Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 27 May 2015 5:02 AM | Anonymous

  Президент Петро Порошенко за рік свого президентства став багатшим принаймні у кілька разів. Про це свідчать його декларації про доходи у 2014 та 2013 роках.

  Це сталося на тлі загального падіння економіки через конфлікт на Сході України, а також тоді, коли у Росії та Криму бізнес Порошенка стикнувся із серйозними проблемами.

  Як вдалося Петру Порошенку, який під час виборчої кампанії обіцяв продати  увесь свій бізнес, заробити майже 369 мільйонів гривень минулого року проти близько 52-х мільйонів у 2013 році?

  (Не)проста арифметика

  Задекларувавши у 2013-му 51 мільйон 830 гривень сукупного прибутку, Петро Порошенко вказав, що головна частка цих доходів - від продажу цінних паперів та корпоративних прав - близько 38 мільйонів. Ще 13 мільйонів 500 тисяч гривень - дивіденди.

  У той же час у 2014 році картина кардинально змінилася. Із 369 мільйонів переважна частина (понад 90%) це прибуток від дивідендів і процентів - понад 345 мільйонів 670 тисяч гривень. І лише 11 мільйонів 253 тисяч – це доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав, 961 тисяча – прибуток від продажу майна.

  Ще прес-служба президента повідомляла, що свою зарплату президент повністю перераховував на благодійництво. Загалом загальна сума благодійних пожертв Петра Порошенка становила минулого року понад 123 мільйони гривень.

  Раніше Петро Порошенко запевняв, що самостійно профінансував свою виборчу кампанію як кандидат в президенти України.

  Саме цей факт, кажуть експерти, слід брати до уваги, аби зрозуміти зростання статків Петра Порошенка.

  "Петро Порошенко міг задля того, щоб профінансувати свою виборчу кампанію, отримати дивіденди як найбільший акціонер усіх своїх бізнес-структур. Компанія, як відомо, може використовувати отриманий прибуток як для розвитку підприємств, так і для розподілу грошей між акціонерами, - сказав ВВС Україна головний редактор видання "Деньги.ua" Олександр Крамаренко. - Логічно, що напередодні виборів минулого року могли ухвалити рішення саме про виплату коштів акціонерам. Тобто, Петро Порошенко отримав дивіденди, легалізував свої гроші, сплатив із них великі податки і прозоро профінансував виборчу кампанію. І це швидше добре, ніж погано. Бо інший варіант був - загнати гроші в офшор".

  Окрім того, слід звернути увагу на те, що курс долара і євро у 2013 та у 2014 році різнився. Тому можна припустити, що, тримаючи валютні кошти у банку, Петро Порошенко отримав зиск у гривнях внаслідок зростання курсу, що мав місце протягом минулого року.

  Серед причин зростання прибутків президента у минулому році у ЗМІ називали ще кілька.

  Київська кондитерська фабрика Roshen у дев’ять разів збільшила прибутки, і це видно неозброєним оком: на вулицях столиці фірмових цукеркових магазинів побільшало. Загалом по Україні, як повідомляв Roshen на своєму сайті, протягом 2014-го та за чотири місяці 2015 року відкрилося близько 20 магазинів, із них 14 - у столиці.

  У пресі також згадувалося нарощування статутного капіталу Міжнародного інвестиційного банку, який пов'язують із Петром Порошенком, його батьком Олексієм та бізнес-партнером Ігорем Кононенком.

  Київська кондитерська фабрика Roshen суттєво звільшила виробництво цукерок минулого року

  Не продається?

  Петро Порошенко мав шанси стати ще багатшим, якби сталося те, що він обіцяв зробити під час виборчої кампанії, а саме - продати свій бізнес.

  Посівши найвищу посаду у державі, де Конституція України не дозволяє президентові займатися підприємницькою діяльністю, Петро Порошенко запевнив, що передав увесь бізнес в управління міжнародним структурам. Вони ж мають продати усе, чим він володіє.

