unian.ua/print/513405

 • 06 Jul 2012 4:10 AM | Anonymous
  Верховна Рада не підтримала внесення до порядку денного питання про відставку спікера Володимира Литвина.

  Жоден депутат не підтримав внесення на розгляд Ради цього питання.

  "Давайте привітаємо Володимира Михайловича з вотумом довіри", - прокоментував головуючий на засіданні перший віце-спікер Адам Мартинюк результати голосування на тлі оплесків у залі засідань.

  Перед голосування лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що його  фракція не буде підтримувати розгляд цього питання.

  "Я думаю, що це рішення емоційне і ми не повинні його підтримувати", - сказав він.

  "Кожна людина має подумати про свої вчинки, тому ми вважаємо розгляд питання передчасним і брати участь в голосуванні за відставку не буде", - наголосив Єфремов.

  Також з закликом не підтримувати відставку Литвина виступила депутат з його фракції Катерина Ващук.

  Як повідомлялось, Литвин і сьогодні не прийшов на засідання парламенту.

  4 липня голова Ради Володимир Литвин і заступник голови Ради Микола Томенко подали у відставку через ухвалення парламентом закону про мовну політику.


  http://tyzhden.ua/News/54719

 • 05 Jul 2012 7:23 PM | Deleted user

  On July 3, 2012, the Parliament [Verchovna Rada] of Ukraine, passed legislation under very dubious circumstances that would make the Russian language an official state language of Ukraine in violation of the Ukrainian constitution. Ambassador Volodymyr Vassylenko has opposed this legislation vehemently and has penned letters on behalf of numerous Ukrainian organizations to the President of Ukraine and to the Speaker of the Parliament detailing the illegality of this law and its divisiveness of Ukrainian society.
  Links to these letters are as follows:

   

  Letter to the President of Ukraine, Viktor Yanukovych


  Letter to the Speaker of the Ukrainian Parliament, Volodymyr Lytwyn

   

  VOLODYMYR VASSYLENKO is a pre-eminent Ukrainian legal scholar, jurist, and diplomat whose fifty-year long career has been illustrious in each of these fields. For over 25 years he has been a renowned professor of Public International Law at the Institute of foreign relations of the National Kyiv University. He was legal advisor to the Ukrainian Ministry of Foreign Affairs and the Verkhovna Rada (Parliament) of Ukraine. He was Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to Belgium, (non-resident) to the Netherlands and Luxemburg; to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and (non-resident) to Ireland, as well as Representative of Ukraine to the European Union, the North Atlantic Co-operation Council and the International Maritime Organization. He was Judge ad litem of the International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia. He was Representative of Ukraine to the UN Commission on Human Rights. He participated in a number of important international Conferences and Sessions of the United Nations General Assembly. He also formed part of the Ukrainian delegation at the Summits of the Commonwealth of Independent States.  He was Advisor to the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine, Representative of Ukraine to the UN Council on Human Rights, Deputy Representative of Ukraine to the Venice Commission, Agent of Ukraine to the International Court of Justice in the case of Ukraine v. Romania concerning the delimitation of maritime space in the Black Sea.   Crrently, he is a professor of law at Kyiv Mohyla Academy.  Languages: Ukrainian, English, French, Russian

  Ambassador Vassylenko is also an associate member of Ukrainian American Bar Association, has attended numerous UABA conventions, and has participated in numerous UABA panels and activities.

 • 05 Jul 2012 5:35 PM | Anonymous

  У парламенті зареєстрували письмову заяву Володимира Литвина про звільнення з посади голови Верховної Ради. Про це повідомляють на офіційному сайті парламенту. І, за словами голови фракції регіоналів Олександра Єфремова, завтра це питання мають внести на порядок денний і призначити день розгляду. Тим часом у сесійній залі не вщухають суперечки навколо мовного закону. Сьогодні одинадцятеро депутатів відкликали свої голоси за його ухвалення. Зокрема, 5 обранців з Народної Партії і ще четверо з Партії Регіонів. Водночас, кілька депутатів попросили додати їхні голоси. Опозиція хоче переголосувати документ.

