Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 17 Jan 2016 5:01 AM | Anonymous

  Слів "особливий статус" у проекті змін до Конституції України у частині децентралізації, який нині чекає повторного голосування у парламенті, справді немає, а ось сам особливий статус фактично є – як би його не називали.

  Про це пише заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, пояснюючи суть формулювання "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області" простим прикладом.

  "Уявіть, що в Перехідних положеннях Конституції з'явилася фраза "Особливості вирощування ссавців ряду хоботних в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються законом".

  Народ: — Це ви про слонів?

  Експерт: — Ви не конституціоналіст, жодного слова "слон" у проекті змін немає. Російська федерація хотіла слонів, а отримала лише ссавців ряду хоботних. Ви що, не бачите різниці? До того ж лише в перехідних положеннях — тобто тимчасово. А це — взагалі перемога", - ілюструє ситуацію Сироїд.

  До того ж, за її словами, перехідні положення, які не мають окреслених часових рамок, — є постійними, навіть якщо вони названі Перехідними. 

  "Перехідні положення без визначеного часу "переходу" — це брехня юридична.

  А ще — можна сотні разів назвати слона ссавцем з хоботом. Від цього слон не перестане бути слоном, так само як і ссавцем із хоботом. Можна сотні разів називати особливий статус — особливим порядком здійснення самоврядування, від цього нічого не зміниться. Це також брехня, але вже комунікаційна", - наголосила заступник голови ВР.

  Сироїд зазначає, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" поки що є лише у проекті змін до Конституції, але для них уже прийнято Закон — "Про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування....". 

  "Закон є, він відповідає Мінським домовленостям, але не відповідає українській Конституції. 

  Тому й знадобилися зміни до Конституції, яких Росія від нас так нетерпляче очікує", - пояснює вона. 

  "Він був проголосований за зачиненими дверми парламенту без трансляції засідання 16 вересня 2014 р. І підписаний президентом невдовзі. Цей закон повністю "імплементував" більшість пунктів Мінська-2, який відбувся лише через 5 місяців, у лютому 2015 р.", - нагадує вона. 

  "Це той закон, який російську окупацію Донбасу і війну називає "події, що мали місце у Донецькій і Луганській областях". Той закон, який гарантує звільнення бойовиків від кримінальної відповідальності і забороняє їх дискримінацію "органам влади та їх посадовим (службовим) особам, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності". Це вам не антидискримінаційна поправка до Трудового кодексу. Той закон, який гарантує російську мову як другу державну, бо мають бути створені можливості для її використання у діяльності органів державної влади та в судочинстві. А далі, фактично, зобов'язання уряду України укладати "угоди щодо економічного, соціального та культурного розвитку окремих районів" з ініціативи таких окремих районів, мати у державному бюджеті захищені статті видатків на окремі райони і фінансувати відновлення знищеної Росією інфраструктури, економіки, екології

  Це для тих, хто каже, що Росія за все заплатить", - наголошує Сироїд.

   "І на довершення — відмова від суверенітету у ключових функціях: безпеки, правопорядку, правосуддя та зовнішніх зносин. Натомість має бути призначення прокурорів і суддів з участю органів місцевого самоврядування, створення народної міліції (мабуть, шляхом реформування нинішньої армії "ДНР" та "ЛНР") і запровадження особливого режиму прикордонного співробітництва з Росією", - пише заступник голови ВР. 

  Нагадаємо, лідери країн "нормандської четвірки" домовилися продовжити термін дії мінських угод на 2016 рік. Варто відзначити, що президент України Петро Порошенко більше не хоче підписувати з Путіним ніяких "Мінсків".  Мінські угоди були підписані 12 лютого за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає "виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ" (п. 10), а також "проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей" (п. 11).

  http://dt.ua/POLITICS/siroyid-osobliviy-status-donbasu-ye-u-proekti-zmin-do-konstituciyi-yak-bi-yogo-ne-nazivali-196822_.html


 • 05 Jan 2016 12:55 PM | Anonymous

  Американська компанія Coca-Cola виправила "помилки" на опублікованій "ВКонтакте" карті РФ, на якій не було окупованого Криму, Курильських островів і Калінінградської області.

