Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 12 May 2016 5:45 AM | Anonymous

  Український суд відмовився визнавати факт збройної агресії Росії проти України. Якщо МЗС та Генеральна прокуратура не заперечувала проти задоволення заяви, то Президент в особі представника категорично наполіг на відмові у встановленні факту збройної агресії.  Таке рішення було проголошеного сьогодні Шевченківським судом міста Києва за наслідками майже 2 років судового розгляду: саме стільки часу розглядалася дана справа.

  Ще 29 серпня 2014 року правозахисник та керівник проекту "Відкритий Суд" Станіслав Батрин звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою про встановлення факту збройної агресії проти України. Таке звернення було підтримане рядом громадських діячів.

  3.jpg

  Суд першої інстанції двічі відмовлявся відкривати провадження у справі, проте правозахисник отримував дві перемоги в судах апеляційної інстанції, - за наслідками чого суд відкрив провадження у справі. В подальшому, суддя, котрий слухав дану справу заявив самовідвід через повідомлення в ЗМІ, за результатами чого відбулася заміна судді.

  За час судового розгляду, заявник та волонтери змогли долучити як докази понад 1000 аркушів офіційних документів органів державної влади на підтвердження фактів: 

  1) вторгнення/нападу збройних сил Російської Федерації на територію України, а також окупацію та анексію частини території України; 
  2) блокади портів, узбережжя або повітряного простору, порушення комунікацій України збройними силами Російської Федерації; 
  3) нападу збройних сил Російської Федерації на військові сухопутні, морські чи повітряні сили або цивільні морські чи повітряні флоти України; 
  4) засилання Російською Федерацією озброєних груп регулярних або нерегулярних сил, що вчиняють акти застосування збройної сили проти України;
  5) вбивства громадян України.

  Фактично, силами громадськості вперше створено об'єднану хронологію фактів підготовки Росією до вторгнення, самого вторгнення та подальшого вчинення злочинів проти України. Це підтверджується офіційними відповідями Генштабу ЗСУ, Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, СБУ, Антитерористичного центру, органів розвідки та наявні у матеріалах розслідування ТСК Верховної Ради України. Також отримано всі матеріали, якими володіє Генеральна прокуратура в розрізі саме збройної агресії.

  В ході судового розгляду було допитано ряд свідків. Зокрема, свідок Сенченко Андрій Віленович (у період окупації Криму і початку військових дій на Донбасі виконував обов'язки заступника глави Адміністрації Президента України) навів обставини бездіяльності вищого керівництва країни в епізодах звільнення заручників. Зокрема, наведено обставини бездіяльності глави адміністрації президента Бориса Ложкіна. 

  Примітно, що 9 лютого до суду надійшов факс з Адміністрації президента за підписом Б.Ложкіна з проханням відкласти засідання у справі з метою формування правової позиції та надання пояснень", а в подальшому позиція Президента була сформована чітко - Президент просив відмовити у задоволенні заяви про встановлення факту збройної агресії Російської Федерації. 

  Цікаво, що дивну роль у процесі відіграло Міністерство внутрішніх справ: спочатку МВС розмістило в себе на сайті інформацію про володіння доказами присутності регулярних військ РФ на території України. Однак, після того як суд виніс ухвалу про витребовування таких доказів від МВС, у міністерстві надали відповідь, що не можуть їх надати, бо людина, яка їх розміщувала, - у відрядженні. Такі докази на дві вимоги суду з боку відомства А. Авакова не надані.

  5.jpg

  Нагадаємо, що участь у даній справі приймають : заявник Батрин Станіслав Віталійович, Служба безпеки України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України, Генеральна прокуратура України, Антитерористичний центр при СБУ, Посольство Російської Федерації в Україні, Президент України в особі Адміністрації Президента.

  1.jpg

  Коментар: "Це, безумовно, політичне рішення. Потрібно брати на себе відповідальність, а навіщо ? Ми послідовні, йдемо далі та оскаржимо рішення в апеляції, але завдячуючи безхребетності судів та виконавчої влади сьогодні Росія поінформує всі країни світу, що навіть український суд не визнає агресію РФ. Нам варто набратися терпіння і рухатися у обраному напрямі. Я думаю, суспільство має бути консолідованим навколо даного питання. НПо суті - це і є наша стратегічна мета: показати людям правду та об'єднати навколо національних інтересів" - С. Батрин

  http://open-court.org/news/11217/

  https://youtu.be/CR3cmb_ww3k

 • 18 Apr 2016 10:11 AM | Anonymous

  Російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва визнали винними та засудили до 14 років ув’язнення з конфіскацією всього майна. Початок строку відбування покарання - з 18 квітня 2016 року.

