Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 16 Feb 2016 10:53 AM | Anonymous

  "Очевидно, що і суспільство, і влада незадоволені темпами змін. Очевидно, що нам треба прискорити позитивні перетворення, відкрити друге дихання у проведенні реформ. Очевидно, що з початку року ми не лише зменшили швидкість, а взагалі почали гальмувати. Уряд втратив підтримку з боку коаліції. Щоб провести через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, часто доводиться займати голоси у позакоаліційних груп та позафракційних депутатів", - йдеться у зверненні Порошенко.

  За словами президента, напруга між урядом і фракціями стала настільки високою, що створює загрозу життєздатності коаліції. "Її ж розпад в свою чергу неминуче занурять країну у глибоку і тривалу політичну кризу", - йдеться у зверненні, розміщеному на сайті президента. "Сьогодні вранці я зустрічався і мав ґрунтовну розмова з Генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоб він написав заяву про відставку", - сказав Порошенко. За словами президента, Шокін впровадив ті реформи, "яким в ГПУ чинили опір десятиліттями": позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань, тощо. "Це з одного боку. З іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора", - додав він.

  "Із такими ж мірками слід підходити і до уряду", - йдеться у зверненні. "Момент для часткового поновлення Кабінету міністрів втрачено. Про нього надто довго говорили, і в результаті - заговорили. Тепер вже очевидно запит на повне перезавантаження уряду. Поки у прем'єр-міністра зберігається можливість вибрати, яким чином краще дати простір для реалізації цього запиту. Тотальне переформатування Кабінету міністрів має відбуватися на основі чинної коаліції у складі "Солідарності", "Народного фронту", "Самопомочі" та "Батьківщини"", - підкреслив президент. 

  Також Порошенко звернувся до "Народного фронту" і його лідерам. "Ні доля уряду в цілому, ні які персональні амбіції його членів не повинні вплинути на єдність нашої проєвропейської демократичної команди. В коаліцію об'єднувалися не заради посад, а заради принципів. Принаймні, людям говорили саме так, чи не правда?", - сказано у зверненні.   

  Повідомлялося, що в разі визнання депутатами роботи уряду незадовільною, фракція "Народний фронт" вимагає внесення постанови про недовіру Кабміну вже у вівторок, повідомила"Українська правда" з посиланням на слова одного з членів фракції. Раніше "НФ" не виключив виходу з коаліції в разі відставки уряду Яценюка. 

  У вівторок, 16 лютого, очікується звіт Кабміну в Раді. Станом на 13.30 збір підписів на відставку уряду Яценюка ще тривав всього підписалися під цим документом 116 депутатів. Депутати від БПП зізнаються, що голосів за відставку уряду поки вистачає. "Але до вечора все ще може змінитися", - вважають там. 

  Зазначимо, що депутати БПП і "Самопомічі" на даний момент зібрали вже більше двох третин підписів за відставку Яценюка. 

  11 лютого депутати "Самопомочи" і "Батьківщини" ініціювали збір підписів за висловлення недовіри уряду Яценюка. Також фракція БПП вирішила визнати незадовільною роботу Кабміну. Джерела ZN.UA в Адміністрації президента оцінюють ймовірність відставки прем'єр-міністра і переформатування уряду в 60%. Разом з тим, вони припускають, що склад Кабміну можуть змінити і без звільнення Яценюка.

  http://dt.ua/POLITICS/poroshenko-zaklikav-yacenyuka-i-shokina-piti-u-vidstavku-199935_.html

 • 10 Feb 2016 4:37 AM | Anonymous

  Колишній суддя Конституційного Суду України Віктор Шишкін вважає за доцільне ухвалити закон про позбавлення громадянства за колабораціонізм.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції.

  За словами Шишкіна, в ситуації з Донбасом доцільно вести мову не про сепаратизм, а про колабораціонізм, оскільки «вони підняли прапор чужої держави і ввели чужі війська».

  Говорячи про Мінські угоди, Шишкін назвав їх юридично нікчемними. За його словами, ними на Україну поклали обов’язки, у тому числі «такий дикий, як зміна нашої Конституції».

