Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 25 Nov 2014 8:19 PM | Deleted user

  Національна асоціація Адвокатів обирає членів Вищої ради юстиції з порушеннями

  Національна Асоціація Адвокатів України не допустила до з'їзду, де обиратимуть членів Вищої Ради юстиції делегацію з Києва та Полтави. Про це "Українській правді" повідомив член делегації, Голова Ради адвокатів міста Києва Інна Рафальська. З Києва на з’їзд приїхали 60 адвокатів, з Полтави - 6. За словами Рафальської, по прибуттю на місце яке було оголошено в газеті "Урядовий Кур'єр" та сайті НААУ, виявилось, що з'їзд відбувається в іншому місці.  "Всі 60 делегатів з Києва на з’їзд сьогодні не були допущені. Ми прибули в Мукачеве з Києва і маємо ось такий результат", - сказала Рафальська. Українська правда 20 листопада 2014

  Детальніше-Read More

 • 25 Nov 2014 8:12 PM | Deleted user

  ЄС може скасувати санкції проти Януковича і його оточення - ЗМІ

  Через бездіяльність Генпрокуратури чиновники часів Віктора Януковича мають серйозні шанси вивести свої європейські активи з-під санкцій ЄС через суди. Про це повідомляє видання "Апостроф" з посиланням на експертів, а також свої джерела, близькі до європейських інституцій. Така позиція ГПУ також дозволяє представникам колишньої влади вільно відвідувати європейські країни  Українська правда Середа, 19 листопада 2014

  Детальніше-Read More

 • 21 Nov 2014 10:51 AM | Deleted user

  У двадцять третьому номері бюлетеня з економічних питань ми надаємо інформацію про основні економічні тенденції в США, поточний стан орговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки, про скасування антидемпінгових заходів щодо деяких видів української продукції, співпрацю України з МВФ, візити Глави Української держави та Прем’єр-міністра України до США, співробітництво України та США в рамках ОЕСР та інші цікаві події.

  Детальніше-Read More 

 • 20 Nov 2014 8:59 AM | Anonymous
  Держпакет акцій ОПЗ у розмірі 94,56% планується реалізувати на приватизаційному конкурсі з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону до 30 вересня 2015 року.
  Одесский припортовый завод будет приватизирован / yuzhny.in.ua

  Кабінет міністрів України своїм розпорядженням №1088-р продовжив остаточний термін приватизації Одеського припортового заводу до кінця вересня 2015 року, повідомили УНІАН у Фонді державного майна України.

  Так, держпакет акцій ОПЗ у розмірі 94,56% планується реалізувати на приватизаційному конкурсі з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону до 30 вересня 2015 року, а 5% акцій підприємства заплановано виставити на біржі до 31 травня наступного року.

  Як повідомляв УНІАН, Фонд держмайна раніше заявляв про свої плани в грудні цього року оголосити конкурси з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону з продажу 89,567% держпакета акцій Одеського припортового заводу, а також виставити 10% акцій підприємства в листопаді на фондовій біржі.

  Згодом було ухвалено рішення виставити 5% акцій Одеського припортового заводу на продаж на міжнародних фондових ринках, також збільшити на 5% - до 94,567% запланований до продажу на приватизаційному конкурсі з відкритою пропозицією ціни держпакет акцій ОПЗ.

  Довідка УНІАН. Одеський припортовий завод (м. Южний, Одеська обл.) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД, на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг із прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

  http://economics.unian.ua/stockmarket/1011817-kabmin-virishiv-prodati-odeskiy-priportoviy-zavod-do-jovtnya-2015-roku.html

 • 16 Nov 2014 3:39 AM | Anonymous

  Віталій Ярема

  Після мого призначення на посаду генерального прокурора України перше, що зробив, це написав перелік справ, негайного розслідування яких вимагає українське суспільство. Неформальний документ, який для себе назвав "Списком справедливості", став планом дій.

  Список містить близько 30 пунктів. Серед них - події на Майдані, тотальна корупція, необхідність повернення вкрадених і незаконно вивезених за межі України активів, сепаратизм та посягання на територіальну цілісність держави, злочини у військовій сфері, травнева трагедія в Одесі... Чи не кожен тиждень цей перелік поповнюється новими невтішними пунктами undefined авіакатастрофа малайзійського "Боїнга", зухвале викрадення Наді Савченко, Іловайська трагедія...

  За кожною справою - томи документів і тисячі годин копіткої праці. В кожному томі - злочини та людські трагедії. Що вдалося зробити? Суспільство має знати як про наші здобутки, так і про об'єктивні труднощі, з якими постійно зіштовхується Генеральна прокуратура. Зупинюся докладніше на кількох найбільш резонансних справах, результатів розслідування яких очікують Україна і світ.

  Майже 140 днів чинна команда Генеральної прокуратури працює над розкриттям злочинів Януковича і колишніх високопосадовців. Понад 500 кримінальних проваджень, 4 тисячі опитаних свідків, тисячі проведених експертиз і десятки міжнародних запитів. Все це в умовах прихованого саботажу, неофіційної протидії, опору напівреформованої системи, змушеної розслідувати злочини, до яких була безпосередньо причетна.

  Абсурдна, але типова ситуація, коли на запити слідчих прокуратури щодо службових зловживань відповідають люди, котрі їх же і вчиняли. Показовим є лист одного високопосадовця з пропозицією прокуратурі "припинити виклики правоохоронців на допити, оскільки це "погано впливає на їх психологічний стан".

  У глобальному вимірі - драматизм ситуації полягає в тому, що знаряддям злочину стала не якась окрема організація або група людей, а офіційні силові структури. По суті, слідство має справу з організованим злочинним угрупованням у масштабах держави. Україна, а можливо, вся Європа досі не мала досвіду розслідувань беззаконь такого розмаху.

  Громадські настрої відповідні: люди вимагають негайного покарання. При цьому значна частина суспільства готова до революційного трибуналу замість правосуддя. Такий шлях доволі стрімкий, але руйнівний, з погляду розбудови держави рівних прав і обов'язків. Якщо хтось очікує від генерального прокурора саме таких дій - даремно, це не мій шлях. Неодноразово публічно наголошував, що ми маємо зупинити традиції кривавої владної помсти і відновити дієвість правових інституцій. Молох репресій і політична вмотивованість вироків - дорога в те минуле, якого так болісно позбувається наша країна.

  Через сумні історичні традиції прокуратура в масовій свідомості досі уявляється універсальним мечем правосуддя, який має право карати всіх і вся. При цьому 90% роботи відомства - це представлення інтересів держави в судах. А після того, як органи прокуратури, згідно з новим законом "Про прокуратуру", позбавили функції так званого загального нагляду, представницька функція стає її основним завданням. Силового монстра радянського зразка більше не існує, і до цієї нової реальності потрібно звикати.

  Однак, попри всі труднощі, органи прокуратури працюють і дають результат. Для цього було потрібно першочергово вирішити питання кадрового очищення.

