Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 16 Jul 2015 10:15 AM | Anonymous

  Нам пропонують звільнити від відповідальності злочинців і фінансувати їх за бюджетний кошт. За внесення змін до Конституції проголосувало 288 депутатів 

  Що стоїть за нормою скерованого до Конституційного Суду законопроекту "Про внесення змін до Конституції", що стосується неконтрольованих Києвом територій Донбасу? 

  Цитуємо:"Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом".

  Що це означатиме в подальшому?

  1. Для тих, хто не звернув увагу. Порошенко, Гройсман, Нуланд, Ягланд тощо виправдовують (пояснюють, аргументують, кому що більше до вподоби) конституційну згадку про закон щодо особливостей здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей необхідністю дотримання Мінських домовленостей (МД). Тобто Київ цього не приховує. Навпаки, наша влада постійно підкреслює, що чітко дотримується цих угод. 

  2. Для тих, хто забув. ЄДИНИЙ ПУНКТ МІНСЬКИХ УГОД , де є ЧІТКІ ТЕРМІНИ ВИКОНАННЯ — 11 ПУНКТ. І саме це стало аргументом, за допомогою якого Брюссель, Берлін, Вашингтон та Москва змогли змусити Київ виконувати його, не чекаючи, поки будуть виконані інші вимоги, ЩО НЕ МІСТЯТЬ ПОСИЛАНЬ НА ДАТИ. 

  3. Для тих, хто не читав. Що передбачає 11 пункт МД? Цитую: "Проведення конституційної реформи в Україні з набуттям чинності ДО КІНЦЯ 2015 РОКУ нової конституції, що передбачає як ключовий елемент децентралізацію (З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ РАЙОНІВ ДОНЕЦКЬОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ, ПОГОДЖЕНИХ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ ЦИХ РАЙОНІВ), а також ухвалення ПОСТІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА про ОСОБЛИВИЙ СТАТУС окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, вказаних у примітках (прим.1) ДО КІНЦЯ 2015 РОКУ". На примітках зупинимося нижче. 

  4. Для тих, хто не знає. Декілька учасників переговорів (на жаль на умовах анонімності, певно, соромно) підтвердили, що АВТОРОМ 11 ПУНКТУ Є ВЛАДИСЛАВ СУРКОВ. Один з дипломатів, аналізуючи поведінку членів російської делегації висловив припущення, що це ЄДИНИЙ ПУНКТ УГОД, ЯКИЙ МОСКВУ НАСПРАВДІ ЦІКАВИВ. 

  5. Для тих, хто не помітив. Проголосувавши 18 пункт перехідних положень, загадавши там про "особливості самоврядування", КИЇВ не тільки ЧІТКО ВИКОНУЄ ПРИПИСИ 11 ПУНКТУ МД, А Й НАДАЄ ЇМ ЮРИДИЧНОЇ СИЛИ. Мінські домовленості — просто папірець. Конституція — Основний закон. 

  6. Для тих, хто має сумніви. Виконавши першу частину 11 пункту МД, КИЇВ БУДЕ ЗМУШЕНИЙ ВИКОНУВАТИ ДРУГУ ЧАСТИНУ. Ще раз цитую — "прийняття ПОСТІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОСОБЛИВИЙ СТАТУС окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, вказаних у примітках (прим.1) ДО КІНЦЯ 2015 РОКУ". Чому змушений? Дивись вище: тому що Київ чітко дотримується МД; тому що, там ВКАЗАНА ДАТА, і нам про це неодмінно нагадають; тому що зобов'язання набуває УЗАКОНЕНОГО ВИГЛЯДУ. 