  Як сказав Шишкін, можна зрозуміти зобов’язання щодо припинення вогню, відведення військ, але не можна виправдати диктування Державі Україна вимог про внесення змін до Основного Закону.

  За його словами, якщо говорити про формальну сторону, то постає питання: «наскільки той, хто від імені України взяв такі обов’язки, був уповноважений на це».

  Він продемонстрував розпорядження № 953/2014рП президента України Петра Порошенка про призначення екс-президента Леоніда Кучми уповноваженим на участь у Трихсторонній контактній групі з мирного урегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. За його словами, в розпорядженні сказано, що Кучма діє на громадських засадах. «Хотів би знати, як це - на громадських засадах здійснюючи повноваження, може покладатися на суб’єкта міжнародного права (Державу Україна - УНІАН) виконання таких обов’язків?» - запитав Шишкін.

  Він наголосив, що про жодні зміни до Конституції України не може йтися. За його словами, Основним Законом передбачено, що такі зміни не можуть вноситися, коли є умови воєнного стану, тобто не оголошення такого стану, а його ознаки.

  Шишкін нагадав, що у статті 157 Основного Закону йдеться: «Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного стану». За його словами, «в законах України, актах Верховної Ради, в актах президента безапеляційно констатується оцінка воєнних дій, що відбуваються в Україні впродовж 2014-2015 років, такими термінологічними конструкціями – «війна». Це не я сказав, це наш парламент сказав, це президент сказав: воєнна агресія, неприхованна агресія, ескалація збройної агресії, окупація, окупаційні сили».

  «Хіба це не говорить про наявність у нас умов воєнного стану?», - запитав Шишкін.

  На його переконання, сьогодні є всі можливості для проведення і децентралізації, і судової реформи без внесення змін до Конституції України, а через зміну законодавства.

  http://www.unian.ua/politics

 • 06 Feb 2016 3:17 AM | Anonymous

  Ми, єпископи УГКЦ, зібравшись на черговому Священному Синоді, не можемо стояти осторонь нинішніх тривог і надій нашого суспільства, адже в центрі душпастирської турботи Церкви є і завжди буде спільне благо народу, справжнє добро людини, даровані їй Богом свобода і гідність.

  Наша країна має всі необхідні передумови та володіє всіма необхідними ресурсами, − соціальними, інтелектуальними й трудовими, − щоб запевнити гідне життя кожному громадянинові. Разом із тим у суспільстві повинні бути лідери, які, не витрачаючи намарно згадані ресурси, здатні брати на себе відповідальність за втілення прагнень українців. Попередня влада не справилася з цим завданням і під тиском народу, ціною пролитої крові героїв Небесної сотні, була змушена піти. Проведення чергових виборів давало надію на перезавантаження політичної системи та зміну правил поведінки представників влади. Тому після Майдану суспільство видало новий мандат довіри своїм лідерам, які несуть за це дуже високу відповідальність.

  Проте сьогодні вже неозброєним оком видно, як у суспільстві зростають розчарування і тривога. Цими днями велике занепокоєння Церкви викликають, зокрема, сигнали про блокування на державному рівні реформ, яких вимагає і потребує наше суспільство. Ми, як душпастирі, не беремося давати експертну оцінку політичній та економічній ситуації в країні, проте поділяємо думку наших вірних і суспільства загалом щодо нагальної необхідності реформ, які за своєю суттю повинні дати нашому народу можливість для реалізації Богом даних талантів і стати запорукою соціальної справедливості та здійснення мрій українців про достойне життя для себе і своїх нащадків. З особливою відповідальністю слід підходити, зокрема, до конституційних змін, адже непродумані дії в цій ділянці можуть нести зі собою шкоду для єдності суспільства та загрозу для суверенітету й цілісності нашої Батьківщини.

  Безпідставне затягування чи відкладання реформ стримує розвиток нашого суспільства. Ще більшу загрозу для цього розвитку несуть у собі корупційні інтереси та дії декотрих політиків і груп, бо вони  вбивають віру українців у саму можливість життєво необхідних змін. Окрім того, вони ще й руйнують суспільну довіру до владних інституцій, що в нинішній ситуації може бути вигідне тільки нашим ворогам.