  Скриншот

  Coca-Cola вибачилася перед росіянами / Скріншот

  Раніше Coca-Cola опублікувала "неправильну" карту без зазначених вище територій, але після масових обурень росіян компанія таки вирішила позначити Крим як територію РФ і попросити вибачення.

  Coca-Cola

  Coca-Cola

  "Шановні учасники спільноти! Ми щиро просимо вибачення за ситуацію, що склалася. Карта виправлена! Сподіваємося на ваше розуміння", – наголошувалося у повідомленні Coca-Cola.


  http://www.unian.ua/society/1229693-coca-cola-pereprosila-za-kartu-rosiji-bez-krimu.html


 • 11 Dec 2015 5:09 AM | Anonymous

  Відомий правозахисник переконаний, що чинна влада не має наміру притягати Януковича до відповідальності

  Нового відкритого листа написав знаний український громадський діяч і психіатр, дисидент-політв'язень Семен Глузман. Якщо минулого разу він адресував листа Порошенкові, то цього разу - Шокіну, генпрокурору країни. Утім адресат, швидше за все, умовний, бо стосується лист дуже болючих аспектів у відносинах влади та суспільства, що склалися після революції. І висновки у листі - дуже малоприємні.    

   -- Ви у своєму листі фактично наполягаєте на тому, що у Порошенка й оточення Януковича існують якісь тіньові стосунки, які мають на меті вберегти екс-президента від переслідування. Чому у вас склалася така думка?

   -- Тому що я спробував проаналізувати ситуацію з правового погляду. Генпрокуратура оголосила Януковичу підозру за злочини проти Майдану, зокрема за розгін протестувальників у криваві лютневі дні. Але для того, щоб притягнути президента - чинного чи колишнього - до кримінальної відповідальності, потрібні висновки Верховного Суду про наявність ознак державної зради або іншого злочину в діях очільника держави. Призначений Порошенком генпрокурор Шокін (до речі, як і його попередники Махніцький та Ярема) мав звернутися до Верховного Суду з офіційним запитом й отримати висновок про те, що у зібраних Генпрокуратурою матеріалах є докази складу злочину, в якому звинувачують Януковича. Жоден із трьох генпрокурорів такого запиту не зробив. Отже, Генпрокуратура знає: без підтверджувального висновку Верховного Суду підозра у скоєнні злочину, оголошена Януковичу, ніяких юридичних наслідків не може мати.

  Я аж ніяк не кровожерлива людина. Не вважаю, що треба розстрілювати, вішати таких, як Янукович. Не про це йдеться. Нам треба жити далі. А для того, щоб жити далі, нам треба поставити парканчик між минулим та нинішнім і між нинішнім та майбутнім. А як можна поставити парканчики? Лише сказавши цілковиту правду. На жаль, Генпрокуратура не шукає правди.

   -- Як вважаєте, вона це робить свідомо?

  -- Переконаний, що Генпрокуратура так поводиться за згоди високопосадовців країни, зокрема і Президента. Ну не може такого бути, що Порошенко не розуміє, що відбувається. Йому ж мають доповідати про хід розслідування резонансних справ. Якщо не доповідають, то що це в нього за команда?! Страшно і соромно буде, якщо Європейський суд з прав людини невдовзі виправдає Януковича. А ще більш образливо буде, якщо його адвокати подадуть після цього позов до Євросуду. І держава Україна потім змушена буде компенсовувати йому моральні та матеріальні збитки за не зовсім коректне правосуддя.

  -- Ви маєте, принаймні для себе, пояснення, чому все іде таким сумним штибом? Можливо, якби поміняти генпрокурора, усе змінилося б на краще?

  -- По-перше, питання в тому, хто може бути наступним. По-друге, чи потрібно Президентові, аби наступний генпрокурор поводився інакше... Подивіться на ті ігри довкола корупції. Ну це ж сором! До речі, у нас були інші механізми боротьби з корупцією, але їх ніколи не використовували. Наприклад, управління “К” у СБУ, яке було зобов'язане боротися з корупцією і погрузло саме в корупції. Боюся, що так само буде з новоствореними антикорупційними структурами. Бо у країні, тотально пронизаній корупцією, маленька частка людей не зможе з нею боротися. І ось тут у мене виникає основне запитання: я взагалі не розумію, що відбувається з нинішнім Президентом. Він же, на відміну від Януковича, - людина розумна, освічена. Чому його поведінка така? Чому все довкола пронизане брехнею? Брехня лине просто з кожного слова. Ми ж не якісь дикі люди з джунглів. Більшість українців -- цілком нормальні люди. Ми не живемо ненавистю. Ну це ж неправда, що всі хочуть відомстити вчорашнім посадовцям, розстріляти, повішати їх. Ми хочемо жити краще, жити чесніше, а нам не дають.