  Однак у більшості непохитні: підстав для цього немає. Окрім того, меншості потрібно зібрати достатню кількість голосів. Також Єфремов натякнув на можливість подати проти Володимира Литвина судовий позов, якщо той не підпише закон про мови. Мовляв, за нормами Конституції, спікер не має права не візувати законопроект, ухвалений парламентською більшістю.


  Олександр Єфремов, голова фракції Партії регіонів:

  - Каких-то норм, которые давали бы право спикеру парламента не подписывать закон, проголосованный в зале, просто нет. Правда, нет норм наказания за то, что спикер не подписывает это. Но это уже недостатки нашего законодательства. Но я думаю, что все со мной согласятся, если большинство принимает соответствующее решение, то один человек не может остановить продвижению данного закона. В противном случае будут судебные процедуры и решение по данному вопросу.

  http://1tv.com.ua/ru/news/2012/07/05/23690

 • 05 Jul 2012 12:38 PM | Anonymous
  Юлія Тимошенко назвала більшість у Раді "картковими шулерам", а закон про мови назвала законом про "підлість та негідність".

  http://tsn.ua/politika/yanukovich-ogolosiv-viynu-ukrayini-timoshenko.html • 03 Jul 2012 6:34 PM | Anonymous
  Сьогодні парламент перевершив сам себе. Скандальний "мовний" законопроект регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова прийняли. І те, як це було зроблено, шокувало навіть бувалих депутатів. 
  Голосування відбулося у перші хвилини пленарного засідання. Перед цим депутати від Партії регіонів, які зазвичай беруть участь у силових протистояннях, зайняли місця в ложі уряду. Пізніше вони завадили депутатам від опозиції зірвати голосування. Незважаючи на те, що опозиціонери вирвали мікрофони в президії Ради, віце-спікер Адам Мартинюк "запустив" голосування з місця голови ВР Володимира Литвина.
   Як розповів позафракційний депутат Тарас Чорновіл, під час голосування був грубо порушений регламент Ради. По-перше, зазначив депутат, закон був прийнятий в цілому після першого читання в той час, коли він ще готувався для другого читання. По-друге, голосування проводилось двічі. Чорновіл зазначає - перше голосування провалилось: закон набрав лише 219 голосів. І це означало, що цього ж дня не можна було голосувати вдруге.  Або якщо голосувати, треба було прийняти постанову про повернення до голосування, чого не було зроблено. "Литвин як завжди сховався, і це зробив віце-спікер Мартинюк", - додав Чорновіл. Вже з другої спроби мовний закон набрав 248 голосів. Причому, за інформацією депутата, після другого голосування на сайті Ради були стерті дані про перше. "У цьому законі немає абсолютно нічого законного", - підсумував він. 
  Лідер" Фронту змін" Арсеній Яценюк також додав, що цього законопроекту не було в порядку денному і його туди не включали. До того ж у законопроект було внесено понад 2 тис поправок, відповідний парламентський комітет не підготував порівняльну таблицю. За його словами, "це зразкове голосування бандитів, а не народних депутатів".
  А от депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий на питання журналіста "Як це називається", відповів: "голосуванням". Відповідаючи на зауваження про те, що голосування відбулося з порушенням, регіонал сказав: "Ви мене ще будете вчити голосувати. Мене обирала Партія регіонів, а не ви". 
  Загалом у Партії регіонів не приховують задоволення від результативного голосування. "Оцініть красу гри. Ми їх розвели як кошенят. Я не знаю, що вони будуть робити на виборах", - сказав після голосування регіонал Михайло Чечетов. Він впевнений, що президент Віктор Янукович протягом двох тижнів підпише цей закон. 
  Цікаво, що на думку Чечетова, сам закон прийнятий завдяки опозиціонеру Володимиру Яворівському, пише "Комсомольская правда в Украине". "Він хотів всіх обхитрити. Подавав тисячу поправок до другого читання, щоб затягнути процес розгляду законопроекту. Профільний комітет не міг зібратися через нього на засідання і підготувати документ до другого читання. Тому, згідно з регламентом, ми винесли законопроект на друге читання і в цілому в тому вигляді, в якому він був спочатку - без єдиної поправки", - заявив Чечетов. Він наголошує, що саме Яворівський - хрещений батько закону про мови, проти якого так багато виступав. 