  Відповідне рішення оголосив суддя Голосіївського райсуду Києва Микола Дідик.

  «Алєксандров та Єрофєєв визнаються винними у сприянні діяльності терористичної організації та здійсненні терористичного акту», — заявив суддя.

  Також суд визнав їх винними, зокрема, у веденні агресивної війни за попередньою змовою проти України, будучи діючими військовослужбовцями ЗС РФ.

  Прокуратура вимагала 15 років тюрми. 


  Будівлю суду охороняли близько сотні Нацгвардійців.

  ГРУшник Єрофєєв не вважає злочином дії бойовиків Донбасу.

  На попередньому засіданні були зачитані пояснювальні рапорти бойовиків так званої «ЛНР». Крім того, суд відмовив адвокатам російських спецпризначенців Алєксандрова і Єрофєєва щодо допиту бойовиків так званої «ЛНР» у режимі відеоконференції через програму Skype.

  Pаніше судді Миколі Дідику, який веде справу російських ГРУшників Єрофеєва та Алєксандрова, надали охорону після того, як у Голосіївському суді Києва влаштували пожежу у його кабінеті.

  http://www.hromadske.tv/society/grushnikiv-alyeksandrova-ta-yerofyeyeva-zasudili-d/

 • 14 Apr 2016 6:48 PM | Anonymous

  Україна має нового прем'єр-міністра. Але сподівання на втілення реформ стає дедалі меншим, оскільки відбувається повернення старих схем поведінки. У політиці знову проявляється кумівство, на політичну арену з тіні виходять багаті олігархи.

  Призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром мало не провалилось. Суперечки навколо міністерських портфелів упродовж тижнів блокували обрання нового глави українського уряду. План Петра Порошенка отримати на посаді прем'єр-міністра свою довірену особу наразився на опір в лавах правлячої коаліції. Тим більше, що Гройсман, який вважається протеже Порошенка, виступив проти певних кандидатів на міністерські посади, аби замість них проштовхнути своїх людей.

  Врешті-решт президент отримав те, що хотів: Володимир Гройсман, який досі був головою Верховної Ради, очолив уряд. Але це зовсім не той крок, який міг би остаточно покласти край політичній кризі. Тепер хоч і не доведеться розпускати парламент і проводити дострокові вибори, але реформатори так і не вийшли переможцями з протистояння, що розгорнулось у Києві.

  Кумівство в Україні

  Через два роки після демократичного піднесення, спричиненого Майданом, в Україні повернулись старі схеми поведінки. Політичний зміст знову відіграє лише другорядну роль. Ціняться тільки влада й посада. Широка коаліція, яка відображала також сподівання суспільства на створення європейської України, розвалилась. У політиці знову проявляється кумівство, на політичну арену з тіні виходять багаті олігархи.

  Бернд Йоганн, керівник української редакції Deutsche Welle

  Бернд Йоганн, керівник української редакції Deutsche Welle

  До них належить і Порошенко. Як президент він досі не виконав своєї обіцянки й не позбувся свого бізнесу. Свідченням цьому стали й "панамські документи". Порошенко сприяв політичному зростанню Гройсмана. Перед тим, як за допомогою президентської партії потрапити до політичного Києва, новий глава уряду був мером Вінниці. В цьому місті й Порошенко має свою шоколадну фабрику. Вінниця вважається політичною батьківщиною президента. І треба бути наївним, щоб не думати тут про існування взаємних інтересів і вигод.

  Для Порошенка більше нема відмовок

  Порошенко примусив Арсенія Яценюка залишити посаду прем'єр-міністра і таким чином зробив його цапом-відбувайлом у питанні політичних помилок. Тепер урядом керуватиме практично людина Порошенка. Отже, президент більше не зможе ховатись за відмовками, якщо в Україні не втілюватимуться реформи.

  Коли буде запроваджена децентралізація, внаслідок якої регіони України мали б отримати більше власної відповідальності й більше прав? Коли нарешті буде реформована система юстиції, що б допомогло подолати корупцію в цій сфері? Необхідно приватизувати сотні державних компаній, аби привабити інвесторів і поповнити порожні державні рахунки. Загроза державного банкрутства досі не зникла з горизонту. Реалізація всіх цих проектів затягується, так само як і пошук компромісного рішення для завершення війни на Донбасі, яку Україні нав'язала Росія.