   Наталія ВАСЮНЕЦЬ, газета "Експрес"  

   09.12.2015

  http://expres.ua/main/2015/12/09/163641-semen-gluzman-zhoden-troh-genprokuroriv-takogo-zapytu-ne-zrobyv


 • 03 Dec 2015 10:00 AM | Anonymous


  Голова Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) Олександр Нечитайло написав заяву про звільнення за власним бажанням з посади судді.

  "Він написав заяву про звільнення з посади судді за власним бажанням", - повідомили в прес-службі в четвер.

  У ВАСУ пояснили, що відповідно до закону про судоустрій і статус суддів заява подається до Вищої ради юстиції, яка, у свою чергу, впродовж місяця має внести подання, в цьому випадку до Верховної ради, про звільнення судді з посади.

  До відповідного рішення Верховної Ради О.Нечитайло залишається на посаді судді та глави ВАСУ.

  Мотиви заяви про звільнення в суді не вказують.

  http://ua.interfax.com.ua/news/general/308705.html

 • 30 Nov 2015 11:21 AM | Anonymous

  Назар Холодницький

  Генеральний прокурор України Віктор Шокін призначив антикорупційного прокурора.

  Ним став перший заступник прокурора Криму Назар Холодницький, інформує прес-служба ГПУ.

  "30 листопада генеральний прокурор України Віктор Шокін своїм наказом призначив на посаду заступника генерального прокурора України — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького", — йдеться в повідомленні, що з’явилось на сайті відомства.

  30 листопада 2015 року Шокін розглянув рекомендації конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду антикорупціного прокурора і обрав із двох кандидатур: Максима Грищука та Назара Холодницького.

  Вивчивши дані про обох претендентів на цю посаду, генпрокурор призначив призначив на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

  http://24tv.ua/ukrayina_otrimala_antikoruptsiynogo_prokurora_n635765


 • 05 Nov 2015 10:38 AM | Anonymous

  Апеляційний суд Київської області скасував виправдальний вирок колишньому ректору Національного університету державної податкової служби Петру Мельнику.

  УНИАН

  Про це йдеться у повідомленні прес-служби суду.

  Як зазначається, 4 листопада колегією суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Київської області, було розглянуто апеляційну скаргу у кримінальному провадженні №11-кп/780/989/15, подану прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення прокуратури Київської області Євгеном Власовим.

  Заслухавши доповідь головуючого судді, доводи прокурора, який підтримав апеляційну скаргу, заперечення захисників, та пояснення самого Мельника, судді прийняли ухвалу щодо скасування вироку і призначення нового судового розгляду зі стадії підготовчого судового засідання, в іншому складі суду.

  Як повідомляв УНІАН, Мельник був затриманий 27 липня 2013 року при отриманні від двох громадян України хабарів у розмірі 40 тисяч і 80 тисяч грн за вступ їхніх родичів до його університету.

  1 серпня Печерський районний суд Києва обрав Мельнику запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 27 вересня включно. 7 серпня на Мельника одягли електронний браслет для відстеження місця його перебування.

  9 серпня стало відомо, що Мельник втік з-під домашнього арешту, скинувши електронний браслет. 14 серпня його було оголошено у міжнародний розшук.

  1 квітня 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Мельника затримали в столичному аеропорту "Бориспіль", куди він прилетів з Лондона.

  24 червня 2014 року Головне слідче управління МВС завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами одержання Мельником хабарів.

  В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянка або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України, правоохоронці встановили, що в липні 2013 року екс-ректор прийняв неправомірну вигоду у значному розмірі за сприяння у зарахуванні двох абітурієнтів в цей навчальний заклад.

  Підозрюваному було обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 609 тисяч гривень. Крім того, накладено арешт на об'єкти нерухомості та належні йому грошові кошти.