  Найбільша частка у бізнесі - це кондитерська галузь. Корпорація Roshen - 18-а за потужністю у світі - дає найбільші прибутки завдяки чотирьом фабрикам в Україні, а також потужностям в Угорщині, Литві та Росії.

  Окрім того, як повідомляли протягом останніх років українські та іноземні медіа, Петро Порошенко володіє акціями заводу "Ленінська кузня" і Севастопольського морського заводу, кількома продовольчими компаніями. Серед бізнесу також підприємства з виробництва скла та крохмалю, страхова компанія, Міжнародний інвестиційний банк. У медіасфері, окрім 5 телеканалу - ще кілька теле- радіокомпаній у Києві, Одесі, Дрогобичі.

  Поки що не вдалося продати нічого. Петро Порошенко каже, що не має часу і можливості цим займатися. Він також запевняє, що бізнесом теж не займається.

  "Президент зараз не займається бізнесом. І він справді намагається продати все і передусім свій головний бізнес - Roshen. Однак кон’юктура зараз не просто погана, а дуже погана. Інвестори не хочуть сюди заходити. Навіть за хорошої кон'юктури такі продажі швидко не відбуваються. Тому поки що нічого аномального немає. Враховуючи загальну ситуацію і інвестиційний клімат, усе йде цілком нормально", - твердив глава президентської адміністрації Борис Ложкін у розмові із журналістами місяць тому.

  Сам Петро Порошенко в інтерв'ю ВВС також казав про труднощі з продажем, які від нього не залежать.

  "Коли я намагався продати, наприклад, мої активи в Росії, вони були негайно арештовані російським урядом, не даючи мені такої можливості, адже неможливо продати те, що перебуває під арештом. І моя власність у Росії була конфіскована. І вони намагалися використати це як метод здійснення тиску", - пояснював президент кілька днів тому.

  Водночас він пообіцяв за кілька тижнів "розкрити деяку важливу інформацію" у цій темі.

  Досі у ЗМІ з'являлися повідомлення про те, що швейцарська компанія Nestle зацікавлена купити Roshen за 1 мільярд доларів, у той час як початкова ціна, запропонована уповноваженими інвесткомпаніями, становить 3 мільярди доларів.

  Тим часом генеральний директор Roshen В'ячеслав Москалевський в інтерв'ю агентству Bloomberg сказав, що він більше зацікавлений у подальшій розбудові підприємства, аніж у його продажу.

  "Я працюю тут заради прибутку компанії, а не для продажу. Якщо я будую будинок, щоб продати, я роблю це по-іншому, ніж коли будую його для того, щоб у ньому жити", - сказав пан Москалевський.

  Конфлікт на Донбасі і анексія Криму позначилися і на бізнесі Петра Порошенка: у Маріуполі кондитерська фабрика із лютого 2015 року не працювала, а у квітні її взагалі закрили.

  ЗМІ багато писали про "націоналізацію" самопроголошеною владою Севастополя - поміж інших 35 об'єктів міста - Севастопольського морського заводу, контрольним пакетом акцій якого також володіє Петро Порошенко. Після відповідного рішення "уряду" Севастополя у березні 2015 року він з'явився у державному реєстрі Росії як державне підприємство.

  Увесь час практично нічого не повідомляється про те, що відбувається із іншими бізнес-структурами президента. Згадується лише 5 телеканал, який Петро Порошенко не планує продавати, і про це він заявляв ще рік тому.

  (Не) олігарх

  Через затримку із продажем бізнесу на адресу президента лунають звинувачення у конфлікті інтересів і у невиконанні передвиборчих обіцянок.

  "Цілком очевидно, що Петро Порошенко був і лишається одним із найпотужніших олігархів в Україні. У політичних кулуарах зараз жартують, що, мовляв, у президента є одне завдання з деолігархизації країни - зробити так, щоб лишився один олігарх. Темпи, якими бізнес президента продається, дають підстави припускати, що цей процес триватиме до кінця його президентських повноважень. Або ж президент не планує бути президентом усі 5 років", - сказав ВВС Україна журналіст і автор книг про впливових українських політиків і бізнесменів Сергій Руденко.

  Політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко каже про політичні наслідки для президента через відсутність змін у його статусі.

  "Це може мати дуже серйозні політичні наслідки для Петра Порошенка. Бо як може сприйматися президент-олігарх, коли через війну економіка впала, добробут людей знизився, а його статки зросли?", - сказав політолог у коментарі ВВС Україна.

  "З іншого боку - як олігарх може виконати іншу обіцянку - про боротьбу із олігархами? Він не може їх зібрати і запропонувати стійкий договір перемир'я, бо вони в один голос скажуть: почни з себе. Адже вони просто олігархи, а у нього ще й вся повнота влади", - додає Віктор Небоженко.

  Коли про шанси побороти олігархів ВВС Україна запитала Юлію Тимошенко (а вона неодноразово заявляла про це як про своє головне завдання), лідерка "Батьківщини" сказала, що хоча Петро Порошенко і потужний бізнесмен, вона готова йому допомагати.

  "Президент має дуже-дуже великий бізнес. Але, незважаючи на це, народ України віддав 54% своїх голосів у його підтримку в найважчий час, коли Україну практично розриває агресія Кремля. І я зроблю все для того, щоб підтримати Петра Порошенка, щоб він міг гідно протистояти зовнішній агресії", - сказала вона в інтерв'ю ВВС Україна.

  Проте глава президентської адміністрації Борис Ложкін каже, що називати Петра Порошенка олігархом неправильно.

  "У президента немає бізнесу у тих сферах, які традиційно призводять до конфлікту інтересів. У нього немає ані енергетичних, ані нафтових активів. Він до того не має стосунку. І він ніколи не використовував державну допомогу чи інші державні можливості для розвитку свого бізнесу", - наполягає Борис Ложкін.

  Як би там не було, президент Порошенко посідає 8-му сходинку у списку найбагатших людей України згідно із дослідженнями Forbes Україна. Його загальні статки станом на 2015 рік журнал оцінив у 750 мільйонів доларів.

  http://www.bbc.co.uk/


 • 21 May 2015 12:19 PM | Anonymous

  Іноземні інвестори в міжнародних судах намагаються стягнути з України 170 млрд гривень, повідомив заступник міністра юстиції України Антон Янчук.

   "Загальна сума вимог становить 170 млрд грн", - сказав Янчук на брифінгу в четвер, 21 травня. За його словами, ця сума складається з 21 претензій іноземних інвесторів. При цьому заступник глави Мін'юсту зазначив, що у 2012 році сума позовів становила 30 млрд грн, а в 2013 - 20 млрд. 

  Зростання обсягу фінансових претензій заступник міністра пояснив втратами іноземних інвесторів до України у зв'язку з окупацією РФ Криму і частини території, а також "опором олігархів". 

  Раніше DT.UA вирішило поцікавитися переліком позовів, за якими Україні загрожують міжнародні судові розгляди і санкції. За 2014 рік його можна почерпнути з розпорядження Кабміну №595-р від 25 червня "Деякі питання закупівлі юридичних послуг в 2014 р.". Документом видається дозвіл Міністерству юстиції здійснити закупівлю юридичних послуг, "пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України". Як виявилося, таких справ на той момент було дев'ять, причому в шести з них держава Україна або вітчизняні держоргани і держкомпанії фігурували в якості відповідачів.
   http://dt.ua/ECONOMICS/inozemni-investori-namagayutsya-styagnuti-z-ukrayini-170-mlrd-grn-v-mizhnarodnih-sudah-173399_.html

 • 19 May 2015 10:16 AM | Anonymous

  Родина голови ДАІ веде розкішний стиль життя, володіє елітним автопарком, а доньки за півроку (в країні війна) побували на відпочинку в десяти країнах світу – «Схеми»


  Сергій Андрушко і Наталія Седлецька

  19.05.2015

  Близькі члени родини головного даїшника країни Олександра Єршова їздять на дорогих елітних автівках вартістю близько 100 000 доларів кожна. При цьому державні номерні знаки «тасуються» між авто, а елітний мотоцикл, на якому їздить сам Єршов, у базі ДАІ значиться як КАМАЗ. Про це повідомляють журналісти програми Радіо Свобода та Першого суспільного каналу «Схеми».