  7. Для тих, хто плекає ілюзії. КИЇВ НЕ Є ВІЛЬНИМ У ФОРМУЛЮВАННЯХ КЛЮЧОВИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ, що регулює самоврядування на неконтрольованих територіях. У змінах до Конституції не згадується конкретний закон. Той, що був ухвалений парламентом попереднього скликання із вимкненим табло. Або його остання редакція, ухвалена чинним парламентом. Там просто написано "визначається окремим законом". Можуть залишити стару версію, змінити, ухвалити новий. АЛЕ. Мінські угоди МІСТЯТЬ ЧІТКИЙ ПРИПИС, ЩО ОБОВ'ЯЗКОВО МАЄ БУТИ В ЦЬОМУ ЗАКОНІ. Ці вимоги сформульовані  у примітці 1 до пункту 11. Яка ПРИМУШУЄ (якщо Київ дотримується МД, а Київ їх, як ми з'ясували, чітко дотримується) українську владу, цитую (російською, бо тексту приміток українською, на жаль не знайшов) до наступного: " — освобождение от наказания, преследования и дискриминации лиц, связанных с событиями, имевшими место в отдельных районах Донецкой и Луганской областей; — право на языковое самоопределение; — участие органов местного самоуправления в назначении глав органов прокуратуры и судов в отдельных районах Донецкой и Луганской областей; — возможность для центральных органов исполнительной власти заключать с соответствующими органами местного самоуправления соглашения относительно экономического, социального и культурного развития отдельных районов Донецкой и Луганской областей; — государство оказывает поддержку социально-экономическому развитию отдельных районов Донецкой и Луганской областей; — содействие со стороны центральных органов власти трансграничному сотрудничеству в отдельных районах Донецкой и Луганской областей с регионами Российской Федерации; — создание отрядов народной милиции по решению местных советов с целью поддержания общественного порядка в отдельных районах Донецкой и Луганской областей; — полномочия депутатов местных советов и должностных лиц, избранных на досрочных выборах, назначенных Верховной Радой Украины этим законом, не могут быть досрочно прекращены

  8. Для тих, хто вважає себе вишуканим правником (або ж філологом). Поширені аргументи — "Там немає норми про особливий статус, а є згадка про особливості самоврядування…" "Це ж не автономія чи федералізація…" "Там немає згадки про "новоросію", "днр" чи "лнр"…" Байдуже, ви згадуєте статевий орган латинкою чи матюком, його сутність від цього не змінюється. ЯКЩО ОКРЕМА ТЕРИТОРІЯ  МАТИМЕ ВЛАСНІ СУДИ, ПРОКУРАТУРУ, "НАРОДНУ МІЛІЦІЮ", то нехай краще вже була б повноцінна автономія, їй-Богу. 

  9. Для тих, хто ще товаришує із здоровим глуздом. Нам пропонують ВСЕ ЦЕ УЗАКОНИТИ, ЗВІЛЬНИТИ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗЛОЧИНЦІВ І ФІНАНСУВАТИ ЇХ ЗА БЮДЖЕТНИЙ КОШТ

  10. Для тих, хто не розучився думати. Висновки робіть самі. 

  Сергій РАХМАНІН


  http://dt.ua/columnists/konstituciyniy-proces-za-scho-progolosuvali-deputativ-178999_.html

 • 14 Jul 2015 11:41 AM | Anonymous  фото:azh.kz

  Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 2423 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції"

  "За" проголосували 240 народних депутатів.

  "Документ передбачає, що дані усіх реєстрів рухомого і нерухомого майна стануть доступними для українських громадян, а чиновники не зможуть більше приховувати свої статки чи переписувати майно на родичів і підставних осіб", - зазначив міністр юстиції Павло Петренко перед засіданням парламенту.

  Стара вже редакція закону дозволяє будь-якій особі отримати інформацію щодо того, кому належить чи конкретний об’єкт нерухомого майна чи земельна ділянка, але не розкриває доступ до майнових статків посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних службовців, оскільки не дозволяє здійснювати пошук за конкретним суб’єктом-власником нерухомого майна. Такі обмеження перешкоджають ефективному громадському контролю за власністю осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, виявлення незаконного збагачення цих осіб. Також, вони не відповідають найкращим практикам європейського законодавства з цього питання. 

  Перший віце-спікер парламенту Андрій Парубій прокоментував ухвалений законопроект.