  8 липня 2015 року Ірпінський міський суд Київської областівиправдав Мельника і зняв арешт з його майна. Вирок було оскаржено прокуратурою.

  http://www.unian.ua/politics/1174786-apelyatsiyniy-sud-skasuvav-vipravdalniy-virok-melniku.html


 • 21 Oct 2015 9:14 AM | Anonymous

  Міністерство культури України заявляє, що незаконне рішення російської окупаційної влади, яким 220 українських пам’яток Криму віднесено до культурних об’єктів федерального значення РФ, не має жодних правових наслідків та суперечить міжнародному праву.

  Про це йдеться у повідомленні міністерства.

  Мінкультури наголошує, що тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, згідно з якими на Росію як державу, що здійснює окупацію, покладена відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території відповідно до норм і принципів міжнародного права.

  Тому рішення Росії включити пам’ятки культурної спадщини Криму та їх території до Єдиного державного реєстру об’єктів культурної спадщини народів РФ є протиправним.

  Як зазначає українське відомство, незаконні дії Росії стосуються зокрема об’єктів культурної спадщини, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Це фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, "Ластівчине гніздо", комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї, що є об’єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останніх з них номінуються на занесення до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  "Вся відповідальність за пошкодження чи руйнацію цих безцінних пам’яток лежить на Російській Федерації", - підкреслює Мінкульт.


 • 20 Oct 2015 8:00 AM | Anonymous

  ПАЧЕС підтримала Україну в спробах запобігти знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів і на окупованих територіях

  До Ермітажу (Санкт-Петербург, РФ) вивозяться колекції із Криму, в тому числі унікальні колекції із "Херсонеса Таврійського", із Судака та центрального музею Тавриди в Сімферополі. Про це заявила керівник постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), член фракції "Народний фронт" Людмила Денісова за підсумками засідання ПАЧЕС у м. Тірана (Албанія), повідомили в інформуправлінні ВР.

  "Хочу наголосити, що вчинення Російською Федерацією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямованих, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, промислової та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права", - зазначила Денісова.

  За її словами, комітет з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС підтримав запропоновану українською делегацією поправку до Рекомендацій комітету, у якій наголошується на необхідності вжиття заходів, ґрунтуючись на нормах міжнародного права і, зокрема, на положеннях Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, спрямованих на запобігання знищенню культурної спадщини в районах збройних конфліктів або на окупованих територіях.

  У ході обговорення поправка до рекомендацій Комітету з питань культури, освіти та соціальних питань ПАЧЕС "Боротьба з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні ЧЕС" була підтримана іншими країнами-членами ПАЧЕС і прийнята з редакційними правками від турецької делегації. Як зазначила Денісова, тема засідання по боротьбі з незаконним використанням культурної спадщини в регіоні ЧЕС дуже актуальна в наші дні не тільки для України, Автономна Республіка Крим якої тимчасово окупована Росією, але й для частини Республіки Молдова (невизнане Придністров'я), Азербайджанської Республіки (Нагірний Карабах) і Грузії (Абхазія та Південна Осетія). "Незаконне привласнення і використання іншими державами культурної спадщини в цих регіонах, що входять до ОЧЕС, викликає особливе занепокоєння", - додала вона.

  Зокрема, за словами Денісової, Україна обурена рішенням уряду РФ про прийняття у федеральну власність Національного заповідника "Херсонес Таврійський", розташованого на кримському півострові. "Ми наголошуємо, що статус розташованих на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь об'єктів культурної спадщини України жодним чином не змінюється, оскільки так званий "Договір між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів", укладений 18 березня 2014 р. в Москві, є нікчемним і не створює жодних міжнародно-правових наслідків", - заявила глава делегації ВР у ПАЧЕС.

  Крім того, Денісова звернула увагу на те, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" закликає спеціалізовані установи ООН, зокрема ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу АРК та міста Севастополь. "У зв'язку із цим ми вимагаємо негайного припинення міжнародних правопорушень на тимчасово окупованій території України і заявляємо про покладання відповідальності за них, у тому числі матеріальної, на російську сторону і незаконну владу Криму", - зазначила нардеп.