  У стислі терміни нам удалося змінити структуру та штатний розпис і скоротити 1754 штатні одиниці. Виконуючи вимоги Закону України "Про очищення влади", 132 прокурорсько-слідчих працівники було люстровано, а 450 очікують звільнення найближчим часом.

  До речі, серед правоохоронних структур ми перші публічно прозвітували про перебіг виконання Закону і надали інформацію для розміщення у публічному реєстрі Міністерства юстиції.

  Злочини проти Майдану:
  істина попри всі складнощі

  18-20 лютого 2014 р. у центрі Києва було вбито 74 мирних протестувальники та 12 працівників міліції. Ще 180 громадян і понад 180 правоохоронців отримали вогнепальні поранення. При цьому основне навантаження розслідування злочину, а також забезпечення координації роботи МВС, СБУ лягло на плечі органів прокуратури.

  Суха статистика свідчить про масштаби слідства: для встановлення обставин масового вбивства слідчі допитали понад 2000 свідків, провели понад 300 оглядів місць подій, одягу, речей, відеозаписів, понад 70 обшуків, понад 700 судових експертиз та близько 1000 порівняльних досліджень вогнепальної зброї.

  При цьому варто згадати умови, в яких у лютому 2014 р. розпочалося слідство. У період із 19 по 23 лютого 2014 р. практично в усіх правоохоронних структурах було знищено більшу частину документації, що стосувалася їхньої діяльності з протидії протестним акціям. Було спалено, викрадено чи пошкоджено тисячі документів, одиниць техніки, баз даних...

  Вивезена і прихована значна кількість вогнепальної зброї, що перебувала на озброєнні спецпідрозділу "Беркут" і з якої могли розстрілювати майданівців.

  Величезний обсяг інформації було втрачено через неможливість негайного обстеження місця загибелі учасників акцій протесту. Через відомі обставини слідчо-оперативні групи із затримкою від 4 до 32 діб отримували можливість обстеження місць масового розстрілу. Практично всіх убитих не оглядали безпосередньо на місці загибелі. У зв'язку з цим втрачалася величезна кількість доказової бази, яка виявляється й фіксується під час огляду місця події і яка дозволяє вже на початковому етапі отримувати дані щодо безпосередніх обставин злочину та осіб, причетних до нього. При цьому переважна більшість правоохоронців, які брали участь у протидії протестним акціям, зайняли позицію -  нічого не чув, не бачив і не знаю або ж не пам'ятаю.

  Але навіть у таких надскладних обставинах нам удається проводити ефективне розслідування. Колосальну роботу виконано щодо встановлення безпосередньої ролі в цих подіях вищого керівництва держави. Повідомлено про підозру у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів вісьмом колишнім високопосадовцям, у тому числі президентові України В. Януковичу, прем'єр-міністру М. Азарову, генеральному прокурору В. Пшонці, голові Служби безпеки України О. Якименку, міністру внутрішніх справ В. Захарченку та його заступникам В. Ратушняку і С. Лекарю, командувачу внутрішніх військ МВС України С. Шуляку. Всі ці особи оголошені в розшук, і судом даний дозвіл на їх затримання.

  На сьогодні Генеральною прокуратурою завершено досудове розслідування та розпочато ознайомлення з матеріалами кримінального провадження стосовно командира спецроти київського підрозділу "Беркут" і двох його підлеглих. Слідчими були зібрані докази причетності цих правоохоронців до вбивства 39 учасників акцій протесту вранці 20 лютого 2014 р. на вулиці Інститутській.

  Не можу промовчати про те, що після затримання цих трьох працівників "Беркута" робота задіяних у розслідуванні цієї справи підрозділів МВС України істотно погіршилася. Це стосується і якості виконання доручень слідчого, і результативності розшукових заходів. А ще додамо, що внаслідок рішення Печерського районного суду м. Києва підозрюваний у масових вбивствах командир роти "Беркута" зміг втекти і тепер перебуває в розшуку: суддя, всупереч позиції прокуратури, замінив підозрюваному запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт.

  Стосовно цього судді Генеральною прокуратурою розпочато кримінальне провадження. Але залишається відкритим питання: якщо такі судові прецеденти триватимуть, чи можливо взагалі в країні реалізувати принцип невідворотності покарання?

  Суспільство чекає суду швидкого і праведного. Водночас мені б хотілося, аби критика на адресу органів прокуратури враховувала весь комплекс чинників, які супроводжують слідство. Розуміючи всю міру відповідальності перед країною, прокуратура працює в режимі максимально можливого навантаження.

  Окрім найбільш одіозних фігур режиму Януковича, органами прокуратури вже направлено до суду обвинувальні акти стосовно цілої низки регіональних діячів, пов'язаних із придушенням мирних акцій протесту.

  Це насамперед стосується голови Запорізької обласної ради В. Межейка та екс-голови Запорізької ОДА О. Пеклушенка, які брали участь в організації побиття мітингувальників так званими тітушками. Також скерований до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника УМВС України в Сумській області О. Мальованого за незаконний наказ застосувати фізичну силу та спеціальні засоби до громадян, які перебували у приміщенні обласної ради. А прокуратурою Дніпропетровської області повідомлено про підозру колишнім - заступнику начальника ГУМВС України в області С.Третьякову та голові обласної ради Є.Удоду. Вони звинувачуються в організації звірячого побиття учасників дніпропетровського Євромайдану. Складено повідомлення про підозру і оголошено в розшук начальника УМВС України в Черкаській області, який віддав незаконний наказ щодо розгону мирної акції протесту в Черкасах.

  Сотні "справ лазаренків"

  На одному з перших місць у "Списку справедливості" - розслідування фактів масштабних розкрадань бюджетних коштів. Генпрокуратура відкрила понад 30 кримінальних проваджень стосовно В. Януковича, М. Азарова, С. Арбузова, Е. Ставицького, О. Клименка, М. Присяжнюка, Ю. Колобова, Р. Богатирьової. Їм усім також повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень та оголошено розшук.

  Завдяки роботі Генпрокуратури, з метою відшкодування завданих державі збитків, у ході досудового розслідування в Україні накладено арешти на банківські вклади, цінні папери та інші активи на загальну суму понад 6,2 млрд грн і 1,8 млрд дол. США, а також на рухоме і нерухоме майно колишніх високопосадовців.

  З ініціативи Генеральної прокуратури, рішенням Ради ЄС застосовано обмежувальні санкції щодо 22 колишніх українських високопосадовців та пов'язаних із ними осіб. Аналогічні санкції застосовано урядами США, Канади та Швейцарської конфедерації. На банківських рахунках у Швейцарії, Латвії, Ліхтенштейні заарештовано кошти колишніх високопосадовців.

  У серпні Генеральною прокуратурою підписано угоду про співробітництво з Міжнародним центром з повернення активів Базельського інституту управління, який є провідною неурядовою організацією в питаннях розслідування справ, пов'язаних із корупцією та відмиванням коштів.