  Українське суспільство хоче бачити результат своєї боротьби за гідне життя, за що наш народ заплатив і надалі платить таку високу ціну кривавих жертв на Майдані та на Сході України. Водночас мусимо перестерегти, що будь-яка влада неминуче дискредитує себе, коли діє за подвійними стандартами, а вчинки деяких її представників суперечать власним деклараціям. Коли народ платить кров'ю за саму незалежність держави на полі бою, неприпустимо перекреслювати його подвиг гальмуванням змін, внутрішніми чварами і торгувати її добрим ім’ям у міжнародній спільноті. Суспільство очікує від влади нових і чесних правил, яких вона повинна дотримуватися, а також відповідальних і прозорих дій, котрі даватимуть підстави для довіри та надії.

  Звертаємося до тих, кому народ довірив владні повноваження, із наполегливим закликом не ставити особисті, бізнесові чи партійні інтереси вище від загальнонаціональних. Турбота про спільне благо та скерування всіх здорових сил на захист гідності людини та на утвердження соціальної справедливості в нашому народі мають стати консолідаційними факторами для всього суспільства та його провідників. 

  Новітні події в українському політикумі наводять на думку, що сьогодні настав крайній термін для такої переміни свідомості влади, задля того аби пройти точку неповернення, за якою можна буде будувати по-справжньому незалежну країну без руйнівних наслідків пострадянських травм.

  Насамкінець прагнемо звернутися до всіх людей доброї волі в Україні. Дорогі співвітчизники! Після Майдану, в обставинах зовнішньої військової агресії проти нашої держави, українське суспільство не має права перетворюватися на суспільство розчарованих чи зневірених. Це було б найбільшою поразкою для всіх. Необхідно зберігати холодний розум і спокій, щоб якимись нерозважними діями чи гарячковими кроками не змарнувати здобутків, котрих ми досягли такою великою ціною. «Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову» (Гал. 1, 5). Нехай ці Божі слова стануть для нас усіх заохоченням до подальшої витривалої праці та запорукою нашої надії на остаточну перемогу сил добра і правди над силами темряви та гріха.

  Закликаємо всіх вірних до посиленої молитви за наш народ, правління і все воїнство та на всіх призиваємо повсякчасне благословення Бога Отця, і Сина, і Святого Духа!

  Від імені Синоду Єпископів КГВА УГКЦ

  † СВЯТОСЛАВ

  Львів-Брюховичі,

  4 лютого 2016 року Божого

  Офіційний сайт УГКЦ • 02 Feb 2016 3:50 PM | Anonymous


  Представники німецького Бундестагу, що перебувають у Києві з офіційним візитом, вважають, що Україна має ухвалити законодавство, яке дозволило би провести вибори на Донбасі.

  Про це заявив у вівторок на зустрічі з журналістами депутат Бундестагу Мануель Саррацін, що входить до складу делегації німецького парламенту, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

  "Було б дуже і дуже прикро, якби через позицію тих людей, які схвалюють Конституцію (очевидно, йдеться про зміни до Конституції - ЄП) не вдалося створити правову основу для проведення виборів на Донбасі", - заявив він.

  Німецький депутат, вважає, що ухвалення конституційних змін було би політично виграшним для України.

  "Набагато цікавіше було б поставити Росію в ситуацію, за якої вона була б вимушена забезпечити на цій території вільні і чесні вибори, які мають відбутися за українським законодавством,  як записано в мінських угодах",  - пояснив він свою логіку.

  За словами німецького депутата, це дозволило би гарантувати продовження санкцій: "Ви маєте переконати всіх, що Україна створює всі необхідні умови щоби виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами. Це був би найважливіший і найвагоміший аргумент, який зміг би переконати суспільства (країн ЄС) зберегти та продовжити санкції".

  Водночас, депутат наголосив, що очікує на продовження санкцій за будь-якого сценарію, якщо не встановиться чітке перемир’я.

  "Я не бачу, щоби Україні зараз погрожували не продовженням санкцій проти Росії. Ці санкції були запроваджені через поведінку Росії та можуть бути скасовані лише коли ця поведінка зміниться", - пояснив він, наголосивши, що представляє не лише свою позицію, але й думку інших членів делегації.

