Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 20 May 2016 3:37 PM | Anonymous

  РФ намагається легітимізувати російську владу на території Донбасу через вибори.

  Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Інституту зовнішньої політики, конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця, аналізуючи заяву генсека ОБСЄ Ламберто Заньєра про готовність відправити поліцейську місію на Донбас у разі проведення місцевих виборів.


  Конфліктолог-міжнародник проаналізував інформацію про те, що ОБСЄ готова відправити поліцейську місію на Донбас у разі проведення виборів. Григорій Перепелиця

  «Чи будуть вибори проводитися за стандартами ОБСЄ? Ймовірно, що жодні українські партії не братимуть у них участі. До того ж, Україна просила направити озброєну місію, а на це повноважень немає. Тому питання: як місія забезпечуватиме вибори та хто їх організовуватиме?», – розмірковує Перепелиця.

  Як зауважив експерт, може скластися так, що вибори організовуватимуть бойовики під керівництвом ОБСЄ, а поліцейська місія перебуватиме там статично.

  «Важливий момент і в тому, що Україна просила розмістити місію на кордоні, але відповіді на це також немає», – підкреслив він.

  При цьому, нагадав експерт, зараз уже чомусь не йдеться про виведення російських військ та український контроль над кордоном.

  «Власне, місія в такому разі може контролювати вибори, але вона ж і легітимізуватиме їх», – припустив Перепелиця.

  Підсумовуючи, конфліктолог-міжнародник пояснив, що план щодо виборів, скоріш за все, зараз дійсно розробляється, оскільки Захід вважає, що на цьому конфлікт буде завершено. Але, звісно ж, це призведе лише до того, що Україна залишиться сам на сам з агресією РФ, що фактично означає капітуляцію.

  Раніше в МЗС Німеччини заявили, що жодних переговорів з українським керівництвом з приводу введення поліцейської місії не було, та назвали низку причин, через які вони виступають проти такої ідеї.


  Президент України Петро Порошенко назвав наявність поліцейської місії однією з основних умов для проведення виборів на Донбасі. РФ, як відомо, дала згоду на введеня місії ОБСЄ.

  http://www.slovoidilo.ua/


 • 20 May 2016 9:16 AM | Anonymous

  Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури Олексія Богомолова про доступ до серверів відеохостингу YouTube в США.

  Про це йдеться в ухвалі від 2 березня, опублікованій в Єдиному реєстрі судових рішень.

  Доступ наданий для отримання інформації про користувача, який оприлюднив відеозаписи СБУ в кабінеті екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

  Тепер слідчий Богомолов має доступ до документів компанії YouTube LLC у місті Маунтін-В’ю, штат Каліфорнія, Сполучені Штати Америки.

  Зокрема, там він, на думку Печерського суду, може отримати анкетні дані користувача, який опублікував ролики, його електронну та IP-адресу, хости, з яких відбувалась реєстрація, а також матеріали самих відеозаписів "Як Чоботар пісок продавав серія 1", "Як Чоботар пісок продавав серія 2", "Як Чоботар пісок продавав серія 3".

  Таке право суд надав слідчому терміном на місяць. Про те, чи літав Богомолов для обшуку YouTube в США, не повідомляється.

  Як відомо, в кінці минулого року Печерський суд вже видавав схоже рішення – тоді він дозволив Генпрокуратурі обшукати український офіс компанії Google, яка є власником YouTube.

  Мова йде про відео, зняте СБУ минулого року в рамках справи про продаж піску ДП "Спецсервіс" Міністерству внутрішніх справ за заниженими цінами. На ньому директор підприємства Василь Петрівський звітує Чеботарю про продаж піску через підставну компанію.

  У березні цього року прокуратура висунула Петрівському підозру.

  Раніше у ЗМІ був опублікований схожий ролик, на якому син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр начебто домовляється про корупційну оборудку з рюкзаками для правоохоронців.

  Олег Шанковський, УП

  http://www.pravda.com.ua/

 • 16 May 2016 3:20 PM | Anonymous

  У інтерв'ю народний депутат Вадим Денисенко розповів, як можна вирішити проблеми із крадіжками старовинних видань та цінних експонатів і чи захоче хтось влазити у цю історію.  - Як могло так трапитись, що з Національної бібліотеки імені Вернадського вкрали першу друковану українську книгу - "Апостол" Івана Федорова?