  Автор документу Вадим Колесніченко з прийняття закону також тішиться. "Ми не дали пресі розкачати цього човна питаннями буде законопроект, чи ні. Ви хотіли мордобою? Ми цього не допустили", - зазначив він. На зауваження, що вони "кинули" народ України, Колесніченко відповів: "Ви не народ України". Парламентарій також переконаний, що цим законопроектом "ми підтвердили європейський вибір України і те, що у нас інтереси прав людини є пріоритетними". Окрім того, він додав, що наступний етап - це розгляд у рамках роботи Конституційної асамблеї питання можливої легалізації офіційної двомовності. "Ми розуміємо, що це дозволить об'єднати Україну і забезпечити стабільне процвітання єдиної незалежної Української держави", - вважає нардеп. 
  Тим часом депутати НУНС почали голодування біля Українського дому, вимагаючи скасування "мовного закону". "Прямо на сходах біля Українського дому депутати почали голодування, вимагаючи скасування злочинного закону про основи державної мовної політики", - сказав депутат НУНС, лідер партії "За Україну" В'ячеслав Кириленко. За його словами, наразі біля Українського дому перебувають 4 депутати - Ксенія Ляпіна, Володимир Мойсик, Іван Стойко і В'ячеслав Кириленко. Депутат сказав, що до них приєднаються депутати Андрій Парубій, Роман Ткач та "багато інших". При цьому він зазначив, що депутати мають намір продовжувати голодування, поки цей закон не буде скасований, незважаючи на те, що на 6 липня заплановано закриття 10-й сесії. 
  У свою чергу, віце-спікер парламенту, представник фракції "БЮТ-Батьківщина" Микола Томенко наголосив, що опозиція розраховує на підтримку українців на майбутніх парламентських виборах і в разі перемоги обіцяє одразу ж скасувати цей закон. Віце-спікер також обурився тим, що під час прийняття цього закону хтось проголосував його карткою. "Я думаю, вперше в історії виникла ситуація, коли бандити не тільки блокували трибуну, а й голосували моєю карткою за законопроект про мови, оскільки, напевно, не знали, чи вдасться їм забезпечити голосування", - підкреслив Томенко. 
  Томенко і Палиця не голосували за "мовний закон", але табло показало інше. Цей випадок не єдиний. Так, народний від НУНС Ігор Палиця якимось дивним чином проголосував за закон, знаходячись за кордоном. 
  Як повідомляє прес-служба Верховної Ради, відповідну заяву депутат передав до апарату Ради.
   Політолог Вадим Карасьов вважає, що прийняття скандального мовного законопроекту Ківалова-Колесніченка є повторенням так званих "Харківських угод". "Спеціально робилися різного роду заяви, щоб приспати активність опозиції. І, по-друге, я вважаю, дуже сильним був тиск на українську владу з боку Кремля", - заявив Карасьов в коментарі ТСН.ua. Він нагадав про учорашню заяву голови адміністрації президента РФ Сергія Іванова про те, що прийняття проекту закону про мову буде мати важливе значення для України. На його думку, прийняття закону про регіональні мови – це попередня умова зниження ціни на газ. "Те, що  цей закон прийнятий після візиту Іванова, а також після короткої і закритої наради фракції ПР і партій парламентської більшості під керуванням прем'єра Миколи Азарова, свідчить про те, що спрацювала банальна угода "Харків-2", тобто "мова в обмін на газ", - наголосив політолог. Опозиція, на думку політолога, виявилася неготовою до такого перебігу подій. Водночас, зауважив Карасьов, для опозиції це є гарним приводом для посилення тиску на владу.
  Чорновіл вважає, що прийняттям "мовного закону" регіонали можуть збурити українців, протиставити Схід Заходу і таким чином мобілізувати свій електорат. З іншого боку, він нагадує, що в Україні законів багато, але працюють вони мало. Тим не менш, на його думку, через цей закон українська мова буде розглядатися як необов'язкова, що може призвести до зменшення кількості українських шкіл. А чиновники вважатимуть, що українська мова їм взагалі непотрібна. "Однак маятник колись повернеться в інший бік, і через це хтось втрачає можливості. Прийняття цього закону створює протистояння у суспільстві. Це повне свавілля… Регіонали добилися свого – вони розколють країну", - підсумував Чорновіл.
 • 28 Jun 2012 2:58 PM | Anonymous