  Також Денісова нагадала про незаконне використання та знищення культурної спадщини в інших країнах-членах ОЧЕС, у яких переважають невизнані псевдо-республіки. Зокрема, за її словами, придністровська ділянка українсько-молдовського кордону має ряд історичних пам'яток, таких як містечко Рашкова, Бендерська середньовічна фортеця, Ново-Нямецький Свято-Вознесенський монастир в Кіцканах, природно-ландшафтні пам'ятники Рибницького і Каменського районів. "Офіційний Азербайджан неодноразово заявляв про дії, спрямовані на знищення і фальсифікацію культурної спадщини Нагірного Карабаху, які в міжнародних конвенціях оцінюються як злочин проти людства, а влада Грузії вважає, що грузинські пам'ятники історії на території самопроголошених республік Абхазія і Південна Осетія знаходяться в небезпеці. У процесі реставраційних робіт можуть бути знищені ознаки, що дозволяють ідентифікувати пам'ятники як грузинські", - додала глава парламентської делегації України.

  Як заявила Денісова, знищення та фальсифікація історико-культурних пам'яток на окупованих територіях є порушенням конвенції ЮНЕСКО "Про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини" і суперечать прийнятій в 1954 р. Гаазькій конвенції "Про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту".

  http://www.rbc.ua/

 • 20 Oct 2015 3:03 AM | Anonymous

  Четвертий президент України Віктор Янукович звернувся до Європейського суду з прав людини, оскільки вважає, що вони були порушені.

  Про це йдеться в офіційному релізі, поширеному адвокатською компанією Joseph Hage Aaronson LLP, яка займається захистом Віктора Януковича та його сина Олександра.

  Згідно з документом, екс-президент просить суд підтвердити порушення його прав відповідно до Європейської Конвенції з прав людини, включно з правом на справедливий судовий розгляд (Стаття 6), правом на ефективне розслідування замахів на його життя і право на захист його життя (Стаття 2), а також правом не зазнавати дискримінації за політичним статусом і переконаннями (Стаття 14).

  Як заявив Джо Хейдж, захисник Януковича, "українські обвинувальні органи, без сумніву, знаходяться під величезним політичним тиском і були змушені винести про вирок на підставі неправдивих фактів, в тому числі і тих, які призвели до санкцій ЄС проти Віктора Януковича".

  Зазначимо, раніше захист Януковича обіцяв звернутися до ЄСПЛ у разі відмови суду розглянути касацію на рішення про заочне засудження їх підзахисного.

  Як повідомляв УНІАН, генеральний прокурор Віктор Шокін 28 липня заявив про початок процедури заочного засудження Януковича.

  За його словами, 27 липня Печерський районний суд Києва визнав правомірність доводів та доказів, наданих співробітниками Генеральної прокуратури, і почав процедуру заочного засудження. Пізніше захист Януковича оскаржила рішення Генпрокуратури про заочному досудовому розслідуванні.

  11 серпня Апеляційний суд Києва відмовив у розгляді скарги адвокатів Януковича на рішення ГПУ про заочне засудження їх підзахисного.

  За даними начальника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, щодо Януковича все відкрито 5 кримінальних проваджень: про причетність до злочинів під час Майдану (це організація перевищення працівниками правоохоронних органів своїх повноважень, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі загибелі людей); створення злочинної організації; організація заволодіння лісовими угіддями Сухолуччя, а також будівлями з землею резиденції "Межигір'я"; заволодіння бюджетними коштами на створення спеціальної телекомунікаційної лінії спецзв'язку для органів державної влади.

  http://www.unian.ua/politics/1156381-yanukovich-bude-suditisya-z-ukrajinoyu-za-porushennya-svojih-prav-u-espl.html


 • 15 Oct 2015 10:03 AM | Anonymous

  Казахстан и Украина договорились о взаимных поставках продукции военного назначения. ТОО «Казахстанская авиационная индустрия (дочерняя компания АО «НК «Казахстан инжиниринг») и компания по экспорту и импорту продукции, услуг военного и специального назначения «Укрспецэкспорт» подписали соглашение о сотрудничестве в авиационной сфере. Данное соглашение открывает новые возможности для оборонно-промышленных комплексов двух стран.   МОК.   Читайте БільшеPowered by Wild Apricot Membership Software