  "Цим законом, як рентгеном зможемо засвітити всю корупційну систему в Україні. Завдяки закону ми зможемо дізнатись про награбоване майно за десятки років: квартири, будинки, земельні ділянки, автомобілі. Кожному доведеться пояснювати – за які доходи придбане це майно. Це потужний удар по мафіозній, корупційній системі.


 • 14 Jul 2015 7:59 AM | Anonymous

  Активісти і депутати стверджують, що "бувалі" прокурори намагаються поквитатися з молодими борцями з корупцією. 

   Генеральний прокурор Віктор Шокін в Печерському суді Києва особисто намагається отримати дозвіл на обшук у молодих прокурорів ГПУ, які спільно з заступниками Генпрокурора Давідом Сакварелідзе і Віталієм Касько брали участь у затриманні прокурорів, у яких були вилучені мільйонні суми і діаманти.  

   Крім Шокіна, за даними активістів, тиск здійснюють його заступники Володимир Гузир і Юрій Столярчук. Останній також є керівником Головного слідчого управління – саме його заступника затримали 5 липня. 

  Факти тиску підтвердив і заступник генпрокурора Віталій Касько.  "Керівництво ГПУ продовжує тиснути на команду слідчих і прокурорів. Лунають погрози звільнення процесуального прокурора, який давав дозволу на всі арешти та обшуки", – заявив він.  За словами Каська, минулого тижня у слідства вилучили справу без дозволу прокурорів і повернули тільки в понеділок.  "Заступник генпрокурора Юрій Столярчук, безпосередньо під керівництвом Гузиря, проводить паралельне розслідування законності дій процесуальних керівників і слідчих, збирають про них інформацію. Я можу розцінити це тиск як спробу розвалити всю доказову базу по справі прокурорів-хабарників, спроба дискредитувати команду слідчих і прокурорів, які повстали проти системи", – додав він.  

  В повідомленні "Центру протидії корупції"  активісти також додали, що про тиск заявив і заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе.   

  У свою чергу народний депутат Мустафа Найєм зазначає, що Столярчук в Печерському суді вимагає дозволу на доступ до трафіку телефонних номерів слідчих Давіда Сакварелідзе, а Шокін в Апеляційному суді особисто вимагає визнати незаконними обшуки у затриманих прокурорів.    

  Депутат Сергій Лещенко повідомив , що проти слідчих і прокурорів, підпорядкованих Сакварелідзе і Каську, відкрито кримінальне розслідування за звинуваченням у внесення недостовірних фактів матеріали кримінального провадження.   "У ньому фігурують слідчі, прокурори, співробітники СБУ та судді Апеляційного суду Києва. Все це команда Сакварелідзе-Касько вважає це спробою розвалити справу проти людей Гузиря", – повідомив він.      

  За даними депутата, президент Петро Порошенко вже в курсі цієї ситуації і від його рішення буде залежати її результат. 

  У зв'язку з цією ситуацією у вівторок під Генпрокуратурою пройшов пікет, учасники якого вимагали відставки Гузиря і Шокіна. 

   Як повідомлялося, 5 липня заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе спільно з головою СБУ Василем Грицаком провели обшуки в приміщенні прокуратури Київської області . За інформацією ЗМІ, обшук проводився у зв'язку з підозрою в отриманні хабара в особливо великих розмірах одним із заступників голови прокуратури. Під час затримання та обшуки у чиновників виявили в загальній складності близько $ 500 тис., а також коштовності і цінні папери. Однак після цього стало відомо, що за дорученням Гузиря порушено справу проти Сакварелідзе за "захоплення державних установ". Пізніше Гузир спробував спростувати дану інформацію. Пізніше затримані підозрювані у корупції заступник голови ГПУ Володимир Шапакін і заступник генпрокурора Київської області Олександр Корнієць були відпущені під заставу.  

  http://dt.ua/POLITICS/shokin-i-yogo-nablizheni-zagrozhuyut-sakvarelidze-i-ko-zvilnennyami-cherez-prokuroriv-habarnikiv-zmi-178775_.html

 • 09 Jul 2015 5:40 AM | Anonymous
  Володимир Гройсман / dt.ua

  Cпікер Верховної Ради Володимир Гройсман пояснив, чому голосував за скандальний законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів. Він зізнався, що не читав законопроект після третього читання.

