Log in

UKRAINIAN AMERICAN BAR ASSOCIATION


Верховна Рада внесла зміни до Конституції

01 Feb 2011 4:46 PM | Anonymous
Верховна Рада у перший день нової сесії одразу внесла зміни до Конституції щодо призначення дати наступних виборів президента та парламенту.
За відповідне рішення проголосували 310 із 350 зареєстрованих депутатів. Серед них - 7 депутатів від опозиційної фракції БЮТ, яких, як твердить депутат Євген Суслов, одразу ж після голосування виключили із фракції.
Згідно з ухваленими змінами чергові парламентські вибори відбудуться у жовтні 2012-го року, а президентські - у березні 2015 року. Таким чином встановлено 5-річний термін повноважень президента України, Верховної Ради та депутатів місцевих органів самоврядування і голів місцевих органів влади.
Згідно зі змінами чергові вибори президента проводитимуться в останню неділю березня п'ятого року його повноважень, у Верховну Раду - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень, місцеві вибори - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень депутатів місцевих рад усіх рівнів і сільських, селищних, міських голів.

До внесених змін, для ухвалення яких була потрібна конституційна більшість у понад 300 голосів, парламентські вибори мали б пройти вже у березні поточного року.
Торік Конституційний суд визнав неконституційною політреформу 2004-го року та внесені зміни до Конституції, згідно з якими парламент та президента обирали на 4 роки.
Конституційна асамблея
Під час відкриття першого засідання 8-ї сесії Верховної Ради 6-го скликання перед депутатами Клацнути виступив президент Янукович, запропонувавши створити Конституційну асамблею. Конституційна асамблея – це орган, який формуватиме суспільну думку щодо можливих змін Основного закону.
Водночас голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що надто великого значення Конституційній асамблеї надавати не варто, оскільки не вона ухвалюватиме остаточні рішення щодо конституційних змін. Згідно із чинною Конституцією зміни до Основного закону ухвалює Верховна Рада.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/02/110201_rada_constitution_ak.shtml

© Ukrainian American Bar Association                                                                                      Terms of Use

Powered by Wild Apricot Membership Software