  Але завищені очікування породжують розчарування. Ми зобов'язані інформувати суспільство об’єктивно: повернення вкрадених грошей - тривала і складна процедура. Згадаймо "справу Лазаренка", яка розслідується більш як 14 років із залученням найкращих спеціалістів Європи і США. Але досі українському бюджету не повернуто і десятої частини вкраденого колишнім екс-прем'єр-міністром.

  У реаліях сьогодення, Генеральна прокуратура розслідує сотні "лазаренківських" справ. При цьому візьмімо до уваги: розміри зловживань екс-прем'єр-міністра можна вважати "іграшковими", порівняно з часами Януковича, коли суми розкрадань обраховувалися мільярдами. У зв'язку з цим навантаження на слідчих в особливо важливих справах виросло в рази.

  Банківська таємниця
  і "заочне засудження"

  Для того, щоб у законний спосіб здійснити конфіскацію коштів, необхідне засудження екс-високопосадовця та прийняття відповідного судового рішення. А вирок будь-який суд може постановити лише за наявності доказів. У контексті конфіскації, це мають бути докази належності коштів конкретному обвинуваченому, їх походження від вчинення злочину. Тим часом для того, щоб слідчі прокуратури отримали доступ до документів, у тому числі банківських, необхідна ухвала суду. Але отримання такої ухвали, особливо в питаннях, які належать до банківської таємниці, вкрай ускладнюється внаслідок істотних недоліків чинного Кримінального процесуального кодексу.

  Так, КПК передбачається, і слідчі судді вимагають від прокурорівповідомити та забезпечити явку на судове засідання представників закордонної банківської установи.

  Суди, своєю чергою, не поспішають давати дозволи на розкриття банківської таємниці у кримінальних провадженнях стосовно екс-чиновників.

  Значну допомогу органам прокуратури у процесі повернення викрадених активів може надати прийнятий закон про так зване заочне засудження. Це дозволить завершити справи проти Януковича і його угруповання, а також конфіскувати їхнє майно. Але закон потребує корекції, оскільки суд може відмовити у задоволенні клопотання про застосування заочного провадження. Чому? Якщо прокурор або слідчий не доведуть, що особа перебуває за межами України. Також положення Закону мають поширюватися на осіб, які перебувають на окупованій території АР Крим, що є територією України. Проте зараз ця особливість не врахована.

  Прокурорські жорна:
  може, повільно,
  але за законом і невідворотно

  На моє глибоке переконання, українці достойні того, щоб чути від влади правду. Хоч би якою вона була незручною чи невигідною. Суспільна увага і громадський контроль undefined найкращий стимул для підвищення ефективності функціонування державних механізмів. Безумовно, у діяльності Генеральної прокуратури є чимало недоліків. Система, на жаль, перебудовується повільніше, ніж змінюється Україна. Але прокуратура реформується і очищується. Вона здатна забезпечити законність і уникнути політизації. Прокурорські жорна молотимуть постійно, і якщо в окремих випадках не надто швидко, зате завжди за законом і невідворотно.


  http://gazeta.dt.ua/

 • 27 Oct 2014 12:18 PM | Anonymous

  Швидке та об'єктивне розслідування злочинів режиму Януковича, скоєних під час Революції гідності, - одна з найбільш поширених обіцянок постмайданної влади. Чи виконала вона її? 

  4566 заяв і повідомлень громадян про вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних з масовими акціями протестів, що мали місце з 21 листопада 2013-го по 22 лютого 2014 року. Саме така цифра фігурує в журналах Єдиного обліку (ЄО), що підтвердило Головне управління МВС України в Києві на запит Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні. Скільки випадків належним чином розслідувано, скільки проваджень доведено до суду? Питання, на жаль, риторичне.

  25 лютого 2014 року Верховна Рада України звернулася до Міжнародного кримінального суду (МКС) про визнання Україною юрисдикції суду щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, що призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протестів. Згідно зі ст. 77 Римського статуту МКС суд може призначити один з таких видів покарання особі, визнаній винною у скоєнні злочину: а) позбавлення волі на певний строк, що обчислюється в кількості років, яка не перевищує максимальної кількості в 30 років, або б) довічне позбавлення волі в тих випадках, коли це виправдано виключно тяжким характером злочину. Крім позбавлення волі, МКС може призначити штраф і конфіскацію доходів, майна та активів, отриманих прямо або опосередковано в результаті злочину.

  Само по собі звернення України до Міжнародного кримінального суду не дало конкретних результатів, оскільки первинний тягар збирання доказів та їх передачі до судів лежить на Україні в особі компетентних органів, конкретно - на органах прокуратури, внутрішніх справ та Служби безпеки. Координуюча роль у даному процесі відводиться Генеральній прокуратурі, яка здійснює нагляд за дотриманням законності та підтримує державне обвинувачення. 

  А тим часом сьогодні 4566 заявам і повідомленням про злочини відповідає результат -  відсутність вироків у національних судах про притягнення винних до кримінальної відповідальності

  Заяві генерального прокурора про викрадення Януковичем 100 млрд дол. США державних коштів - запевнення про їх пошуки, що тривають і досі. Настанові президента генеральному прокурору посадити трьох своїх друзів та завоювати довіру народу - вихід на свободу Добкіна, систематичні втечі Топаза та смітник на Різницькій. 

  На тлі гучних заяв і невиконання своїх прямих обов'язків надзвичайно болючими для суспільства виявилися зміни до статті 121 Конституції України, які, за мовчазної згоди президента, непомітно доповнили ще одним повноваженням органів прокуратури: правом виправдовувати свою бездіяльність.

  Кримінальні провадження 
  щодо публічних осіб

  Нагадаємо, що 22 лютого 2014 року постановою Верховної Ради України №760-VII на представника партії "Свобода" Олега Махніцького було покладено обов'язки уповноваженого по контролю за діяльністю Генеральної прокуратури України. Дослівною мотивацією даного рішення була необхідність "забезпечення національної безпеки України". Того ж дня постановою ВРУ №758-VII з тих самих мотивів В.Наливайченка було призначено уповноваженим по контролю за діяльністю Служби безпеки України, а А.Авакова - виконувачем обов'язків міністра внутрішніх справ. Таким чином з 22.02.2014 у правоохоронних органів з'явилися реальні інструменти для прийняття рішень, які відповідали вимогам часу. 

  З відомостей, оприлюднених на сайті Генеральної прокуратури України, дізнаємося, що 25 лютого 2014 року Головне слідче управління Генеральної прокуратури розпочало кримінальне провадження за фактами організації вчинення умисних убивств під час проведення масових заходів на майдані Незалежності в Києві у період з листопада 2013-го по лютий 2014 року, про що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості згідно з ч. 2 ст. 115 КК України.