  Про це він заявив в інтерв'ю "5 каналу".

  "Те, що написано у законі в третьому читанні, не всі ж його читали, і я, на превеликий жаль, теж. І я тут визнаю свою провину, бо це так було миттєво просто. Говорили ми про одне, потім внесли зовсім інше, проголосували за третє, і це все для багатьох стало шоком", — виправдовується спікер.

  Гройсман також додав, що зараз цей документ розглядає парламентський комітет.

  "Я думаю, що зараз усі мають розділити відповідальність щодо подальшої долі цього закону", - наголосив голова Ради.

  ******

  2 липня Верховна Рада прийняла закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті". Згідно із законом, власники кредитів в іноземній валюті повинні виплачувати їх за курсом, який був на момент отримання кредиту. Після обурення українців, нардепи почали активно відкликати свої голоси.


  http://24tv.ua/


 • 01 Jul 2015 1:43 PM | Anonymous

  Yкраїна намагається позбутися енергетичної залежності від Росії. Заради цього вона тимчасово не купуватиме блакитне паливо у східного сусіда напряму, а накопичуватиме запас на зиму завдяки реверсу з ЄС.

  Україна призупинила з середи, 1 липня, закуповувати природний газ у російського монополіста "Газпром". Таке рішення слідувало переговорам між Україною та Росією за посередництва Єврокомісії, які відбулися напередодні у Відні. У НАК "Нафтогаз" заявили, що відновлять закупати блакитне паливо у "Газпрому" лише після досягнення прийнятних домовленостей щодо ціни. Нині йдеться про укладення тимчасових домовленостей, щонайменше, до першого кварталу 2016 року. Наступного року, як очікується, завершиться розгляд суперечки між "Нафтогазом" і "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі. Київ і Москва у Стокгольмі сперечаються щодо ціни за поставлений раніше газ, яку українська сторона називає завищеною.

  "Зимовий пакет" більше не чинний

  Попередній протокол, який став результатом тривалих та складних переговорів, було підписано 30 жовтня 2014 року - він містив домовленості так званого "зимового пакету". За ним Євросоюз, який був посередником у переговорах, гарантував собі безперебійний транзит блакитного палива територією України. Київ же отримував російський газ у тих обсягах, в яких країна мала потребу і за які вносила передоплату. Ціну було домовлено вираховувати за формулою. Наприкінці минулого року вона склала 378 доларів США за тисячу кубометрів газу. Нині ж ціна є суттєво нижчою: "Газпром" пропонував Україні блакитне паливо за 247 доларів за тисячу кубометрів.

  Натомість Київ розраховував на ціну близько 200 доларів - за словами міністра енергетики України Володимир Демчишина, саме така цифра виходить на сьогодні за умовами знижки "зимового пакету". "За нашим розумінням, протокол має бути підписано, як минулої осені. Росія дає знижку лише поквартально. Давати знижку на один квартал без переговорів неправильно", - наводить слова Демчишина "Інтерфакс". Його російський колега Новак натомість наголошує, що це право уряду РФ - надавати знижку українській стороні чи ні. "Зимовий пакет" мав діяти до 30 березня, але сторони подовжили його дію до 30 червня.

  Питання в ціні?

  Експерт центру "Психея" Геннадій Рябцев переконаний, що основний конфлікт стосується саме ціни. "Росія вимагає десь на рівні тих контрактів, які у неї є з іншими країнами. Україна ж вимагає зниження вартості газу до рівня 200 доларів, що на мій погляд не відповідає стану ринку саме сьогодні", - зазначає аналітик. Рябцев вказує наи те, що реверсний газ є дорожчим за 247 доларів.

  За даними "Нафтогазу", середня вартість природного газу на європейському спотовому ринку на кінець червня складала майже 265 доларів США за тисячу кубометрів.