  - По суті, судячи з усього, факт цієї крадіжки просто неможливо було приховати, і тому ця інформація випливла назовні, і сама бібліотека заявила про те, що унікальну книгу викрали. Уявити собі, яким чином читачі могли б викрасти цю книгу - просто неможливо, бо викрасти її читачами технічно нереально. Це розуміє будь-яка людина, яка працювала в архівах, і тому - це могли бути або свої, або на чиєсь замовлення.

  - Подібні історії ми чули за часів Табачника і за часів Януковича, невже нічого не змінилося?

  - Насправді ситуація, наскільки я розумію, кардинально погіршилася - це стосується не лише бібліотеки Вернадського, а й абсолютно всіх подібних закладів в Україні. Мені нещодавно розповідали історію про один національний заповідник, у якому працівникам навіть начебто забороняють ходити в спецфонди, для того, щоб працівники не здійняли бучу і не почали говорити про рівень крадіжок. Не буду стверджувати, не називаю цей заповідник спеціально, бо поки не перевірив інформацію, але те, що ситуація є критичною у всіх без винятку національних заповідниках, тут навіть немає сумнівів.

  - Що ж з цим робити?

  - Насправді ситуація дуже проста, потрібно ініціювати на рівні Міністерства культури, можливо на рівні профільного віце-прем'єра, термінову спецперевірку усіх фондів, всіх національних музеїв України. Звісно, для цього може не вистачити сил, тому можна принаймні зробити у терміновому порядку спецперевірку  у 10 найбільших музеях України. І я впевнений, що ситуація буде жахлива, якщо ця перевірка справді буде фаховою і ніхто не буде прикриватися корпоративними історіями. Для цього потрібна всього-на-всього політична воля, розпочати спецперевірки, при чому дуже жорстко і спеціальними окремими людьми, можливо навіть узятими зі сторони.

  - Чи буде це зроблено? 

  - Я вважаю, що ніяких кардинальних перевірок найближчим часом ми не отримаємо, тому що для більшості суспільства ця тема закрита і вона не є наразі якоюсь глобально проблематичною, бо навіть у Кабміні і у Міністерстві культури багато хто до кінця не здогадуються, що там коїться. Плюс, це корпоративний "клуб антикварів"  - дуже закритий і достатньо криміналізований контингент, з яким вкрай важко боротися, з одного боку через мізерну кількість фахівців з антикварних питань, а з іншого - в силу того, що мало хто хоче з цим зв'язуватись. Ну, і плюс, безумовно, це підкупи, які будуть працювати ще дуже довго.

  http://www.depo.ua/

 • 12 May 2016 9:48 AM | Anonymous

  Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України” (реєст. №4645), що дозволяє призначати Генеральним прокурором особу без вищої юридичної освіти.

  Закон підтримали 258 голосами. Ним пропонується дозволити призначати Генпрокурором громадянина, який має вищу освіту, досвід роботи в галузі не менше п'яти років.

  Пропонується також виключити з умов для призначення Генпрокурором норму про необхідність мати вищу юридичну освіту, якої не має, до прикладу, Юрій Луценко, який, як вважається, є одним із претендентів на посаду, пише УНН.

  Діюче законодавство передбачає, що Генеральним прокурором України може стати лише особа, яка має повну юридичну освіту та досвід роботи в галузі не менше десяти років.

  Так, законопроект дозволяє реформувати Генпрокуратуру через можливість введення в органи прокуратури фахівців у галузі права без досвіду роботи в прокуратурі.

  Вказано, що законопроект дозволяє створити генеральну інспекцію, яка буде чистити корумповані кадри прокуратури.

  Зазначається також, що законопроект урегульовує законодавчу колізію, яка виникла після 15 квітня 2016 року, коли всі розпочаті розслідування, у тому числі і справа Майдану, мають бути передані до Державного бюро розслідувань, що перебуває у стадії формування. Пропонується, щоб розслідування, розпочаті не більше двох років тому, проводили слідчі Генеральної прокуратури України.

  Законопроект відтерміновує до 15 квітня 2017 року набуття чинності прокурорським самоврядуванням. Реальне прокурорське самоврядування може запрацювати лише після якісного оновлення кадрів. Таку позицію підтримують громадські активісти, європейські партнери та США.

  Крім того, законопроектом вводиться зміна кваліфікаційних вимог до кандидата на посаду Генерального прокурора: громадянин України, який має вищу освіту або стаж роботи в галузі права та досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п’яти років.