  У рамках розслідування даного кримінального провадження 26.02.2014 р. В.Януковичу, А.Клюєву, В.Пшонці, В.Захарченку, О.Якименку, С.Шуляку оголошено про підозру. Днем раніше генеральний прокурор повідомив, що В.Януковича оголосили в розшук, а суд виніс відповідну постанову про його затримання і доправлення до суду для обрання запобіжного заходу. Тоді ж Махніцький наголосив, що ведуться слідчі й пошукові заходи щодо встановлення місцеперебування бійців, які втекли зі зброєю, спецпідрозділу "Беркут" і вищих чиновників правоохоронних органів, підозрюваних у причетності до масового вбивства мирних громадян. Йшлося про сотні високопосадовців, які мають постати перед судом за скоєння злочинів проти людяності та пограбування країни. Однак за винятком постанови суду про затримання Януковича ми нічого не знаємо про існування сотень постанов судів про затримання таких осіб і доправлення їх до суду в лютому 2014 року

  27 лютого 2014 року ЗМІ повідомили, що Янукович перебуває на території РФ, перед тим відвідавши Харків, Донецьк, Крим (змінюючи місце перебування на території України впродовж останніх 5 днів у супроводі А. Клюєва). Озвучуючи версії втечі, А.Аваков нагородив оваціями прикордонників, які завадили вильоту Януковича з Донецька, що змусило останнього шукати інші шляхи для залишення країни. Як згодом стало відомо, разом з Януковичем до РФ виїхали його сини та сотні прибічників, прямо або опосередковано причетних до вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів на території України. Більшість з них "тікали" без особливого поспіху. 

  Знову ж таки зі ЗМІ стало відомо про перші хвилі "втікачів", серед яких, окрім екс-президента та його синів, були М.Азаров, А.Портнов, Ю.Чмир, В.Писаренко, І.Калєтнік (якого, за повідомленнями Авакова, у Сімферополі затримала Прикордонна служба і після "певного розгляду відпустила на рейс в Російську Федерацію з огляду на те, що він народний депутат і має недоторканність"), В.Захарченко (який намагався залишити територію, але, за версією Авакова, був зупинений прикордонниками), С.Курченко, П.Лєбедєв, О.Якименко, В.Пшонка О.Клименко (В.Пшонка, О.Клименко та ще троє чоловіків з їхнього супроводу в аеропорті Донецька намагалися зареєструватися на рейс і "вчинили спротив працівникам прикордонної служби",- А.Аваков), А.Пшонка, О.Лукаш, О.Клименко та С.Арбузов. Тоді ж з'явилася інформація Державної прикордонної служби про те, що територію України залишили М.Добкін і Г.Кернес. Згодом останні двоє спростували свою втечу, а Кернес узагалі заявив, що співпрацюватиме з новою владою, визнаватиме всі закони, і принагідно пояснив, що два дні перебував у двох країнах - Росії та Швейцарії - на зустрічах з друзями. Інші посадовці та їхні спільники зникали з України протягом усього року. 

  У зв'язку з тим, що перебування вказаних осіб за кордоном унеможливлює розслідування резонансних кримінальних проваджень (а також є виправданням для прокуратури), виникає запитання про першопричину: чи була можливість запобігти втечі екс-чиновників з України ? До сьогодні жодна офіційна посадова особа керівного рівня СБУ, МВС, ГПУ не надала суспільству результатів розслідування обставин втечі з країни всіх, хто був причетний до придушення протестного руху та пограбування країни. Версії, відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, мають утілюватися у конкретні результати розслідування, за наслідками чого слідчий або прокурор (у разі, якщо прокурор не погоджується з думкою слідчого) складається обвинувальний акт, який спрямовується до суду в порядку ст. 291 КПК. 

  Отже, постає запитання: хто винен у втечі сотень високопосадовців, через що сьогодні неможливо провести публічні процеси щодо встановлення винуватості чи невинуватості кожного з них? Якщо винні працівники Прикордонної служби (Литвин?) - надайте докази, підтримуйте обвинувачення, передавайте провадження до суду. Якщо винні представники влади (в тому числі А.Аваков, який брав під контроль провадження про втечу Януковича) - такі посадові особи мають бути відсторонені від займаної посади. Все інше - за тією самою процедурою, що й стосовно прикордонників. В іншому випадку, якщо є підстави вважати, що зазначені особи виїздили з України у зв'язку з відсутністю обмежень на перетин кордону, виникає запитання про вжиття ефективних і своєчасних заходів щодо їх термінового затримання, починаючи з 22 лютого. Причому сьогодні виникають запитання не тільки щодо втеч, які мали місце в лютому, а й про відсутність адекватних заходів для затримання високопосадовців, які причетні до придушення протестного руху і які виїздили з України та переховували свої активи протягом усього 2014 року без адекватного реагування правоохоронних органів. 

  Для того щоб розставити всі крапки над "і", генеральний прокурор має прозвітувати по кожному прізвищу та поінформувати суспільство, чи порушено кримінальне провадження і коли - щодо кожної публічної особи; які заходи вжито до затримання особи і чи були вони своєчасними; чи заарештовано майно і коли. У разі, якщо прокуратура виявляє порушення, вона не може їх виправдовувати чи втаємничувати. Допущені помилки слід розмежувати на випадки службової недбалості або злочинної змови з утікачами. І генеральний прокурор повинен це усвідомлювати, аби відновити втрачену довіру до влади. Так уже складається, що генеральний прокурор у постреволюційний період є своєрідним символом політичної волі президента та уряду.

  В ситуації, що склалася, підхід "відкритості" є беззастережно виправданим, бо йдеться не про таємницю слідства у "звичайному" кримінальному провадженні, а про те, що генеральний прокурор здійснює нагляд за дотриманням законності під час розслідування кримінальних проваджень щодо перших осіб країни - а отже, провадження є публічним і до нього застосовуються особливі правила. Якщо генеральний прокурор не звітує перед громадськістю, він цим засвідчує свою відірваність від суспільства, а це наштовхує на висновок про його бездіяльність і невідповідність займаній посаді. 

  Генеральна прокуратура нині пропонує суспільству результати не у формі обвинувальних вироків, а під виглядом виправдань: у неможливості притягнути Януковича і Ко до відповідальності звинувачується РФ, яка не видає екс-чиновників та олігархів Україні; передати до суду провадження щодо тих осіб, які перебувають в Україні, неможливо, оскільки все ще триває розслідування; надати правову оцінку діям Добкіна і Кернеса ми не можемо, оскільки остаточне рішення ухвалює суд. 

  От і виникає у суспільства риторичне запитання: чи прокуратура "зливає" провадження чи не вміє їх розслідувати. В обох випадках настав час звітувати про виконану роботу. Це той невідворотний момент, коли карета може перетворитися на гарбуз, а таємне (ймовірна злочинна бездіяльність прокуратури) стати явним. 