  Аналітик Dragon Capital Денис Саква вказує на те, що ціна у 200 доларів - це збереження тих правил, які діяли у першому півріччі. Натомість Росія, за його словами, запропонувала приблизно ту ціну, яку Україна платить, купуючи "реверсний газ" у Західній Європі, для того, щоб Києву не було різниці, у кого купувати. "Але різниця є, адже якщо Україна платить за газ Європі, то отримує додатково від Росії транзитний платіж", - наголошує Саква.

  Без російського газу не обійтися

  За словами Дениса Сакви, призупинення закупок блакитного палива у "Газпрому" викликане тим, що "Нафтогаз" намагається "перейти на закупівлю газу виключно в Європі". Він вважає, що це Україні вигідніше, адже тоді вона би отримувала ще і плату від "Газпрому" за транспортування цього палива до країн Центральної Європи. "Якщо Україні різниця в оплаті невелика, то для "Газпрому" вона більш чутлива - він платить менше експортне мито на поставках в Україну і ще змушений платити за транзит", - наголошує Саква.

  Геннадій Рябцев називає нинішнє рішення Києва політичним. Він додає, що залежність від російського газу може поглибитися ще через нестачу вугілля внаслідок конфлікту на Донбасі.

  Обсяг споживання Україною газу минулого року склав 42,6 мільярда кубометрів. При цьому внутрішній видобуток був нижчим за 20 мільярдів кубометрів газу. З огляду на конфлікт з Москвою, Київ почав активно розвивати реверс російського блакитного палива з країн ЄС. Мірек Тополанек, який нині працює в компанії Eustream, операторі газотранспортної системи Словаччини, розповів в інтерв’ю DW, що потенційно Україна може отримати 23 мільярда кубометрів реверсного газу зі Словаччини, Угорщини та Польщі. Тож Україна може собі дозволити певний час не закупати блакитне паливо у Росії напряму.

  Втім, експертка Німецького інституту економічних досліджень (DIW) Клаудіа Кемферт нагадує, що реверс російського природного газу ускладнюється обмеженнями з російського боку. "Деякі газові угоди з Росією не передбачають можливості продажу газу із Заходу на Схід", - наголошує німецька експертка. На її переконання, Україні доведеться знижувати споживання газу.

  Переговори тривають

  З огляду на те, що опалювальний сезон ще далеко, переговори поки не надто активні. "Зараз літо, ми маємо можливість закупати газ у Європі та закачувати його у сховища. На даний момент у України є час для подальших переговорів", - розмірковує Денис Саква. Геннадій Рябцев переконаний, що домовленостей вдасться досягнути ще у третьому кварталі.

  В повідомленні прес-служби Єврокомісії вказується на те, що позиції сторін досі є далекими. За словами єврокомісара Мароша Шефчовича, його інституція підготує власні пропозиції для вирішення суперечки між Києвом та Москвою.

  За словами Клаудії Кемферт, ЄС буде і надалі підштовхувати сторони домовлятися. Поки ж, згідно з повідомленням Демчишина, між 6 та 11 липня у Києві пройдуть переговори за участю Єврокомісії, ЄБРР, Європейського інвестиційного банку та МВФ щодо надання фінансової допомоги Україні в закачуванні газу в підземні сховища, що необхідно для гарантування транзиту до країн ЄС. Демчишин каже, що закачати треба ще сім мільярдів кубометрів - на додачу до уже наявних 12 мільярдів кубометрів.

  http://www.dw.com/uk/

 • 30 Jun 2015 11:12 AM | Anonymous

  Верховна Рада надала дозвіл на затримання та арешт голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка.

  Рішення підтримали 276 та 273 народних депутати відповідно.

  24 червня ГПУ повідомила про підозру Чернушенку у скоєнні тяжких кримінальних правопорушень. Генпрокурор Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів відсторонення Чернушенка від посади і звернувся з поданням до Верховної Ради про надання згоди на затримання та арешт судді.

  Сьогодні комітет парламенту з питань правової політики рекомендував Раді дати дозвіл на арешт Чернушенка.

  http://www.hromadske.tv/

 • 26 Jun 2015 3:52 PM | Anonymous

  Від початку роботи Вищої ради юстиції та після проведених нею перевірок понад 300 суддів вже мають бути позбавлені своїх посад.

