Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Де-факто Україна відбиває агресію Російської Федерації, воює, але юридично війни немає, і це є ґрунтом для численних зловживань військового командування

18 Apr 2015 8:16 AM | Anonymous
Усе, що відбувається в Донбасі, цілком суперечить нормативній базі, статутам ЗСУ і Кримінальному кодексу. Про це в статті для DT.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.
Автор нагадує, що закон про проведення антитерористичної операції передбачає, що АТО проводиться в мирний час. Війна - це зовсім інший юридичний статус військ. А регламентування дій військ під час АТО визначають закони мирного часу.
"Наприклад, у мирний час допустимі втрати під час маневрів і занять з бойової підготовки за радянськими ще нормативами — до 3%. Усе, що вище, — кримінальна відповідальність. Застосовне? Ні. Фактично АТО — це "недовійна", а юридично — це мирний час, заборона на обмеження прав військовослужбовців і мирних громадян", - пише автор.
На його думку, організація управління армією повністю суперечить усім статутам. Бутусов впевнений, що поділ лінії фронту на чотири сектори - це "не тільки абсурдно з військової точки зору, враховуючи невелику кількість військ, але і не передбачено статутами".
За чинною нормативною базою, оперативне управління військами здійснюють оперативні командування, а також штаби військових частин і з'єднань. А в нас на практиці військами управляють Генеральний штаб і командування секторів. Поняття "сектор" застосовне виключно в рамках поліцейської операції. Більше того, у рамках поліцейської операції жоден імпровізований сектор не може й не повинен підмінювати собою військове управління, йдеться в статті.
"Настанови з оперативної роботи органів військового управління" Генштабу порушуються на кожному кроці. Генштаб не веде карт, не пише задуму операції і плану операції. Результатом цього є тільки безвідповідальність і хаос в управлінні військами. 
Через повну невідповідність статутів чинній практиці командири воюють за своїми правилами. Командир однієї з десантних бригад прямо каже: ми статуту не розгортаємо, він під час АТО виявився взагалі непотрібним", - пише автор. 


http://dt.ua/UKRAINE/podiyi-v-ukrayinskiy-armiyi-v-donbasi-superechit-statutam-zsu-ta-kriminalnomu-kodeksu-butusov-170268_.html


Author
Comment
 

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software