  Сам Єршов раніше засекретив декларації про майно та доходи всього керівного складу ДАІ, відмовившись надати їх на запит Радіо Свобода, що є порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації». Головний даїшник відмовив журналістам у наданні декларацій керівників ДАІ про доходи за минулий 2014 рік. Сам він заробляв близько 12 тисяч гривень за місяць, відповідно до його декларації за 2013 рік. 

  На старшу доньку Анастасію Єршову, власницю бренду одягу Atelier HandMade, зареєстровано одразу два авто – LEXUS RX 350, на якому їздить Оксана Єршова, дружина начальника ДАІ й мати Анастасії, а також білий Porsche Cayenne, на якому їздить сама Анастасія Єршова.

  Фото з публічного акаунту Instagram Анастасії ЄршовоїФото з публічного акаунту Instagram Анастасії Єршової

  Молодша донька Дарина Єршова (1994 року народження) їздить на автомобілі Range Rover спортивної комплектації. У її акаунті в мережі Instagram є фотографія дворічної давнини – цей автомобіль у вигляді подарунку стоїть у гаражі за адресою, де проживає родина Єршових.​

  Фото з публічного акаунту Instagram Дарини ЄршовоїФото з публічного акаунту Instagram Дарини Єршової

   

  Фото зі сторінки «Вконтакте» Дарини ЄршовоїФото зі сторінки «Вконтакте» Дарини ЄршовоїФото авторівФото авторів

  ​При цьому в реєстрі ДАІ за цими номерними знаками проходить зовсім інше авто – SsangYong 2008 року випуску, записане на громадянина Латвії Дмитра Махліна.

  На самого керівника ДАІ Олександра Єршова зареєстрований автомобіль Toyota Land Cruiser, єдиний офіційно зазначений у його декларації. Утім, він також користується мотоциклом з номерами, що відрізняються від номерів його автомобіля лише на один знак (АХ5550АА) – але за цим номером у базі проходить вантажівка КамАЗ.

  Крім того, ще ціла низка елітного автотранспорту з «сімейними» держзнаками зареєстрована на ім’я найближчих родичів дружини голови ДАІ. Наприклад, на матір та брата зареєстровано по позашляховику Land Cruiser.

  Весь світ на долоні

  Доньки головного даїшника країни Анастасія та Дарина Єршови у своїх публічних акаунтах в соцмережах розміщують фотографії з розкішними автомобілями та звітами з далеких подорожей, в які літають бізнес-класом та зупиняються у п’ятизіркових готелях.​

  Фото зі сторінки Вконтакте Дарини ЄршовоїФото зі сторінки Вконтакте Дарини Єршової

   

  Фото з публічного акаунту Instagram Анастасії ЄршовоїФото з публічного акаунту Instagram Анастасії Єршової

  Впадає в око кількість та частота подорожей на дорогі світові курорти. Так, лише за останні півроку Анастасія відвідала щонайменше 9 країн в різних частинах планети – Францію (Канни, Сен-Тропе), Монако (Монте-Карло), США (Маямі), Чехію, Арабські Емірати, Таїланд, Сінгапур, Італію, Мексику.

  Фото з публічного акаунту Instagram Анастасії ЄршовоїФото з публічного акаунту Instagram Анастасії Єршової

  Цими днями Анастасія Єршова перебуває в Каннах, звідки опублікувала фотографію на вечірці з Періс Хілтон.

  Фото з публічного акаунту Instagram Анастасії ЄршовоїФото з публічного акаунту Instagram Анастасії Єршової

  Пояснення Єршова

  Сам Олександр Єршов не надто намагається пояснити розкішне життя своєї родини чи показати всі його рухомі та нерухомі атрибути.