  Про це заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу "Інтер", яке вийшло в ефір у п'ятницю ввечері.

  "Після того, як запрацювала Вища рада юстиції, близько 300 суддів мають бути вже позбавлені своїх посад", - сказав він, передає Українська правда.

  За словами президента, у вівторок ГПУ планує попросити Верховну Раду позбавити недоторканності кількох суддів, а також дозволити притягнути їх до відповідальності та арештувати.

  Окрім того, Порошенко заявив, що йому відома інформація про те, що Генпрокуратура "готує достатньо велику кількість подань" щодо позбавлення недоторканності деяких депутатів.

  На думку президента, недоторканість посадовців – це рудимент, якого треба позбутися.

  http://www.unian.ua/politics/1094467-poroshenko-300-suddiv-vje-mayut-buti-pozbavleni-svojih-posad.html


 • 25 Jun 2015 3:50 PM | Anonymous

  Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) офіційно визнала факт російської агресії в Україні, і визнала окупованими частини Донецької і Луганської областей.

  REUTERS

  Українська постійна делегація Верховної Ради у ПАРЄ добилася внесення відповідних правок до резолюції. Як повідомила член постійної делегації, народний депутат Ірина Геращенко у соцмережі, "ми наполягали на тому, щоб до роботи було залучено Міжнародний комітет Червоного Хреста. І зараз МКЧХ готовий долучитися до цієї роботи. Важливо - в цій резолюції вперше в документах міжнародних організацій зафіксовано термін "російська агресія в Украіні".

  Голова постійної делегації, народний депутат Володимир Ар'єв зазначив, що ПАРЄ підтримала доповідь про зниклих безвісти в Україні. "Рідкісний випадок, коли дозволили презентацію на екрані. Доповідач Джим Шерідан мав блискучий виступ. В резолюції, завдяки злагодженим діям української делегації, нарешті вперше з'явилося визначення "російська агресія". Це дуже важливо - крок за кроком ми ламаємо кригу нерішучості", - відзначив депутат.

  ПАРЄ в ухваленій резолюції закликала Росію та бойовиків звільнити всіх заручників. "Асамблея наполегливо закликає сепаратистські групи, які контролюють окуповані території в Донецькій і Луганській областях, звільнити всіх полонених і заручників", - йдеться в резолюції. Також в ній закликається створити механізм пошуку зниклих безвісти. В ПАРЄ відзначають, що проблема зниклих безвісти може бути вирішена лише за допомогою спільних зусиль усіх сторін конфлікту. "Тому Асамблея наполегливо закликає Україну, Російську Федерацію та сепаратистські групи, які контролюють окуповані території в Донецькій та Луганській областях, забезпечити ефективне реагування з точки зору проведення розслідування та підтримки сімей щодо всіх зареєстрованих випадків зниклих безвісти", - йдеться у резолюції.

  Також у резолюції визнається, що окремі частини Донецької та Луганської областей є окупованими.

  ПАРЄ закликала Україну створити урядовий орган для координації всіх організацій з пошуку зниклих безвісти. ПАРЄ рекомендує українській владі "створити спеціальний урядовий механізм, завданням якого буде координувати роботу всіх урядових та неурядових органів у справі зниклих безвісті".

  Варто зазначити, що в день голосування асамблея домовилася суттєво посилити документ, зробити його більш жорстким стосовно Росії. Зокрема, в тексті з'явилося визнання того, що конфлікт в Україні насправді є російською агресією, а по Криму введено термін "окупований".

  Як зазначає "ЄвроПравда", резолюцію підтримала переважна більшість присутніх, проти проголосував лише німець-комуніст Андрій Гунько. "За" ухвалення резолюції було віддано 54 голоси. Поправка про те, що Росія є країною-агресором, отримала 48 голосів "за" і 7 - "проти".


  http://www.unian.ua/politics/1093900-pare-ofitsiyno-viznala-fakt-rosiyskoji-agresiji-v-ukrajini-rezolyutsiya.html


Powered by Wild Apricot Membership Software