  В Російській Федерації, виявляється, за зберігання чи розповсюдження книг про Голодомор 1932-33 рр., про український визвольний рух та про український націоналізм можна отримати тюремний термін. Про це можна судити, подивившись Федеральний список екстремістських матеріалів, розміщений на сайті Міністерства юстиції РФ.

   

  Всього в списку перебуває 1271 найменування заборонених для тиражування на території Росії книг, брошур, газетних матеріалів та інтернет-публікацій. Поруч в дужках зазначається підстава заборони на їх поширення на території РФ, зазвичай – це рішення судів.

  Серед даного списку, де переважають публікації про націонал-соціалізм, національно-визвольних рух на Кавказі, матеріали антипутінського спрямування (до речі, антипутніські сайти в більшості своїй відключені, на їх сторінку зайти неможливо), є і чимало видань українських власне авторів, науковців, чиї матеріали не перебувають під забороною в самій Україні чи в інших державах.

  Серед них переважають книги про Голодомор як акт геноциду українського народу, є також матеріали про злочини НКВД, при чому зроблені на підставі архівних документів, книга про діяльність Степана Бандери (чомусь він фігурує як Степан Бендера) та книга українського публіциста Віктора Рога («Роога», як зазначено в списку) «Молодь і націоналізм».

    Перелік цих книг з порядковим номером в Федеральному списку:

  1149. Печатное издание Руслан Викторович Частий «Степан Бандера. Мифы. Легенды. Действительность» 2007 г. (решение Мещанского районного суда города Москвы от 01.12.2011);

  1150. Печатное издание Вiктор Роог «Молодь i нацiоналiзм» 2002 г. (решение Мещанского районного суда города Москвы от 01.12.2011);

  1151. Печатное издание «Голодомор 1932-1933 рокiв в Украiнi: Матерiали кримiнальноi справи № 475» (решение Мещанского районного суда города Москвы от 01.12.2011);

  1152. Печатное издание Юрiй Шаповал, Володимир Пристайко, Вадим Золотарьов «ЧК – ГПУ – НКВД в Украiнi: особи, факти, документи» 1997 г. (решение Мещанского районного суда города Москвы от 01.12.2011);

  1153. Печатное издание Владимир Василенко «Голодомор 1932-1933 годов в Украине как преступление геноцида: правовая оценка» 2009 г. (решение Мещанского районного суда города Москвы от 01.12.2011);

  1154. Печатное издание Василь Морочко (знов таки помилка, адже справжнє прізвище науковця – Марочко) «Геноцид украiнцiв. Серiя: Голодомори 1932-1933. Голодомор» 2007 г. (решение Мещанского районного суда города Москвы от 01.12.2011);

  Що цікаво – всі вони заборонені рішенням Мєщанського суду Москви від 1 грудня минулого року.

  Схоже, за забороною цих видань спостерігається певне політичне замовлення, адже «вирок» цілому ряду українських книг було винесено в один день і, що цікаво, в приблизно одні й ті ж терміни, коли в РФ почалося переслідування Об’єднання українців в Росії (ОУР).