  З огляду на результати, які є на сьогодні, керівництво Генеральної прокуратури мало би або пояснити суспільству коректність своєї поведінки, або ж піти у відставку

  Як повідомляє заступник генерального прокурора Олексій Баганець в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", тільки 11 квітня 2014 р. суд, за зверненням прокуратури, видав санкцію на затримання і доправлення до суду Андрія Клюєва. Особливої уваги заслуговує й інше провадження - в рамках якого фігурує прізвище Бойко. 18.06.2014 р. Головне слідче управління Генеральної прокуратури розпочало розслідування провадження про скандальну закупівлю нафтогазових вишок за завищеною ціною. Розслідування було розпочато за фактом заволодіння невстановленими особами, які діяли від імені службових осіб ДАТ "Чорноморнафтогаз", державними коштами в сумі 400 млн дол. США під виглядом закупівлі вишок для видобування нафти і газу на Чорноморському шельфі. Вказане кримінальне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 ККУ (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Але в цьому провадженні колишній віце-прем'єр-міністр України Ю.Бойко фігурує лише як свідок. 

  Тільки 20 березня 2014 р. з'явилося офіційне повідомлення Генеральної прокуратури про те, що Генеральна прокуратура України оголосила про підозру голові спостережної ради ГК "СЄПЕК" Сергієві Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ "Укргазвидобування" шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу, що завдали інтересам держави збитки в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд грн. Злочин було кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), а підозрюваного оголошено в розшук, оскільки на той час його місцезнаходження було вже невідоме - що логічно, бо минув майже місяць з моменту повалення Януковича.

  Новини у провадженні Едуарда Ставицького та Миколи Присяжнюка з'явилися для громадськості тільки 22 березня 2014 р., коли слідчі з особливо важливих справ Генпрокуратури України провели 32 обшуки в помешканнях і офісах, які, ймовірно, належали колишнім урядовцям - екс-міністру енергетики та вугільної промисловості та екс-міністру з питань аграрної політики та продовольства. Цих осіб Генеральна прокуратура відкрито називає "сім'єю" Януковича і звинувачує у розкраданні державного майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. Проте високий статус посадовців не спонукав керівництво МВС та прокуратури до негайних і рішучих заходів у перший місяць виконання ним своїх повноважень. Пізніше, 7 квітня 2014 р., стало відомо, що Головне слідче управління Генеральної прокуратури України розслідує кримінальне провадження за ч.5 ст.191 ККУ (привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб) стосовно М.Присяжнюка. Але навіть при тому, що екс-високопосадовець підозрюється у заволодінні коштами Аграрного фонду у сумі майже 540 млн грн, що були виділені державою для закупівлі об'єктів державного цінового регулювання, а саме цукру-піску, питання про затримання Присяжнюка було порушене й вирішене тільки в першій половині квітня через Печерський районний суд міста Києва, який надав дозвіл на його затримання з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

  30 квітня 2014 р. стало відомо, що Головне слідче управління Генеральної прокуратури України розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів України Олександром Клименком та іншими службовими особами міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України). 

  Проте найцікавіше те, що стосовно О.Клименка повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) було винесено тільки 29 квітня 2014 р. Більше того, тільки 6 травня 2014 р. Головне слідче управління надіслало Клименкові виклик для надання пояснень та проведення слідчих дій у рамках даного кримінального провадження.

  Що ж до провадження стосовно причетності банківської установи Клименка до фінансування тероризму - тут перші результати з'явилися тільки в липні 2014 р., про що свідчить повідомлення Генпрокуратури від 11.07.2014 р. про розслідування кримінального провадження за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів України та іншими службовими особами цього міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Вказане провадження було відкрито за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України. Як свідчать офіційні дані, тільки наприкінці червня 2014 р. на виконання вказаного доручення було отримано відповідь, де зазначено, що встановлено підконтрольну О.Клименкові банківську установу - ПАТ "Грін Банк" (м. Київ, вул. Костянтинівська, 10), яка використовувалась і використовується для згаданих вище цілей. На клопотання слідчого Печерський райсуд м. Києва 04.07.2014 р. виніс ухвалу про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні ПАТ "Грін Банк" з метою вилучення документів, комп'ютерної техніки, записів, предметів, а також коштів, здобутих злочинним шляхом, які мають значення для розслідування цього кримінального провадження. Проте найбільш цинічним щодо народу України є те, що станом на 11 липня 2014 р. прокуратура офіційно повідомляє, що "на даний час проводиться огляд вилучених документів та вирішується питання про внесення відповідних даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань за відповідними статтями Кримінального кодексу України". Таким чином, на середину липня власне кримінального провадження за даним фактом не існувало, відтак і не вживалося заходів для припинення правопорушень. 

  Тільки 4 липня 2014 р. було обрано запобіжний захід колишньому першому заступникові В.Захарченка Сергію Лекарю. Звісно ж, символічно для останніх подій - домашній арешт. Це при тому, що, на думку прокуратури, С.Лекарь у січні 2014 р. організував незаконне постачання спеціальних засобів (виробництва Російської Федерації) для їх використання під час силового розгону протестувальників у м. Києві безпосередньо за дорученням В.Захарченка. Слід нагадати, що 22 січня 2014 р. саме С.Лекарь подав на розгляд уряду проекти змін до Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку. Цього ж дня вказані Правила, якими дозволялося використання спеціальних засобів виробництва РФ, були ухвалені на засіданні уряду. Таким чином, на думку державного обвинувачення, С.Лекарь вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Тільки 02.07.2014 йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, а 04.07.2014 Печерський районний суд м. Києва обрав С.Лекарю запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю. Зважаючи на "успішну" практику застосування такого запобіжного заходу в Україні, громадськість, звісно, має право ставити запитання. 

  Не інакше як шокуючою можна назвати інформацію про те, що тільки 28.05.2014 р. Прокуратура м. Києва зареєструвала кримінальні провадження за фактами вчинення протиправних дій колишнім заступником глави адміністрації президента України Андрієм Портновим. Позиція прокуратури полягала в тому, що в червні 2010 р. А.Портнов, використовуючи своє службове становище, незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Т.Шевченка, а також заволодів коштами університету. Крім того, з метою незаконного впливу на судову систему України -d вже як представник вищого навчального закладу - Портнов став членом Вищої ради юстиції. За цими фактами розпочато кримінальні провадження за ч. 2 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Пізніше, звертаючись до Європейського суду з приводу скасування санкцій Ради ЄС Портнов зазначить, що ці санкції є неправомірними і ґрунтуються на сфальшованих даних прокуратури, оскільки щодо нього не існувало кримінального переслідування в Україні станом на момент ухвалення рішення про застосування санкцій (березень).

  Цими ж датами столична прокуратура внесла відомості до ЄРДР про вчинення колишнім міністром юстиції України Оленою Лукаш кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), пов'язаних із припиненням роботи всіх єдиних та державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України. Як переконує слідство, О.Лукаш у жовтні 2013 р., обіймаючи посаду міністра юстиції України, дала вказівку т.в.о. генерального директора ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України внести незаконні зміни до комп'ютерних програм, що забезпечують функціонування єдиних та державних реєстрів. Як констатувалося, внаслідок таких дій у роботі реєстрів сталися збої, що призвело до несанкціонованого блокування інформації та спотворення процесу її обробки. 