  Пропонується також, щоб спеціальне досудове розслідування здійснювалося стосовно підозрюваного, який понад шість місяців переховується від органів слідства та суду та/або відносно якого наявні фактичні дані, що він перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території України, у зоні проведення антитерористичної операції. Норма про спеціальне досудове розслідування дозволить заочне засудження за розкрадання держави, за злочини, вчинені під час Революції гідності, за зраду Батьківщини та злочини проти громадян і держави.

  http://glavcom.ua

   


 • 12 May 2016 5:45 AM | Anonymous

  Український суд відмовився визнавати факт збройної агресії Росії проти України. Якщо МЗС та Генеральна прокуратура не заперечувала проти задоволення заяви, то Президент в особі представника категорично наполіг на відмові у встановленні факту збройної агресії.  Таке рішення було проголошеного сьогодні Шевченківським судом міста Києва за наслідками майже 2 років судового розгляду: саме стільки часу розглядалася дана справа.

  Ще 29 серпня 2014 року правозахисник та керівник проекту "Відкритий Суд" Станіслав Батрин звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою про встановлення факту збройної агресії проти України. Таке звернення було підтримане рядом громадських діячів.

  3.jpg

  Суд першої інстанції двічі відмовлявся відкривати провадження у справі, проте правозахисник отримував дві перемоги в судах апеляційної інстанції, - за наслідками чого суд відкрив провадження у справі. В подальшому, суддя, котрий слухав дану справу заявив самовідвід через повідомлення в ЗМІ, за результатами чого відбулася заміна судді.

  За час судового розгляду, заявник та волонтери змогли долучити як докази понад 1000 аркушів офіційних документів органів державної влади на підтвердження фактів: 

  1) вторгнення/нападу збройних сил Російської Федерації на територію України, а також окупацію та анексію частини території України; 
  2) блокади портів, узбережжя або повітряного простору, порушення комунікацій України збройними силами Російської Федерації; 
  3) нападу збройних сил Російської Федерації на військові сухопутні, морські чи повітряні сили або цивільні морські чи повітряні флоти України; 
  4) засилання Російською Федерацією озброєних груп регулярних або нерегулярних сил, що вчиняють акти застосування збройної сили проти України;
  5) вбивства громадян України.

  Фактично, силами громадськості вперше створено об'єднану хронологію фактів підготовки Росією до вторгнення, самого вторгнення та подальшого вчинення злочинів проти України. Це підтверджується офіційними відповідями Генштабу ЗСУ, Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, СБУ, Антитерористичного центру, органів розвідки та наявні у матеріалах розслідування ТСК Верховної Ради України. Також отримано всі матеріали, якими володіє Генеральна прокуратура в розрізі саме збройної агресії.

  В ході судового розгляду було допитано ряд свідків. Зокрема, свідок Сенченко Андрій Віленович (у період окупації Криму і початку військових дій на Донбасі виконував обов'язки заступника глави Адміністрації Президента України) навів обставини бездіяльності вищого керівництва країни в епізодах звільнення заручників. Зокрема, наведено обставини бездіяльності глави адміністрації президента Бориса Ложкіна. 

  Примітно, що 9 лютого до суду надійшов факс з Адміністрації президента за підписом Б.Ложкіна з проханням відкласти засідання у справі з метою формування правової позиції та надання пояснень", а в подальшому позиція Президента була сформована чітко - Президент просив відмовити у задоволенні заяви про встановлення факту збройної агресії Російської Федерації. 

  Цікаво, що дивну роль у процесі відіграло Міністерство внутрішніх справ: спочатку МВС розмістило в себе на сайті інформацію про володіння доказами присутності регулярних військ РФ на території України. Однак, після того як суд виніс ухвалу про витребовування таких доказів від МВС, у міністерстві надали відповідь, що не можуть їх надати, бо людина, яка їх розміщувала, - у відрядженні. Такі докази на дві вимоги суду з боку відомства А. Авакова не надані.

  5.jpg

  Нагадаємо, що участь у даній справі приймають : заявник Батрин Станіслав Віталійович, Служба безпеки України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України, Генеральна прокуратура України, Антитерористичний центр при СБУ, Посольство Російської Федерації в Україні, Президент України в особі Адміністрації Президента.