 • 25 May 2012 5:50 AM | Anonymous
  Спікер Володимир Литвин пропонує розпустити Верховну Раду, оскільки парламентаризм в Україні вже зруйнований. Про це він заявив сьогодні на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів.

  Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Литвин підкреслив: "Верховна Рада і парламентаризм в Україні остаточно зруйновані ... І в нинішній ситуації я пропоную прийняти політичне рішення про визнання цього факту з подальшим кроком - саморозпуск Верховної Ради і дострокові вибори до Верховної Ради України".

  Литвин зазначив, що ця пропозиція не була сприйнята лідерами фракцій на засіданні погоджувальної ради і навіть не обговорювалося. Чергові вибори до Верховної Ради, як відомо, призначені на жовтень.

  За словами спікера, сьогодні пленарного засідання не буде, оскільки парламентська трибуна заблокована опозицією, і лідерам фракцій не вдалося прийти до жодного компромісного рішення.

  Cьогодні з самого ранку опозиція заблокувала ложу президії й трибуну Верховної Ради, щоб не допустити прийняття закону про мови. У ложі президії опозиціонери повісили плакат із зображенням Віктора Януковича, Дмитра Табачника та Миколи Азарова і написом: "Знищення мови - знищення Батьківщини".

  Вчора опозиціонери зірвали розгляд проекту закону про державну мовну політику. Після 19:00 біля ложі президії почалися сутички, в результаті переросли у справжню масову бійку (відео). Спікер парламенту закрив пленарне засідання. Опозиціонери потіснили депутатів від влади. Декілька ударів отримав автор законопроекту про мови Колесніченко. "Битва за мову" тривала близько 10 хвилин. Є постраждалі.

  http://news.liga.net/ua/news/politics/668679-litvin_proponu_rozpustiti_verkhovnu_radu.htm
 • 06 May 2012 2:21 AM | Anonymous
  Перший омбудсмен України Ніна Карпачова заявляє, що в офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини вчора вранці обшукали представники СБУ.
  «Вранці представники СБУ почали обшуки в кабінетах працівників офісу омбудсмена України і такий дозвіл дала безпосередньо пані Лутковська (Валерія Лутковська – новообраний омбудсмен –ред.). Це – безпрецедентна подія», – зазначила Ніна Карпачова.
  «Сьогодні Володимир Яценко, який зараз виконує обов’язки керівника секретаріату омбудсмена, повідомив про те, що в його кабінеті були зламані замки. Він намагався приїхати на роботу, щоб отримати якісь пояснення, але люди пані Лутковської сказали, що це була її вказівка і її дозвіл на обшуки в кабінетах, зокрема й керівництва», – розповіла колишній омбудсмен і додала: «Вони намагалися зламати комп’ютери, якусь інформацію вони намагалися отримати в комп’ютерній базі. Проводили якісь обшуки безпосередньо в кабінетах, але працівники офісу при цьому присутні не були».
  Вона також зазначила, що кількох колишніх співробітників офісу омбудсмена викликали на допит у прокуратуру. «Останні новини, які я знаю: пана Валерія Тереца, який очолював секретаріат омбудсмена і був звільнений цими днями, разом із його помічником, викликали у слідче управління прокуратури Києва для дачі певних свідчень у справі Юлії Тимошенко, точніше – щодо провадження у справі Тимошенко. Зокрема йшлося про фото колишнього прем’єра, зроблені у колонії», – наголосила Ніна Карпачова.

  «Я розумію, що почався страшенний тиск на інституцію омбудсмена в Україні, що саме по собі є неприпустимим, тому я змушена звернутися до всієї світової спільноти. В Україні сьогодні – нова хвиля загрози, цього разу – політичних переслідувань тепер уже безпосередньо представників офісу омбудсмена України», – зазначила колишній омбудсмен. Загалом, на її думку, обшук в офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини «спрямований проти першого омбудсмена» – з огляду на провадження у справах колишніх високопосадовців, зокрема Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

Powered by Wild Apricot Membership Software