  Раніше журналісти програми «Схеми» з’ясували, що виконувач обов’язків голови департаменту ДАІ України Олександр Єршов приховав від громадськості реальну інформацію про свої доходи. Так, родина головного даїшника країни не задекларувала триповерховий будинок у Києві в декларації за попередній 2013 рік.

  Він, зокрема, підтвердив Радіо Свобода, що не задекларував земельну ділянку і будинок у Києві, які належать його родині, та спробував пояснити, чому.

  «Все по закону, він належить моїй дружині», – повідомив в.о. голови ДАІ. Водночас він розповів, що цей будинок – привид, оскільки за цим будинком не існує взагалі закріпленої адреси.

  Раніше Олександр Єршов працював керівником Управління ДАІ ГУ МВС України в Харківській області.

  Єршов інформував, що у родини, як і зазначено в декларації, є лише один автомобіль. Крім того, у телефонній розмові він заявив: «Мої доньки ведуть власне життя. Це їхній бізнес – я не втручаюся».

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков призначив Олександра Єршова на посаду виконувача обов’язків голови ДАІ МВС України 4 квітня 2015 року, після того, як у відставку з посади пішов Олександр Сіренко.

  http://www.radiosvoboda.org/content/article/27024691.html

 • 18 May 2015 6:00 PM | Anonymous

  Військовий експерт вимагає негайного розслідування корупційних дій народного депутата.

  Під час ефіру політичного ток-шоу на телеканалі 112 народний депутат Дмитро Добродомов заявив, що передав у прокуратуру докази причетності голови парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського до корупції. Його слова також підтвердив інший народний депутат – Сергій Соболєв.

  Військовий експерт, генерал-лейтенант військової розвідки Олександр Скіпальський прокоментував для UA1 звинувачення в корупції на адресу депутата Сергія Пашинського. На його думку, такі обвинувачення дуже серйозні та можуть мати такі ж серйозні наслідки. Адже в умовах фактичної війни подібні факти розкрадання військового майна повинні розглядатись військово-польовими судами. Нецільове використання ресурсів, виділених для армії, підриває обороноздатність України та створює загрозу для країни.

  Як голова "Спілки офіцерів України" Олександр Скіпальський має намір вимагати від прокуратури, Президента та керівництва Верховної Ради термінового розслідування корупційних дій Сергія Пашинського. "Дії Пашинського не тільки виходять за межі моралі, а й перетворюються на реальні злочини," – каже експерт.

  Скіпальського дивує присутність Пашинського на такій відповідальній посаді, як голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, з урахуванням того, що одночасно той є головою наглядової ради "Укроборонпрому". Єдине пояснення цьому він вбачає у бажанні керівництва країни зберегти парламентську коаліцію. Однак саме це, на думку військового розвідника, – велика помилка, адже корупція є для України більшою небезпекою, ніж зовнішній агресор.

  "Історія перебування Пашинського на різних посадах є вкрай негативною. Лише завдяки не зовсім досконалій виборчій системі він наразі є депутатом. У полі зору спецслужб ця людина завжди з’являлась там, де була можливість сумнівно збагачуватись і займатися незаконними оборудками", - резюмував Олександр Скіпальський.

  Пашинського звинуватили в корупційних оборудках з нафтою для армії.

  http://ua1.com.ua/politics/general-rozvdki-skpalskiy-d-pashinskogo-vihodyat-za-mezh-moral--2589.html


 • 18 May 2015 7:38 AM | Anonymous

  1424272416На черзі ще два міністри.

  Радник міністра економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, громадянка Естонії Яника Мірило більше не працює в уряді України. “Мені дуже шкода, але я вже не радник. Для мене електронний уряд пріоритет, для нього – ні, і поза міністерства просувати ідею мені простіше”, – відповіла Яника Мірило.

  За словами голови Центру глобальних стратегій Вадима Карасьова в найближчому майбутньому варто очікувати відставки громадянки Грузії, першого заступника глави МВС Катерини Згуладзе, міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі і міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса.