  1.jpg

  Коментар: "Це, безумовно, політичне рішення. Потрібно брати на себе відповідальність, а навіщо ? Ми послідовні, йдемо далі та оскаржимо рішення в апеляції, але завдячуючи безхребетності судів та виконавчої влади сьогодні Росія поінформує всі країни світу, що навіть український суд не визнає агресію РФ. Нам варто набратися терпіння і рухатися у обраному напрямі. Я думаю, суспільство має бути консолідованим навколо даного питання. НПо суті - це і є наша стратегічна мета: показати людям правду та об'єднати навколо національних інтересів" - С. Батрин

  http://open-court.org/news/11217/

  https://youtu.be/CR3cmb_ww3k

 • 18 Apr 2016 10:11 AM | Anonymous

  Російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва визнали винними та засудили до 14 років ув’язнення з конфіскацією всього майна. Початок строку відбування покарання - з 18 квітня 2016 року.

  Відповідне рішення оголосив суддя Голосіївського райсуду Києва Микола Дідик.

  «Алєксандров та Єрофєєв визнаються винними у сприянні діяльності терористичної організації та здійсненні терористичного акту», — заявив суддя.

  Також суд визнав їх винними, зокрема, у веденні агресивної війни за попередньою змовою проти України, будучи діючими військовослужбовцями ЗС РФ.

  Прокуратура вимагала 15 років тюрми. 


  Будівлю суду охороняли близько сотні Нацгвардійців.

  ГРУшник Єрофєєв не вважає злочином дії бойовиків Донбасу.

  На попередньому засіданні були зачитані пояснювальні рапорти бойовиків так званої «ЛНР». Крім того, суд відмовив адвокатам російських спецпризначенців Алєксандрова і Єрофєєва щодо допиту бойовиків так званої «ЛНР» у режимі відеоконференції через програму Skype.

  Pаніше судді Миколі Дідику, який веде справу російських ГРУшників Єрофеєва та Алєксандрова, надали охорону після того, як у Голосіївському суді Києва влаштували пожежу у його кабінеті.

  http://www.hromadske.tv/society/grushnikiv-alyeksandrova-ta-yerofyeyeva-zasudili-d/

 • 14 Apr 2016 6:48 PM | Anonymous

  Україна має нового прем'єр-міністра. Але сподівання на втілення реформ стає дедалі меншим, оскільки відбувається повернення старих схем поведінки. У політиці знову проявляється кумівство, на політичну арену з тіні виходять багаті олігархи.

  Призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром мало не провалилось. Суперечки навколо міністерських портфелів упродовж тижнів блокували обрання нового глави українського уряду. План Петра Порошенка отримати на посаді прем'єр-міністра свою довірену особу наразився на опір в лавах правлячої коаліції. Тим більше, що Гройсман, який вважається протеже Порошенка, виступив проти певних кандидатів на міністерські посади, аби замість них проштовхнути своїх людей.

  Врешті-решт президент отримав те, що хотів: Володимир Гройсман, який досі був головою Верховної Ради, очолив уряд. Але це зовсім не той крок, який міг би остаточно покласти край політичній кризі. Тепер хоч і не доведеться розпускати парламент і проводити дострокові вибори, але реформатори так і не вийшли переможцями з протистояння, що розгорнулось у Києві.

  Кумівство в Україні

  Через два роки після демократичного піднесення, спричиненого Майданом, в Україні повернулись старі схеми поведінки. Політичний зміст знову відіграє лише другорядну роль. Ціняться тільки влада й посада. Широка коаліція, яка відображала також сподівання суспільства на створення європейської України, розвалилась. У політиці знову проявляється кумівство, на політичну арену з тіні виходять багаті олігархи.

  Бернд Йоганн, керівник української редакції Deutsche Welle

  Бернд Йоганн, керівник української редакції Deutsche Welle

  До них належить і Порошенко. Як президент він досі не виконав своєї обіцянки й не позбувся свого бізнесу. Свідченням цьому стали й "панамські документи". Порошенко сприяв політичному зростанню Гройсмана. Перед тим, як за допомогою президентської партії потрапити до політичного Києва, новий глава уряду був мером Вінниці. В цьому місті й Порошенко має свою шоколадну фабрику. Вінниця вважається політичною батьківщиною президента. І треба бути наївним, щоб не думати тут про існування взаємних інтересів і вигод.

