Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Міжнародний арбітраж визнав ЮКОС "жертвою" Росії

23 Dec 2010 7:29 AM | Anonymous
Міжнародний арбітражний суд визнав, що за крахом імперії ЮКОСа стоїть Росія, якій тепер належить виплатити міноритарію 3,5 мільйона доларів збитку за радянсько-британську угоду про взаємний захист інвестицій від 1989 року.
Крах ЮКОСу викликаний діями російської держави. Такий висновок випливає з рішення міжнародного арбітражу за позовом британської RosinvestCo UK Ltd, яка володіла 7 мільйонами акцій нафтової компанії.

Згідно з рішенням, винесеним 17 вересня нинішнього року арбітражним інститутом торгової палати Стокгольма, Росії належить виплатити міноритарію 3,5 мільйона доларів збитку за радянсько-британську угоду про взаємний захист інвестицій від 1989 року.

Як відомо, британці з 2007 року вимагали відшкодувати спочатку 75 мільйонів, а згодом більш ніж 200 мільйонів доларів через втрати капіталовкладень після "націоналізації" ЮКОСа. Росія намагалася оскаржити юрисдикцію стокгольмського арбітражу в державних судах Швеції, але її скарга була відхилена.

Арбітраж не публікує свої рішення, російський Мінфін і адвокат британської компанії-позивача надати їх відмовилися. Однак експерти роблять висновок: оскільки арбітри присудили компенсацію, значить, визнали, що держава сприяла втраті інвестицій ЮКОСом. Саме так пояснює події партнер міжнародної юридичної фірми "Нерр" Ілля Рачков.

Партнер іншої юридичної фірми Baker & McKenzie Володимир Хвалі підтверджує: угода про захист інвестицій не захищає від комерційних ризиків, значить, трибунал вирішив, що ЮКОС дійшов до банкрутства не через ризиковане ведення бізнесу, а в результаті неправомірних дій держави.

Рішення арбітражу Росія оскаржила 10 грудня в апеляційному суді Стокгольма, справа поки розглядається. Якщо рішення буде підтверджено остаточно, воно стане прецедентним для всіх подібних суперечок за угодами про захист інвестицій. І тоді Росію можуть зобов'язати до виплати понад 10 мільярдів доларів компенсацій за іншими двосторонніми договорами з зарубіжними інвесторами ЮКОСа.
© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software