  З офіційної інформації також випливає, що тільки 20.05.2014 р. Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України стосовно колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича (2010–2013), його заступника, начальника департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності та екс-міністра юстиції Олени Лукаш (2013–2014 рр.) за фактом розтрати бюджетних коштів. Водночас згадаймо, де в цей час перебували пані Лукаш та інші фігуранти кримінальних проваджень.

  Інформація про початок розслідування діянь Рената Кузьміна з'явилися на офіційному сайті Генпрокуратури тільки 30.05.2014 р. Як повідомлялося, Головне слідче управління Генеральної прокуратури України розпочало досудове розслідування за фактом організації у 2010 р. колишнім першим заступником генпрокурора незаконного затримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та підбурювання судді Печерського суду столиці до обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту. Відомості про подію було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 27 (види співучасників) і ч. 2 ст. 375 (винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 3 ст. 27 і ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою) Кримінального кодексу України. Але тільки 27 червня 2014 р. Генеральна прокуратура оголосила Кузьміна в розшук.

  А як має реагувати суспільство, коли тільки наприкінці вересня 2014 р. Прокуратура Обухівського району Київської області розпочала кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Обухівської райдержадміністрації та управління земельних ресурсів з приводу виділення землі Юрію Мірошниченку (представнику президента Віктора Януковича у Верховній Раді)? Очевидно, що в даному провадженні винними можна визнати тільки посадових осіб. Водночас як бути з тим, що Мірошниченко з 23 березня 2010 р. свідомо виконував доручення Януковича, фактично приймаючи на себе відповідальність. І це не ті ситуації, коли хтось щось не так зрозумів. Що ж до самого Мірошниченка, то, як відомо, кримінального провадження проти нього не порушено, до нього не застосовано жодних запобіжних заходів, він не перебуває в розшуку, і, складається враження, з діями Януковича у прокуратури не асоціюється. 

  Немає сумніву, що всі наведені факти є системою і цілеспрямовано орієнтують громадськість на проведення окремого розслідування за фактом зловживання владою або службовим становищем службовими особами прокуратури, органів внутрішніх справ та Служби безпеки, що, ймовірно, могло призвести до втечі від правосуддя Януковича та його співучасників, а також легалізації ними державних активів на свою користь. 

  Цілком раціональним кроком з боку генерального прокурора були б дії на випередження: він має визнати прорахунки і забезпечити повне, всебічне та об'єктивне розслідування з направленням кримінальних проваджень до суду - вже стосовно осіб, які саботували вказівки вищого керівництва.Якщо ж такого рішення не ухвалюється - відповідальність приймає керівник.

  Втрачена довіра

  Теза про те, що суспільство має довіряти силовим структурам, не потребує обговорення. Проте що робити в ситуації, коли віра у справедливість досі залишається ілюзією?

  У ЗМІ набула розголосу інформація про те, що, будучи на посаді генерального прокурора України, Олег Махніцький звертався з листом-клопотанням до австрійської влади, в якому просив зняти арешт з рахунків екс-глави адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва. Як повідомлялося, в листі наголошувалося, що доказова база його вини є недостатньою. Ми не маємо доказів на підтвердження цього, але, попри тривале невизнання такого факту в цілому, новий генпрокурор В.Ярема визнав його опосередковано: "Були деякі рухи з приводу Клюєва, щоб зняти його з розшуку, але ці рухи були негайно припинені. Це питання наших внутрішніх службових розслідувань". Але самовпевненість Яреми відверто дивує: таке враження, що він живе не в державі, яку вибороли і для нього в тому числі звичайні люди. Питання про "зняття арешту з майна Клюєва" генеральний називає "деякими рухами з приводу Клюєва", а спробу сфальшувати провадження - "питанням внутрішніх розслідувань". Такими принципами чиновники керувалися раніше, коли одні посадовці виправдовували інших. Але ж ми вже живемо в іншій країні, пане прокуроре!

  Чи викликає довіру до прокуратури те, як розслідується загальновідомий факт побиття свободівцями керівництва НТКУ?19 березня 2014 р. О.Махніцький повідомив, що гарантує неупереджене досудове розслідування дій нардепів в НТКУ. Як нагадав тоді генпрокурор, "однією з вимог Майдану була відмова від практики вибіркового правосуддя і утисків, що застосовувалися до громадян залежно від політичної належності", а "вітчизняні політики несуть подвійну відповідальність". У результаті 20 серпня 2014 р. стало відомо, що Генеральна прокуратура провадження закрила, і, що найцікавіше, у матеріалах провадження не було заяви від потерпілого. Чи варто нагадувати і про той факт, що прокуратура почала перевірку діяльності керівництва НТКУ якраз у момент порушення провадження за статтею "хуліганство"?

  Чи викликає довіру до прокуратури те, що 13 червня 2014 р. вона передала до суду кримінальне провадження стосовно двох осіб, які завдали тілесних ушкоджень активістці Майдану Тетяні Чорновол? За інформацією Махніцького, вказаним особам інкримінується вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 296 (хуліганство), ч. 2 ст.122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Не треба бути слідчим, щоб відрізнити переслідування учасника протестного руху від звичайного хуліганства. Очевидно, що кваліфікація вказаних дій як окремого випадку хуліганства руйнує цілу систему причинно-наслідкових зв'язків, які вписуються в загальну картину вчинення владою злочинів проти людяності в період 2013–2014 рр. Цим самим прокуратура не тільки не знаходить підстав вважати наявність у даному резонансному провадженні ознак переслідування владою активістів Майдану, а й "ховає" даний епізод як такий, що може бути віднесений до юрисдикції Міжнародного кримінального суду на шкоду Україні.

  Чи викликає довіру до прокуратури перебіг розслідування провадження про побиття учасників протестного руху 30 листопада 2014? Станом на 26 лютого О.Махніцький повідомив, що "наразі готується повідомлення про підозру у вчиненні цього злочину винним у його скоєнні працівникам правоохоронних органів та високопосадовцям, а саме: Клюєву А.П., Сівковичу В.Л., Попову О.П., Коряку В.В. та Федчуку П.М.", проте тільки 31 травня 2014 р. слідчі порушили кримінальне провадження за новою статтею Кримінального кодексу в обхід так званого закону про амністію, про що особисто прозвітував генеральний прокурор. Не акцентуючи уваги на тому, що 29 липня 2014 р. Печерський районний суд м. Києва все ж таки повернув це провадження на дорозслідування в Генпрокуратуру, скажемо про інше - особи з вищою юридичною освітою, які ухвалюють у державі відповідальні рішення, не мають сили волі домогтися, щоб амністійне законодавство, яке приймалося на догоду Януковичу (Закон №712-VII від 19.12.2013 р.), по перше, було визнане неконституційним у частині звільнення від відповідальності (бо цього питання без суду парламент не вирішує), а по-друге, не могло застосуватися в принципі для звільнення від кримінальної відповідальності представників влади та службових осіб, які, зловживаючи своїми правами, перевищуючи повноваження, або безпосередньо завдавали тілесних ушкоджень (та скоювали більш тяжкі злочини) учасникам мирного протесту, або віддавали накази так діяти. Отже, службові особи, які були уповноважені на виконання функцій держави, не були учасниками мирних заходів. Вони вчинили злочин і мають бути покарані. Ця позиція стосується двох законів про амністію, які по черзі підписували Янукович (закон, згаданий вище) і Турчинов (Закон №743-VII від 21.02.2014 р.). Таким чином, замість сильної позиції Генеральна прокуратура не займає ніякої.

