Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 29 Apr 2012 4:38 AM | Anonymous

  Мер Слов'янська Неля Штепа обіцяє особисто агітувати за кандидата в народні депутати, який дасть місту 100 мільйонів.

  Відео, на якому Штепа озвучує таку пропозиції, з'явилося в інтернеті (російською)

  http://youtu.be/grswnGyrZaY

  "Не вийде ні в кого пропхати свого депутата. Я всім сказала: пройде той, хто більше всіх дасть грошей. Даєш сто мільйонів - я стану на площі, я пройду по кожному будинку і скажу: "Ось цей депутат дав сто мільйонів гривень в місто". Все, він пройде", - зазначила вона.

  "Якщо, вибачте, хочуть голожопенки сюди пройти…Мало того, що вже обкрадали місто, ще й хочуть пройти в депутати. Ні в кого нічого не вийде. Я стану перед усіма жителями і скажу: "Цей допомагав, цей допомагав, цей допомагав", - сказала Штепа.

  "На сьогоднішній момент нам допомагає єдиний депутат Верховної Ради - це Малишев Володимир Степанович. Мільйонів двадцять він сюди вже завів. Я йому кажу: "Володимир Степанович, заведіть ще вісімдесят. Ви народний герой". Він каже: "Заведу", - заявила мер.

  http://www.pravda.com.ua/news/2012/04/28/6963723/

 • 27 Apr 2012 2:34 PM | Anonymous
  Міністерством надзвичайних ситуацій України проведено позачергове засідання Експертної комісії МНС з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто інформацію антитерористичного центру щодо ситуації, яка сталася у м. Дніпропетровську 27 квітня 2012 року внаслідок чотирьох вибухів на проспекті Карла Маркса у багатолюдних місцях. 
   Вибухи відбулися на трамвайній зупинці «Театр оперети та балету» трамвайного маршруту № 1 (перехрестя з вулицею Сірова), біля фонтану поряд з театром «Родина», вхід до парку ім. Глоби, трамвайній зупинці «Театр оперети та балету» (зустрічний напрямок). 
   За попередньою інформацією загиблих немає, 27 осіб зазнало поранень різного ступеня важкості, у тому числі 9 дітей. Постраждалих госпіталізовано до міських лікарень. 
  Причини вибухів встановлюються правоохоронними органами. Згідно з вимогами наказу МНС від 22 квітня 2003 року № 119 “Про затвердження класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій» (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2003 р. за № 656/7977), Національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010 та постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 368 “Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями” вказану ситуацію класифіковано як надзвичайну ситуацію соціального характеру об’єктового рівня.
   Відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом», МНС здійснює заходи щодо захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з технологічними терористичними проявами та іншими видами терористичної діяльності та мінімізації і ліквідації наслідків таких ситуацій.
   Представниками Головного територіального управління МНС України в Дніпропетровській області надано першу медичну допомогу постраждалим від вибухів, організовано їх транспортування за межі зони ураження та передано представникам медицини катастроф. 
   До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від МНС залучено – 42 чол. особового складу та 6 од. техніки.

 • 24 Apr 2012 7:52 AM | Anonymous

  Шершун зробив оголошення безпосередньо зі свого робочого місця, оскільки трибуну ВР заблокували.
  Валерія Лутковська

  У парламенті офіційно оголосили про призначення Валерії Лутковської Уповноваженим Верховної Ради з прав людини.

  Gро це заявив голова лічильної комісії Микола Шершун.

  М.Шершун зробив оголошення безпосередньо зі свого робочого місця, оскільки трибуну ВР заблокували депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина», які постійно скандували: «Ганьба!».

  За обрання В.Лутковської поголосували 252 народних депутата.

  http://www.unian.ua/print/499724


 • 19 Apr 2012 3:05 AM | Anonymous
  Окружний адміністративний суд міста Києва підтвердив законність указу Президента України Віктора ЮЩЕНКА про визнання воїнів Організації українських націоналістів (ОУН) і Української повстанської армії (УПА) учасниками боротьби за незалежність України.

  Про це УНІАН повідомили у прес-службі партії «Наша Україна» з посиланням на представника В.ЮЩЕНКА у суді В’ячеслава МАРТИНЮКА.

  Він розповів, що суд не задовольнив позов лідера ПСПУ Наталії ВІТРЕНКО про нібито незаконність прийняття цього указу.

  «У даній справі позивач Наталія ВІТРЕНКО намагалася обґрунтувати нібито незаконність прийняття ЮЩЕНКОМ указу про вшанування борців за незалежність України. Однак суд виніс законне обґрунтоване рішення і підтвердив абсолютну правомірність цього указу», - сказав В.МАРТИНЮК.

  Як повідомлялося, 5 липня Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення про залучення В.ЮЩЕНКА як третьої особи на стороні відповідача у справі скасування згаданого указу.

