Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Мешканці Маріуполя просять президента не відводити військових з Широкіного

23 Apr 2015 3:07 AM | Anonymous
Мешканці Маріуполя просять президента України відмовитися від ідеї демілітаризації села Широкіно. Про це йдеться у зверненні штабу громадянського об'єднання "Оборона Маріуполя" до президента, секретаря РНБО, міністра оборони і начальника Генштабу.
Мешканці Маріуполя висловили стурбованість інформацією про можливості "демілітаризації" Широкіно і відведення з цього населеного пункту Збройних сил України.
"На території Широкіно розташована стратегічна висота, яку захисники Маріуполя відбили у агресора, і на якій бойовики не повинні знаходитися, згідно з Мінськими угодами", - наголошується у зверненні. "Раніше з цієї вогневої точки неодноразово вівся артилерійський обстріл нашого міста. Саме з позицій на лінії Широкіно-Комінтернове терористи "ДНР" атакували житловий мікрорайон "Східний" 24 січня поточного року. В результаті цього антилюдського теракту 31 громадянин України був убитий і більше 120 отримали поранення. Сотні людей залишилися без даху над головою", - йдеться в заяві. "Вважаємо, що залишити Широкіно сьогодні - це поставити під удар півмільйонний український Маріуполь. Це також створить небезпечний прецедент для ворога і стане передумовою для подальшої ескалації насильства і наступальних дій на нашу країну. Здати Широкіно - означає відкрити ворота на всю Україну", - підкреслюється в заяві. "Залишати село під контролем ОБСЄ також не є розумним, тому що, не володіючи засобами збройної захисту, європейські спостерігачі не зможуть чинити ніякого опору агресору. Тим більше, вони ніяк не зможуть виправити жахливу гуманітарну ситуацію у майже зруйнованому Широкіно", - йдеться у зверненні. 

http://dt.ua/UKRAINE/zhiteli-mariupolya-prosyat-prezidenta-ne-vidvoditi-viyskovih-z-shirokino-170692_.html


Comments

 • 23 Apr 2015 4:42 AM | Anonymous
  Кореспонденти ВВС стали свідками обстрілів позицій українських військових з боку проросійських сил у Широкіному.
  Під час обстрілів команда ВВС бачила свідчення використання важкого озброєння, яке мало бути відведене від лінії зіткнення за Мінськими домовленостями.
  Про це повідомив кореспондент ВВС Том Барідж.
  Снаряди в бік українських військових падали так часто, що їх важко було порахувати, повідомляють кореспонденти ВВС.
  Бойовики вели щільний вогонь протягом години. Тільки після цього українські військові почали стріляти у відповідь – проте, обстріли зі сторони бойовиків продовжувались.
  Як повідомляють кореспонденти ВВС, обстріли почалися, як тільки команда спостерігачів ОБСЄ залишила це місце.
  Українські військові продемонстрували журналістам один снаряд, що влучив в будинок і не розірвався. Розміри снаряду означають, що його випустили з важкого озброєння, яке мало бути відведене з цього місця за Мінськими домовленостями.
  Умови для демілітаризації
  Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов розповів, за яких умов українські військові залишити населений пункт Широкіне, яке розміщене за 20 км на схід від Маріуполя.
  За словами Турчинова, це відбудеться лише за тих обставин, якщо у Широкіному постійно діятиме пункт спостерігачів ОБСЄ, а село візьме під контроль міліція.
  "Тому що наразі спостерігачі ОБСЄ працюють за графіком – із 7-ої до 17-ої години вони об'їжджають територію. Як тільки вони від'їжджають на відпочинок, розпочинається вогонь з боку російсько-терористичних угрупувань, і десь близько сьомої години він завершується", - розповів пан Турчинов в інтерв’ю "5 каналу".
  Не віддавати Широкіне
  Водночас громадська організація "Штаб оборони Маріуполя" опублікувала звернення громадськості міста з закликом не залишати Широкіне.
  Як йдеться у зверненні, у Широкіному розташована стратегічна висота, яку відбили у бойовиків, і з якої вони раніше обстрілювали місто.
  "Вважаємо, що залишити Широкіно сьогодні - означає поставити під удар півмільйонний український Маріуполь", - йдеться у заяві.
  В організації критикують ідею залишати село під контролем ОБСЄ через те, що спостерігачі, "не володіючи засобами збройного захисту, не зможуть чинити ніякого опору агресору".

  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2015/04/150423_bbc_shelling_by_rebels_dk
  Link  •  Reply

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software