  Для Порошенка більше нема відмовок

  Порошенко примусив Арсенія Яценюка залишити посаду прем'єр-міністра і таким чином зробив його цапом-відбувайлом у питанні політичних помилок. Тепер урядом керуватиме практично людина Порошенка. Отже, президент більше не зможе ховатись за відмовками, якщо в Україні не втілюватимуться реформи.

  Коли буде запроваджена децентралізація, внаслідок якої регіони України мали б отримати більше власної відповідальності й більше прав? Коли нарешті буде реформована система юстиції, що б допомогло подолати корупцію в цій сфері? Необхідно приватизувати сотні державних компаній, аби привабити інвесторів і поповнити порожні державні рахунки. Загроза державного банкрутства досі не зникла з горизонту. Реалізація всіх цих проектів затягується, так само як і пошук компромісного рішення для завершення війни на Донбасі, яку Україні нав'язала Росія.

  Новий глава уряду Гройсман не матиме часу для розігріву. Внаслідок тривалої урядової кризи втрачено не лише час, але й політичну довіру. Не даремно в Україні та на Заході запитують, наскільки реформаторським буде новий кабінет міністрів. Те, що на борту більше нема переконаних реформаторів з колишнього уряду, не обіцяє нічого доброго.

  DW.COM • 13 Apr 2016 11:52 AM | Myroslaw Smorodsky (Administrator)

  Продажні суди – одна з найвагоміших причин – чому в Україні процвітає корупція. Телефонне право, судді на гачку у влади та звичайне хабарництво – все це нікуди не зникло і після Революції Гідності. Змінити заскорузлу систему був покликаний новий закон. В Україні розпочалася глобальна переатестація – перевірка, тести та співбесіди – її мають пройти усі судді країни. У Києві першими почали перевіряти суддів з усієї України, що мають бути призначені пожиттєво. Журналіст Сергій Андрушко був присутній на 40 співбесідах, що відбулись за цей час. Чи є надія на очищення – у спецрепортажі програми «Схеми». Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу. Video

 • 05 Apr 2016 9:24 AM | Anonymous
  Закон України

  http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1700-18/print1443623694654397

  Стаття 36. Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав

  1. Особи, зазначені у пункті 1,* підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом.

  У такому випадку особам, зазначеним у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.

  2. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм підприємств, які за способом утворення (заснування) та формування статутного капіталу є унітарним, здійснюється шляхом укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності.

  3. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм корпоративних прав здійснюється в один із таких способів:

  1) укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими фінансовими інструментами);

  2) укладення договору про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами;

  3) укладення договору про створення венчурного пайового інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.

  Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів венчурного пайового інвестиційного фонду здійснюється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів такого інституту спільного інвестування.

  4. Особи, зазначені у пункті 1підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, не можуть укладати договори, зазначені у частинах другій та третій цієї статті, із суб’єктами підприємницької діяльності, торговцями цінними паперами та компаніями з управління активами, в яких працюють члени сім’ї таких осіб.

  5. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, призначені (обрані) на посаду, в одноденний термін після передачі в управління належних їм підприємств та корпоративних прав зобов’язані письмово повідомити про це Національне агентство із наданням нотаріально засвідченої копії укладеного договору.  1. Суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є:

  1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

  а) Президент України, Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр України, віце-прем’єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор України, Голова Національного банку України, Голова та інші члени Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим;


 • 28 Mar 2016 10:08 AM | Anonymous

  Входження підсанкційної іранської авіакомпанії Mahan Аir на український ринок лобіюється сім'єю Сергія Пашинського.

  Входження підсанкційної іранської авіакомпаніїMahan Аir на український ринок лобіюється під керівництвом нардепа від "Народного Фронту" Сергія Пашинського його сином Антоном.

  Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на обізнане з деталями угоди джерело.

  Наголосимо, Mahan Air, яка нещодавно відкрила регулярне сполучення між Тегераном і Києвом, підозрюється США в перевезенні зброї до Сирії та перебуває під впливом американських економічних санкцій, тому контракт з нею загрожує Україні серйозними наслідками у вигляді введеня обмежень з боку США. 

  Нещодавно США ввели санкції проти шести британських компаній через їх співпраці з Mahan Air.

  Крім того, своєю діяльністю Пашинські втягнули Україну в небезпечне протистояння між Саудівською Аравією та Іраном. Одночасно з просуванням на український ринок Mahan Air, родина Пашинських уклала серію контрактів з аравійскими підприємствами для підконтрольного авіабудівного концерну "Антонов".

  http://ua1.com.ua/society/

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software