  Чи викликає довіру до прокуратури те, як розслідується провадження під назвою "Закони про диктатуру"? За відсутності результатів станом на сьогодні, зазначимо, що й саме кримінальне провадження за фактом фальсифікації підрахунку голосів на пленарному засіданні Верховної Ради 16 січня 2014 р. (фігуранти В.Олійник та І.Калєтнік та "235 народних депутатів") було порушено за ч.1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України тільки в травні 2014 р. і виключно під тиском громадськості

  Чи викликає довіру до прокуратури те, що у правоохоронного органу не виникло жодних запитань до С.Льовочкіна, який обіймав посаду глави адміністрації Януковича з 25 лютого 2014 р., або до С.Ківалова, який виконував обов'язки голови комітету ВРУ з питань правосуддя? В цьому ж переліку є місце прізвищам Медведчук і Ахметов та ряду інших осіб, які не потребують додаткових характеристик і продовжують брати участь в ухваленні державних рішень.

  До якого більшого приниження завоювань Революції гідності має дійти генеральний прокурор, якщо він відгукується на запрошення Ківалова, відвідує останнього і не гребує лицемірними рукостисканнями?

  Як виявилося, перелік риторичних запитань, які виникли за часів керування прокуратурою Махніцьким, не вичерпався: призначивши своїми заступниками О.Бачуна і А.Даниленка, В.Ярема наче кинув виклик громадськості.

  Ярема

  Зрештою, чи викликає довіру до прокуратури розслідування всіх злочинів проти людяності, які мали місце під час Революції гідності ? Ніхто не заперечуватиме, що і О.Махніцький, і В.Ярема заступали на посаду генерального прокурора з головним гаслом Майдану - покарати винних у придушенні протестного руху та відновити права потерпілих. Спробуємо відсторонитися від виправдань відсутності результатів воєнним вторгненням РФ і проаналізувати суть проблеми. Найбільш значимою характеристикою подій Революції гідності є те, що всі злочини проти людяності режим Януковича вчиняв системно і цілеспрямовано - йдеться не про окремі злочини, а про їх систему.

  Натомість сьогодні можна констатувати, що, попри настійливі рекомендації (вимоги) громадськості (зокрема й Комісії), всі кримінальні провадження розслідуються в індивідуальному порядку, а не в сукупності в рамках широкого розслідування злочинів влади проти свого народу з метою придушити протестний рух. Як результат - більшість кримінальних проваджень кваліфіковано неправильно: частину - як звичайне хуліганство або порушення громадського порядку; частину - завершено за угодами про примирення між потерпілим і підозрюваним/обвинуваченим і, відповідно, не доведено до вироків. А в багатьох випадках людей просто переконали написати заяви про відкликання повідомлень про злочин. Окремі провадження взагалі були "загублені" через застосування так званого закону про амністію, про що йшлося вище. З одного боку, отриманий результат пояснюється тим, що кадри на місцях мають право ухвалювати самостійні рішення. З іншого - очевидно, що саме Генеральна прокуратура тримає на контролі розслідування всіх злочинів, що скоєні під час Революції гідності. А відсутність цілеспрямованої координації системного розслідування злочинів проти людяності означає, що цим самим втрачається можливість належного розгляду провадження у Міжнародному кримінальному суді. Навіть за умови прийняття МКС провадження до розгляду Україна не зможе надати систему доказів того, що всі кримінально-карані дії влади були поєднані одним злочинним умислом - придушити протестні рухи: від справи Тетяни Чорновол до масового винищення людей у період з 18-го до 20 лютого цього року. 

  Махницкий

  Так і не виконавши того, що зобов'язувався зробити, О.Махніцький залишив посаду генерального прокурора, передавши естафету рішучих заяв колишньому міліціонеру і політику В.Яремі. Після призначення Віталія Григоровича президент наголосив: "Я чекаю не тільки рішучих дій щодо фігурантів кримінальних справ, але й щоб вони опинилися на лаві підсудних". Однак за час, що минув з моменту повалення режиму Януковича, прокуратура запам'яталася не так виконанням завдання, яке поставила Революція гідності, як акцією зі смітником на Різницькій, що сьогодні символізує ізольованість прокуратури від суспільства, її небажання стояти поруч із кожним громадянином нашої держави за свободи, які люди виборювали ціною свого життя. Питання не в гуманності чи доречності проведення Треш Бакет Челендж на Різницькій, а в тому, що Україна шукає генерального прокурора, який буде готовий покласти життя за Україну. 

  P.S. Верховна Рада не надавала згоди на звільнення О.Махніцького з посади, що суперечить ст. 85 Конституції України, а отже, постає питання про легітимність нового керівництва Генеральної прокуратури.


  Станіслав Батрин


  http://gazeta.dt.ua/internal/smitnik-na-riznickiy-_.html

 • 16 Sep 2014 10:24 AM | Anonymous
  16 вересня за розгляд законопроекту про особливий статус Донбасу у закритому режимі проголосували всі фракції і депутатські групи Верховної Ради окрім ВО "Свобода". Поіменний список голосування оприлюднили на сайті парламенту.

  Так, серед позафракційних законопроект підтримали 42 депутати,  проти – 6, утримався 1, не голосували – 21, відсутні – 25.

  Фракція ВО "Батьківщина": за – 32, проти – 14, утрималися – 0, не голосували – 34, відсутні – 6.

  Фракція Партії регіонів: за – 60, проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 4, відсутні – 13.

  Фракція УДАР: за – 37, проти – 0, утрималися – 1, не голосували – 3, відсутні – 6.

  Група "За мир та стабільність": за – 32, проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 2, відсутні – 2.

  Група "Суверенна європейська Україна": за – 25, проти – 2, утрималися – 0, не голосували – 5, відсутні – 3.

  Фракція Всеукраїнське об'єднання "Свобода": за – 0, проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 35, відсутні – 0.

  Зокрема, серед позафракційних законопроект про особливий статус Донбасу підтримали Інна Богословська, Микола Рудьковський, Костянтин Жеваго, Григорій Калетнік, Володимир Макеєнко, Адам Мартинюк, Петро Симоненко, Олександр Турчинов. Проти голосували Олег Ляшко, Юрій Мірошниченко, Анатолій Гриценко.