  Новий глава уряду Гройсман не матиме часу для розігріву. Внаслідок тривалої урядової кризи втрачено не лише час, але й політичну довіру. Не даремно в Україні та на Заході запитують, наскільки реформаторським буде новий кабінет міністрів. Те, що на борту більше нема переконаних реформаторів з колишнього уряду, не обіцяє нічого доброго.

  DW.COM • 13 Apr 2016 11:52 AM | Deleted user

  Продажні суди – одна з найвагоміших причин – чому в Україні процвітає корупція. Телефонне право, судді на гачку у влади та звичайне хабарництво – все це нікуди не зникло і після Революції Гідності. Змінити заскорузлу систему був покликаний новий закон. В Україні розпочалася глобальна переатестація – перевірка, тести та співбесіди – її мають пройти усі судді країни. У Києві першими почали перевіряти суддів з усієї України, що мають бути призначені пожиттєво. Журналіст Сергій Андрушко був присутній на 40 співбесідах, що відбулись за цей час. Чи є надія на очищення – у спецрепортажі програми «Схеми». Програма «СХЕМИ» – проект Радіо Свобода та UA:Першого каналу. Video

 • 05 Apr 2016 9:24 AM | Anonymous
  Закон України

  http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1700-18/print1443623694654397

  Стаття 36. Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав

  1. Особи, зазначені у пункті 1,* підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом.

  У такому випадку особам, зазначеним у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.

  2. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм підприємств, які за способом утворення (заснування) та формування статутного капіталу є унітарним, здійснюється шляхом укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності.

  3. Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм корпоративних прав здійснюється в один із таких способів:

  1) укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими фінансовими інструментами);

  2) укладення договору про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами;

  3) укладення договору про створення венчурного пайового інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.

  Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів венчурного пайового інвестиційного фонду здійснюється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів такого інституту спільного інвестування.

  4. Особи, зазначені у пункті 1підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, не можуть укладати договори, зазначені у частинах другій та третій цієї статті, із суб’єктами підприємницької діяльності, торговцями цінними паперами та компаніями з управління активами, в яких працюють члени сім’ї таких осіб.

  5. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, призначені (обрані) на посаду, в одноденний термін після передачі в управління належних їм підприємств та корпоративних прав зобов’язані письмово повідомити про це Національне агентство із наданням нотаріально засвідченої копії укладеного договору.  1. Суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є:

  1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

  а) Президент України, Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр України, віце-прем’єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор України, Голова Національного банку України, Голова та інші члени Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим;


 • 28 Mar 2016 10:08 AM | Anonymous

  Входження підсанкційної іранської авіакомпанії Mahan Аir на український ринок лобіюється сім'єю Сергія Пашинського.

  Входження підсанкційної іранської авіакомпаніїMahan Аir на український ринок лобіюється під керівництвом нардепа від "Народного Фронту" Сергія Пашинського його сином Антоном.

  Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на обізнане з деталями угоди джерело.

  Наголосимо, Mahan Air, яка нещодавно відкрила регулярне сполучення між Тегераном і Києвом, підозрюється США в перевезенні зброї до Сирії та перебуває під впливом американських економічних санкцій, тому контракт з нею загрожує Україні серйозними наслідками у вигляді введеня обмежень з боку США. 

  Нещодавно США ввели санкції проти шести британських компаній через їх співпраці з Mahan Air.

  Крім того, своєю діяльністю Пашинські втягнули Україну в небезпечне протистояння між Саудівською Аравією та Іраном. Одночасно з просуванням на український ринок Mahan Air, родина Пашинських уклала серію контрактів з аравійскими підприємствами для підконтрольного авіабудівного концерну "Антонов".

  http://ua1.com.ua/society/

 • 28 Mar 2016 8:15 AM | Anonymous

  Колишній міністр оборони та екс-секретар РНБО Євген Марчук заявляє, що в найближчі два дні Україна буде переживати найкритичніший момент своєї історії за всі роки Незалежності.

  марчук

  Євген Марчук каже, що РФ готується до другої стадії спецоперації в Україні 

  Як передає кореспондент УНІАН, про це Євген Марчук сказав на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.

  Він зазначив, що ситуація переходить до другої фази спецоперації, яку проводить Росія відносно України, і ця фаза може бути набагато небезпечнішою, ніж була “кримська фаза”.

  “На сьогоднішній день для експертів, які не входять до владних структур і добре розуміються на оборонно-безпековому форматі національної та державної безпеки, в цілому видно, що десь у найближчі два дні Україна буде переживати найкритичніший момент своєї історії за всі роки Незалежності”, - сказав Марчук.