  “Сумніваюся, що довго протримаються і Квіташвілі (МОЗ), і Абромавічус (Мінекономрозвитку), і навіть Згуладзе (заступник голови МВС). Їй просто ніхто не виділить гроші на зарплати поліцейським і взагалі на реформу. Залишиться на плаву хіба що Яресько (Мінфін) – вона веде переговори з МВФ. Правда, крім цього, вона більше нічим не займається”, – розповів Вадим Карасьов. За його словами, головна проблема експертів в дисонансі при призначенні на вищі посади.

  “Зараз тут шматки старого і нового, все змішалося, і коли людина із західною освітою потрапляє в цей хаос, система його випльовує”, – сказав він.

  http://patrioty.org.ua


 • 14 May 2015 9:37 AM | Anonymous

  Перший заступник міністра економіки України Саша Боровик заявляє, що йде з уряду.

  «Так, це правда, і з цим у мене немає вибору, окрім як покинути уряд. Сьогодні вони заблокували мою електронну пошту і сказали моїй команді, що я не повернусь», – повідомив він Радіо Свобода.

  За словами Боровика, це пов’язано із конфліктом із прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. Конфлікт розпочався наприкінці березня під час зустрічі.

  «Я йому сказав, що вважаю себе технократом, який має чесно казати те, що він бачить. Мені здається, йому мій назір (точка зору. – ред.) не сподобався. Мені здається, що саме після цього він прийняв таке рішення», – наголосив Боровик.

  Також, на його думку, міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус втомився за нього боротися.

  Боровик був відповідальний за організацію донорської конференції та зазначав прем’єр-міністру, що європейські організації чекали б на звіт про витрати грошей, які Європа та її фонди надають.

  Раніше сьогодні депутати від фракції об’єднання «Самопоміч» заявили, що перший заступник міністра економіки Саша Боровик, німецький юрист, який прийняв українське громадянство, два місяці працює в міністерстві на волонтерських засадах, оскільки рішення міністра економіки Айвараса Абромавичуса про його призначення досі не підписав прем’єр Арсеній Яценюк.

  У Кабміні наразі не коментують цю ситуацію.


  http://www.radiosvoboda.mobi/a/news/27016365.html


 • 13 May 2015 4:03 AM | Anonymous
  Ольга Макарчук
  Бі-Бі-Сі, Київ 
   
  УПА
  УПА
  Служба Безпеки України повідомила, що оприлюднить документальне підтвердження діяльності радянських спецслужб під виглядом бійців Української повстанської армії.

  Теперішній керівник СБУ Валентин Наливайченко сказав у телеінтерв'ю, що документ це доповідь одного з військових прокурорів Микиті Хрущову про так звані спецбоївки, де переодягнені під повстанців радянські агенти, як він сказав ґвалтували жінок і вбивали людей.

  В Західній Україні віддавна відомі розповіді про існування таких переодягнених каральних загонів, створених для дискредитації ОУН УПА, але оприлюднення документів буде першим офіційним підтвердженням розповідей свідків.

  Дослідники української історії сподіваються, що така публікація могла би покращити ставлення до УПА на Сході України та пришвидшити визнання вояків УПА ветеранами Другої світової війни.

  Два роки тому на свято Покрови урядова комісія з вивчення діяльності УПА у сорокових роках дійшла історичного висновку, що повстанці боролися за суверенітет України.

  По тому вісім обласних рад ухвалили рішення про визнання ветеранів УПА та надали їм відповідні пільги, проте на загальноукраїнському рівні те питання залишилося невирішеним через супротив ветеранів Великої Вітчизняної та комуністів і Партії Регіонів.

  Під час виборчої кампанії Наша Україна-Народна Самооборона пообіцяла, внести в парламент нового скликання законопроект щодо визнання воїнів УПА воюючою стороною під час Другої світової війни.

  На тому тлі СБУ оголосило про крок, який, на думку експертів, може розвіяти негативні міфи на Сході України навколо діяльності повстанців.

  Виконуючий обов’язки голови СБУ Валентин Наливайченко повідомив, що служба має намір оприлюднити доповідь одного з військових прокурорів Радянського Союзу Микиті Хрущову, де надаються докази того, що часто під виглядом загонів УПА в Україні діяли бригади радянського МДБ, аби налаштувати населення проти повстанців.