  Представники інших фракції, що були присутні під час розмови, не заперечили йому

  http://www.pravda.com.ua/

 • 30 Jan 2016 1:26 PM | Anonymous

  Без кардинальних змін у правоохоронній та судовій системах революційні антикорупційні закони не працюватимуть.

  Таке переконання висловив секретар Антикорупційного комітету ВРУ,  лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов в інтерв’ю виданню «HUBs».

  «Але що ми маємо? Так звана «реформа» Прокуратури завершилася тим, що 100% старих прокурорів стали новими прокурорами. А попри очевидні провали Шокін і далі очолює ГПУ, щоб завершити «реформу»», – наголосив Добродомов.

  Він нагадав, що найбільш резонансні справи – «діамантових прокурорів», нафтопродуктів Курченка, за заявами екс-керівника ДФІ Гордієнка про вкрадені через держпідприємства 7,5 млрд гривень – досі не потрапили до суду.

  «Єдина надія лише на ті справи, які зараз проводить НАБУ. Наприклад, справа про хабарництво екс-нардепа від «Народного фронту» Миколи Мартиненка, який після третього запрошення  таки з’явився на допит до НАБУ»,  – констатував парламентар.

  Утім він наголосив, що «без кардинальної зміни правоохоронної та судової систем сподіватися на потужний результат не варто».

  «Найбільший драматизм у тім, що люди, від яких залежать ці реформи, усе розуміють, але змінювати нічого не хочуть», – резюмував нардеп

  Повна версія інтерв’ю – http://hubs.ua/authority/d-dobrodomov-reforma-zakonchilas-tem-chto-100-stary-h-prokurorov-stali-novy-mi-prokurorami-59594.html


 • 27 Jan 2016 3:19 PM | Anonymous

  СИДІР КОВПАК - УКРАЇНЕЦЬ, ЯКОГО БОЯВСЯ ГІТЛЕР І ЯКОМУ НЕ ДОВІРЯЛА МОСКВА.  Найвідоміший партизан України Ковпак Сидір Артемович (народився 26 травня 1887 року в с. Котельва Полтавської губернії, помер 11 грудня 1967 року у Києві) був одним з організаторів найпотужнішого народного опору гітлерівським окупантам в роки Другої світової війни на території СРСР (1941-1945 рр.).   Героі Украіни.   Читайте Більше


 • 27 Jan 2016 3:18 PM | Anonymous

  Рада національної безпеки і оборони розглянула державне оборонне замовлення на 2016 рік, затвердила новий військово-адміністративний поділ території України та взяла за основу Стратегію кібербезпеки, повідомила її прес-служба. У державному оборонному замовленні визначені як пріоритети розробка та виробництво нових зразків військової техніки та зброї, розвиток українського оборонно-промислового комплексу, забезпечення надійного рівня обороноздатності України, мовиться в повідомленні. Радіо Європа.   Читайте Більше


 • 27 Jan 2016 3:16 PM | Anonymous

  Міністерство закордонних справ України вручило консулові посольства Росії ноту протесту проти безперервного свавілля «так званого російського правосуддя» проти Надії Савченко. Як мовиться в повідомленні міністерства, «російській стороні було висунуто вимогу припинити знущання над Надією Савченко та іншими незаконно утримуваними громадянами України – політичними в’язнями Росії, негайно звільнити їх та забезпечити повернення в Україну».   RFE/RL.   Читайте Більше


 • 21 Jan 2016 3:16 PM | Anonymous
  Через три тижні після того, як президент Порошенко назвав історію з затриманням чиновника одним із прикладів ефективної боротьби з корупцією, він повернувся на своє робоче місце.
  Затриманий заступник директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав від одного з оборонних підприємств неправомірну вигоду в сумі 250 тис. доларів, випущений на свободу.
  За даними DT.ua, з понеділка, 18 січня, він продовжує виконувати свої службові обов'язки. Примітно, що 29 грудня 2015 року президент Петро Порошенко на засіданні підсумкової колегії СБУ заявив про оголошення підозри у вчиненні злочину заступнику директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України.
  9 грудня 2015 року голова СБУ Василь Грицак повідомив про затримання заступника директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав 250 тисяч доларів від представника комерційної структури за видачу відповідної ліцензії на експорт продукції. Чиновник був затриманий при отриманні останньої частини хабара.