  За словами Марчука, для військових є дуже “точні індикатори”, коли готується масштабна операція, особливо наступального характеру, яку неможливо приховати.

  ”Є такі операції, такі їхні складові, на такому етапі, коли довго тримати неможливо. Треба або давати відбій, або реалізація вперед”, - пояснив він.

  Марчук повідомив, що на сьогодні у Донецьку і навколо цього міста спостерігається накопичення так званих «туристів» у цивільному і спостерігається їхня “організаційна активність”.

  «Є всі прикмети того, що, на превеликий жаль, може відбутися спочатку не масована атака наступального характеру російських регулярних військ на територію України, а буде ініційовано дуже грамотно, а вони вже отримали досвід у Криму, з урахуванням усіх помилок... Це буде велика частина організованих людей, які не будуть у військовій формі зовсім, але значна частина з них буде озброєна автоматичною зброєю. Ну а далі - відповідні дії”, - сказав Марчук.

  Крім того, за словами Марчука, на думку експертів, російську інтервенцію у Крим можна було заблокувати без стрілянини. “На сьогодні можу сказати тільки одне на експертному рівні, що інтервенцію у Крим можна було заблокувати без взаємних різних стрілянин, танків та авіації», - зазначив він.

  Як повідомляв УНІАН, військова розвідка США повідомила Конгрес про те, що ймовірність військового вторгнення Росії на територію східної України вища, ніж думали досі.

  За даними американської розвідки, в районах Ростова-на-Дону, Курська та Бєлгорода зосереджено угруповання чисельністю понад 30,000 вояків, переважно у складі моторизованих підрозділів, призначених для швидких кидків 

  24 березня на південному заході Брянської області була помічена техніка 12 танкового полку 4-ї гвардійської Кантемирівської танкової дивізії (еліта російських сухопутних військ, регулярно бере участь у парадах на Красній площі).

  Це з'єднання вивантажилось в районі Новозибків-Клімово і, найімовірніше, готове наступати через Чернігів прямо на столицю України.

  http://www.unian.ua/politics/

 • 22 Mar 2016 11:24 AM | Anonymous

  Донецький міський суд Ростовської області Росії засудив громадянку України Надію Савченко до 22 років за ґратами. Також Надії Савченко присуджений штраф у сумі 30 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону».

  Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів.

  Про це в судовому засіданні 22 березня заявив суддя Леонід Степаненко.

  Перед тим суддя не зміг продовжити виголошення вироку, оскільки Надія Савченко стала голосно співати перероблену на власний текст народну пісню «Горіла сосна, палала». У рядку «Ой, коси, коси ви мої...» замість слова «коси» українка вставила слово «судді» і додала від себе «більше судить не будете».

  Раніше російська прокуратура зажадала засудити Надію Савченко до 23 років ув’язнення, а захист – повністю виправдати.

  Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

  Надія Савченко від грудня оголосила чергове голодування на знак протесту проти ув’язнення, а від 4 до 10 березня тримала сухе голодування.


  http://www.radiosvoboda.org/


 • 16 Mar 2016 11:22 AM | Anonymous

  Генеральна прокуратура має намір розпочати розслідування розкрадання виділених США і європейськими партнерами коштів на реформування прокуратури. Про це на брифінгу повідомив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко, передають Українські Новини.

  З його слів, у Генпрокуратуру надійшли звернення депутатів Ради з цього питання.

  Крім того, близько 50 депутатів Ради звернулися в сенат США.

  "У нас достатньо питань, де ж поділися кошти, які виділялися на реформування, але на наші рахунки не надійшли. Інформація буде внесена в ЄРДР", - сказав він.

  Він зазначив, що йдеться в одному випадку про 200 тис. доларів, в іншому - про 2 млн доларів.

  "Будуть допитані співробітники прокуратури, високопоставлені наші співробітники, які відповідали за реформи", - додав він.

  Куценко додав, що справу буде відкрито за статтею 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.


  http://ukranews.com/

 • 13 Mar 2016 12:51 PM | Anonymous

  Іван Павлович Багряний (справжнє ім'я Іван Лозов'ягін, або Лозов'яга) народився 2 жовтня 1906 року в Охтирці на території сучасної Сумської області, помер 25 серпня 1963 року в німецькому місті Новий Ульм. Український поет, публіцист, прозаїк, політичний діяч. Частиною світової історії Іван Багряний став як "видатний радянський письменник-емігрант", хоча з упевненістю можна сказати, що якраз радянським сам літератор хотів бути найменше.   Героі Украіни.   Read More


Powered by Wild Apricot Membership Software