  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2007/11/071126_sbu_nkvd_upa_oh.shtml

 • 04 May 2015 1:10 PM | Anonymous

  Комітет нацбезпеки ВР блокує ухвалення змін в закон про речове забезпечення бійців ЗСУ. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив радник президента і помічник міністра оборони з питань речового забезпечення Юрій Бірюков.

  За словами Бірюкова, суть проекту в тому, щоб дозволити міністру оборони самостійно визначати норми забезпечення.

  Його вніс до ВР Президент України. Документ прийнятий у першому читанні, проте тепер він застряг у профільному комітеті.

  "Це рішення комітету. Мене просто бісить сама ситуація ,що ми намагаємося зробити ривок вперед в плані забезпечення бійців і профільний комітет, який повинен був бути ніби на нашому боці, бере і після першого читання бере і блокує цей закон. Ми так і не зрозуміли причину, тому що перед першим читанням комітет повністю, без єдиної поправки, без будь-яких зауважень підтримує цей законопроект, а перед другим читанням його блокує", - повідомив Ю.Бірюков.

  При цьому Ю.Бірюков зазначив, що у них є план впливу на Комітет нацбезпеки ВР.

  "У нас є план, як впливати на даний комітет. В даному комітеті досить велика кількість командирів, колишніх командирів добровольчих батальйонів, вони були на передовій, вони знають, що нашим бійцям потрібні розвантаження, потрібна якісна форма, якісні берци і все інше", - повідомив Ю.Бірюков.

  Президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект щодо удосконалення порядку речового забезпечення військовослужбовців 6 квітня.

  Джерело: УНН
 • 01 May 2015 1:31 AM | Anonymous

  Органами прокуратури проводиться робота щодо виявлення фактів постановлення суддями завідомо неправосудних рішень. Наразі повідомлено про підозру у вчиненні таких кримінальних правопорушень 12 суддям у 10 провадженнях, ще 3 обвинувальних акти скеровано до суду.


  Як повідомили в ГПУ, Генеральна прокуратура України направила до апеляційного суду міста Києва для визначення підсудності обвинувальний акт стосовно судді Печерського районного суду м. Києва С. Волкової, яка 19.09.2014 під час розгляду клопотання Генеральної прокуратури України про продовження строку тримання під вартою підозрюваного у вбивстві 39 учасників акцій протесту Д. Садовника постановила завідомо неправосудну ухвалу. Своїм рішенням суддя безпідставно відмовила у продовженні цього строку, обрала запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та незаконно звільнила підозрюваного з-під варти зазначають у прокуратурі.

  Також триває діяльність органів прокуратури щодо моніторингу незаконних судових рішень, які завдали значних економічних збитків державі та пов’язані з незаконним поглинанням підприємств, установ, організацій. Зокрема, упродовж 1 кварталу цього року органами прокуратури оскаржено 8 судових рішень указаної категорії та за виявленими порушеннями внесено 8 апеляційних скарг:

  - прокуратурою м. Києва внесено апеляційну скаргу на рішення господарського суду м. Києва, яким частково задоволено позов одного із приватних підприємств до Департаменту розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Одеської ОДА, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Державної казначейської служби України про стягнення 158,6 млн грн за договором про виконання робіт.

  Наразі справа перебуває на розгляді в Київському господарському апеляційному суді.

  - за результатами розгляду апеляційної скарги прокуратури Одеської області апеляційним судом області скасовано рішення Приморського районного

  суду міста Одеси, яким за громадянкою визнано право власності на самовільно збудовану прибудову в історичному центрі міста Одеси.

  Крім цього, Верховним Судом України задоволено заяву Генеральної прокуратури України, внесену в минулому році, про перегляд судових рішень, якими відмовлено в задоволенні позову Харківської міської ради про стягнення з господарського товариства понад 7,5 млн грн збитків, завданих користуванням земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.

  http://zib.com.ua/

Powered by Wild Apricot Membership Software