  http://dt.ua/UKRAINE/zatrimaniy-zastupnik-golovi-sluzhbi-eksportnogo-kontrolyu-za-habar-u-250-tisyach-znovu-viyshov-na-robotu-197381_.html


 • 20 Jan 2016 10:31 AM | Anonymous

  Не буду торкатися конституційних змін в частині децентралізації, хоча, на думку експертів, там більш ніж достатньо підстав для доопрацювання як термінології, так і повноважень. Зупинюся на найбільш драстичному і небезпечному пункті 18 перехідних положень, де передбачено «особливий статус» для нині окупованої частини Донбасу.

  Фото: EPA/UPG

  Так, саме «особливий статус», хоча він і захований за словами «особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Цей «особливий статус» прямо випливає з других мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, де Президент Порошенко взяв на себе зобов’язання змінити українську Конституцію, що явно виходило за межі його повноважень.

  Логіка мінського процесу, запропонована Путіним, передбачала спочатку внесення змін до Конституції України, потім – вибори на окупованих територіях (байдуже за яким законом), і після них – введення в дію закону, прийнятого Верховною Радою 16 вересня 2014 року, який прямо відтворює пункт 11 мінських домовленостей. Зі створенням загонів народної міліції з числа бойовиків, амністією всім учасникам подій на Донбасі, призначенням суддів, прокурорів і міліціонерів за погодженням із місцевою владою окупованих територій і зобов’язанням України все це фінансувати.

  Насправді, зміни до Конституції, які мають закріпити «особливий статус» частини Донбасу, є лише елементом плану Путіна, який має на меті фрагментувати, дезінтегрувати і підпорядкувати собі українську державу.

  Перше, що лежить на поверхні – ці зміни до Конституції продиктовані зовнішніми силами. Путіним з одного боку, і підкріплені військовими діями на Донбасі. І Меркель та Оландом – з другого, які зайняті внутрішніми проблемами Європейського Союзу і хочуть закрити українське питання за рахунок самої України. Вже цього одного пункту мало би бути досить для українського парламенту як репрезентанта суверенної волі народу, щоб навіть не брати до розгляду подібні зміни.

  Друге. Мінські домовленості не мають статусу міжнародного правового документа і не трактують Україну як суб’єкта міжнародного права. З цієї точки зору вони є нікчемними, тому не мають жодної юридичної сили і зобов’язання, які на себе взяла там українська сторона, в тому числі – зобов’язання змінити свою Конституцію.

  Третє. Імплементація цих домовленостей зробить російських бойовиків-терористів легітимними учасниками українського політичного процесу, а це неприпустимо як з точки зору українського закону, так і міжнародного права.

  Фото: informator.lg.ua

  Якщо ці зміни до Конституції будуть прийняті, це однозначно перекваліфікує російську агресію на Донбасі у внутрішньо український громадянський конфлікт. Крім того, буде створено небезпечний прецедент, коли терор та вбивства українських громадян стають інструментом для досягнення агресором своєї мети. Це лише розпалить імперські апетити Путіна.

  Четверте. Конституційне закріплення «особливого статусу» дасть час російським маріонеткам для побудови на Донбасі своїх квазі-держав і подальшого наступу на український суверенітет.

  П’яте. Запровадження «особливого статусу» в Конституції, тобто «повернення» окупованих територій до складу України при збереженні відкритого кордону, означає запустити гангрену в тіло України, яка в кінцевому підсумку призведе до смерті нашої держави.

  Конституційне закріплення «особливого статусу» зберігає за Кремлем стратегічну ініціативу в цьому процесі і однозначно залишає Україну в орбіті геополітичного впливу Росії (попри всі євроінтеграційні заяви українського керівництва).

  Український парламент має відповідально зважити усі ці обставини і небезпеки та знайти в собі політичну волю відхилити запропоновані конституційні зміни як такі, що суперечать національним інтересам України.

  Тарас Стецьків

  Тарас Стецьків


  http://lb.ua/news/2016/01/20/325973_chomu_slid_vidhiliti_zaproponovani.html


Powered by Wild Apricot Membership Software