  Серед депутатів «Батьківщини» законопроект підтримали Ірина Луценко, Генадій Москаль, Сергій Пашинський, Володимир Ар’єв, Олександр Бригинець, Микола Княжицький, Микола Томенко, Мустафа Джемілєв. Проти – Андрій Шевченко, Андрій Кожем’якін.

  Серед УДАРівців за надання особливого статусу Донбасу виступили Ірина Геращенко, Віктор Пинзеник, Павло Розенко, Марія Матіос.

  У групі «Економічний розвиток» закон підтримали Анатолій Кінах, Ярослав Сухий, Таріел Васадзе, Віталій Хомутиннік.

  У групі «За мир і стабільність» – Володимир Олійник, Таїсія Повалій.

  У групі "Суверенна європейська Україна" за законопроект проголосували депутати Ігор Єремеєв, Володимир Литвин, Катерина Ващук, Михайло Поплавський. Проти – Олесь Доній.

  Як відомо, раніше Верховна Рада прийняла закони про амністію та про особливий статус окремих районів Донецької і Луганської областей.

  Нагадаємо, раніше Порошенко заявляв, що під амністію не підпадають злочинці, які вчинили злочини за статтями Кримінального кодексу щодо умисного вбивства, тероризм, замаху на життя державного діяча, працівника правоохоронних органів, судді, згвалтування, мародерства, знущання над загиблими, знущання над пам'ятниками, і низкою інших статей.


  http://tyzhden.ua/News/119270

 • 15 Sep 2014 3:58 PM | Anonymous

  Штайнмаєр, Фабіус і Лавров обговорили ситуацію в Україні за закритими дверима після конференції щодо іракської кризи

  Після конференції з питань боротьби з тероризмом в Іраку, яка проходить в Парижі, глави МЗС Німеччини, Франції та Росії обговорили ситуацію в Україні. Про це повідомляє Новое время з посиланням на зарубіжні ЗМІ. Інформацію також підтвердив представник міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера.

  Зустріч Франка-Вальтера Штайнмайера, Лорана Фабіуса та Сергія Лавров проходила за закритими дверима. Про деталі переговорів нічого невідомо.

  17 серпня в Берліні також відбулася зустріч глав МЗС з України, однак тоді вона проходила в чотиристоронньому форматі - за участю міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.


  http://news.liga.net/

 • 06 Sep 2014 6:03 PM | Anonymous

  Міністерство оборони України через численних посередників організувало на внутрішньому ринку розпродаж озброєння і бойової техніки - автоматів, безпілотників, вертольотів, гранатометів, ракет.

  За даною схемою, згідно зі звітом МО про реалізацію військового майна за перше півріччя, відомство "наторгував" майже 84 млн грн.
  З цієї суми підприємства-посередники, уповноважені урядом, "зрубали" понад 17 млн ​​грн на "організації продажу" цього майна, а ще майже 3,5 млн грн - в якості комісійної винагороди.
  "Необхідно назвати "героїв", які особливо відзначилися у розпродажі військового майна: за даними на I півріччя, тільки в 2014 р державною фірмою "Укрінмаш" на внутрішньому ринку було продано 35 900 автоматів АКМ (калібр 7,62 мм), 1237 гранатометів РПГ-7В, майже п'ять тисяч авіаційних ракет, 60 протитанкових ракетних комплексів "Фагот",- зазначає видання.
  Ще одне державне підприємство "Промоборонекспорт" продало на внутрішньому ринку десять БТР-70, підприємство "Спецтехноекспорт" - 23 безпілотника "Рейс". Кому "пішли" 10 тисяч касок і два вертольоти Мі-8? Перелік продавців і "товарів" досить довгий.
  Всі перераховані Міноборони кошти надходять до спецфонду, з якого знову ж фінансуються програми оборонного відомства, у тому числі й ті, які передбачають матеріально-технічне забезпечення армії.

  http://www.pravda.com.ua/news/2014/09/6/7036946/

 • 06 Sep 2014 5:29 PM | Anonymous

  06 вересня 2014, 23:57

  Режим "припинення вогню" у зоні АТО порушено: на східних околицях Маріуполя ведуться інтенсивні обстріли з важкої військової техніки.
  Про це у своєму Твіттері повідомив журналіст Григорій Жигалов.

  Ceasefire agreement is broken undefined heavy shelling near eastern outskirts of #Mariupol. #Ukraine #RussiainvadedUkraine
  undefined Gregory Zhygalov (@GZhygalov) September 6, 2014
  #Мариуполь undefined заработала артиллерия: грохот на окраинах перекрывает шум свадебного веселья в центре города.
  undefined Gregory Zhygalov (@GZhygalov) September 6, 2014
  Інформацію про обстріли підтверджують і журналісти ВВС, які перебувають на місці подій.
  Sounds of shelling audible in #Mariupol
  undefined Will Vernon (@BBCWillVernon) September 6, 2014
  #Ukraine Shelling Started again and feels closer. Feel ground vibrating and windows shaking.
  undefined Fergal Keane (@fergalkeane47) September 6, 2014
  #Mariupol pic.twitter.com/18sg4Ynb9s
  undefined Will Vernon (@BBCWillVernon) September 6, 2014
  #Mariupol pic.twitter.com/18sg4Ynb9s
  undefined Will Vernon (@BBCWillVernon) September 6, 2014


  Як повідомляє місцеве видання 0629 з посиланням на місцевих жителів, близько 22.30 в мікрорайоні "Східний" почалися залпи з важкої техніки.
  Як пояснили у прес-службі батальйону "Азов", військові дії відбуваються в районі селища Широкино.
  "По українських позиціях стріляють російські війська, українці у відповідь не стріляють. В батальйоні підкреслили, що небезпеки для Маріуполя немає. Найімовірніше, бойовики намагаються залякати українців", - зазначає видання.


  Близько 23:00 в "Азові" повідомили, що в околицях Маріуполя стріляють «Гради».
  За даними 0629, з важких знарядь прямою наводкою б'ють по блок-посту на "Східному". Горить поле біля блок-посту. Руйнувань в житлових будинках немає.
  Також повідомляється, що горять будівлі біля автозаправки "ТНК" на "Східному". Чути автоматну стрілянину.
  Eastern checkpoint and nearby petrol station in flames. Local guess artillery, not mortars or grad.
  undefined Roland Oliphant (@RolandOliphant) September 6, 2014
  Як повідомили в ефірі 5 каналу, обстріл ведеться з боку Новоазовська, який контролюється бойовиками ДНР.
  Згідно з повідомленням, за останні 2 години, протягом яких ведеться обстріл, прозвучало більше 100 залпів.
  Місцеві жителі екстрено залишають своє житло і евакуюються. Інформації про постраждалих і жертви поки немає.
  Станом на 00:01, заправка "ТНК" вибухнула, тепер горить станція "швидкої допомоги" та АТП.


  http://www.pravda.com.ua/

Powered by Wild Apricot Membership Software