Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Шокін і його наближені загрожують Сакварелідзе і Ко звільненнями через прокурорів-хабарників

14 Jul 2015 7:59 AM | Anonymous

Активісти і депутати стверджують, що "бувалі" прокурори намагаються поквитатися з молодими борцями з корупцією. 

 Генеральний прокурор Віктор Шокін в Печерському суді Києва особисто намагається отримати дозвіл на обшук у молодих прокурорів ГПУ, які спільно з заступниками Генпрокурора Давідом Сакварелідзе і Віталієм Касько брали участь у затриманні прокурорів, у яких були вилучені мільйонні суми і діаманти.  

 Крім Шокіна, за даними активістів, тиск здійснюють його заступники Володимир Гузир і Юрій Столярчук. Останній також є керівником Головного слідчого управління – саме його заступника затримали 5 липня. 

Факти тиску підтвердив і заступник генпрокурора Віталій Касько.  "Керівництво ГПУ продовжує тиснути на команду слідчих і прокурорів. Лунають погрози звільнення процесуального прокурора, який давав дозволу на всі арешти та обшуки", – заявив він.  За словами Каська, минулого тижня у слідства вилучили справу без дозволу прокурорів і повернули тільки в понеділок.  "Заступник генпрокурора Юрій Столярчук, безпосередньо під керівництвом Гузиря, проводить паралельне розслідування законності дій процесуальних керівників і слідчих, збирають про них інформацію. Я можу розцінити це тиск як спробу розвалити всю доказову базу по справі прокурорів-хабарників, спроба дискредитувати команду слідчих і прокурорів, які повстали проти системи", – додав він.  

В повідомленні "Центру протидії корупції"  активісти також додали, що про тиск заявив і заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе.   

У свою чергу народний депутат Мустафа Найєм зазначає, що Столярчук в Печерському суді вимагає дозволу на доступ до трафіку телефонних номерів слідчих Давіда Сакварелідзе, а Шокін в Апеляційному суді особисто вимагає визнати незаконними обшуки у затриманих прокурорів.    

Депутат Сергій Лещенко повідомив , що проти слідчих і прокурорів, підпорядкованих Сакварелідзе і Каську, відкрито кримінальне розслідування за звинуваченням у внесення недостовірних фактів матеріали кримінального провадження.   "У ньому фігурують слідчі, прокурори, співробітники СБУ та судді Апеляційного суду Києва. Все це команда Сакварелідзе-Касько вважає це спробою розвалити справу проти людей Гузиря", – повідомив він.      

За даними депутата, президент Петро Порошенко вже в курсі цієї ситуації і від його рішення буде залежати її результат. 

У зв'язку з цією ситуацією у вівторок під Генпрокуратурою пройшов пікет, учасники якого вимагали відставки Гузиря і Шокіна. 

 Як повідомлялося, 5 липня заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе спільно з головою СБУ Василем Грицаком провели обшуки в приміщенні прокуратури Київської області . За інформацією ЗМІ, обшук проводився у зв'язку з підозрою в отриманні хабара в особливо великих розмірах одним із заступників голови прокуратури. Під час затримання та обшуки у чиновників виявили в загальній складності близько $ 500 тис., а також коштовності і цінні папери. Однак після цього стало відомо, що за дорученням Гузиря порушено справу проти Сакварелідзе за "захоплення державних установ". Пізніше Гузир спробував спростувати дану інформацію. Пізніше затримані підозрювані у корупції заступник голови ГПУ Володимир Шапакін і заступник генпрокурора Київської області Олександр Корнієць були відпущені під заставу.  

http://dt.ua/POLITICS/shokin-i-yogo-nablizheni-zagrozhuyut-sakvarelidze-i-ko-zvilnennyami-cherez-prokuroriv-habarnikiv-zmi-178775_.html

Author
Comment
 

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software