  В.ЮЩЕНКО видав указ про вшанування борців за незалежність України 28 січня 2010 року.

  Крім вояків ОУН і УПА, борцями за українську незалежність було також визнано членів формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української держави Гетьманату, Української військової організації, Організації народної оборони "Карпатська Січ", Української головної визвольної ради й інших військових формувань, які боролися за незалежність України.

  http://www.unian.ua/news/446568-yuschenko-vigrav-sud-u-vitrenko.html

   

 • 17 Apr 2012 5:57 PM | Anonymous
  За інформацією порталу «Фонтанка.ру», позивачем виступив колишній міністр охорони здоров`я, а нині священик Юрій Шевченко. Відповідачами заявлені патріарх Кирило (Володимир Гундяєв) і Лідія Леонова, яку предстоятель назвав своєю троюрідною сестрою. 
  Як повідомив син екс-міністра Юрій Шевченко, який діє на користь сім`ї, мета поданого позову - побачити меблі з квартири патріарха в житловому комплексі «Будинок на набережній», які начебто постраждали від будівельного пилу в результаті ремонту, затіяного донькою позивача: «Позов заявлено до власника квартири Володимира Гундяєва і жінки, якої я особисто не знаю і яка подавала позов про відшкодування збитків». 
  За словами Шевченка-молодшого, оскільки вони виплатили за результатами минулої судової тяжби майже 20 мільйонів рублів, то вони мають повне право розпоряджатися меблями з квартири патріарха, які нібито довелося викинути і замінити на нові. Це, згідно з документами, представленими в суді, обійшлося Л.Леоновій у 2 мільйони рублів. «Нехай віддадуть нам ці стільці. Може, я їх на аукціоні продати зможу» - сказав Ю.Шевченко. 
  Зазначалося, що позов про незаконне збагачення було подано в суд 5 квітня, але тоді його було відхилено у зв`язку з тим, що сім`я Шевченка не виплатила 20 млн. рублів сім`ї патріарха. 16 квітня, після виплати боргу, позовну заяву було подано знову, однак рішення про можливість її розгляду буде ухвалено впродовж найближчих днів. Також цього тижня має вирішитися питання про розгляд скарги на перше судове рішення Верховним судом. 
  Нагадаємо, у червні 2011 року з позовом про відшкодування матеріального збитку в Замоскворецький районний суд звернулася Л.Леонова. Посилаючись на те, що вона зареєстрована і проживає в квартирі будинку 2 на вулиці Серафимовича, зажадала зі свого сусіда знизу - Ю.Шевченка – 26 млн. 95 тисяч рублів матеріальної і 50 тис. рублів моральної шкоди. Така сума, на думку Л.Леонової, мала компенсувати наслідки несанкціонованого перепланування і переобладнання інженерних мереж. 
  Трохи пізніше вона зменшила вимоги. У результаті вийшло трохи менше 19 мільйонів. Згідно з матеріалами справи, на час ремонту з квартири патріарха вивезли всі меблі, картини, зняли штори. Основна стаття витрат - книги, 1388 штук. 1 листопада 2011 року суд задовольнив позовні вимоги і зобов`язав Ю.Шевченка виплатити 19 млн. 707 тис. рублів, включаючи судові витрати. 
  Для того, аби змусити Ю.Шевченка сплатити борг, було заарештовано його рахунки і квартира в будинку на Серафимовича, а також було заборонено виїзд за кордон. Л.Леонова також у рамках забезпечення першого позову подала другий - про визнання незаконної операції дарування квартири в «Будинку на набережній» доньці Шевченка Ксенії. Попри те, що всі 20 мільйонів Шевченко перерахували на рахунок приставів 5 квітня, Л.Леонова відмовилася від позовних вимог лише 13 квітня. 
  Як розповів Шевченко-молодший, для того, аби розплатитися з патріархом, довелося продати квартиру в Петербурзі, 4 мільйони взяти у борг і додати ще 3 мільйони рублів, відкладені на ремонт квартири в «Будинку на набережній»

 • 13 Apr 2012 2:16 PM | Anonymous
  Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не бачить жодного порушення в тому, що  депутати голосували за 4-5 своїх колег сьогодні вночі при ухваленні нового Кримінального процесуального кодексу.

  Про це О.Єфремов заявив сьогодні журналістам, відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН, наскільки законним є ухвалення такого документа, враховуючи, що в сесійній залі на той момент було не більше 60 депутатів.
  «Ми не порушили жодної букви регламенту і жодного закону нашої держави», - сказав О.Єфремов. Він наголосив, що депутати обговорювали кожну поправку і витратили достатньо часу для того, щоб обговорити всі питання, пов’язані з КПК.
  «Тому якщо хтось бачить якісь порушення, то існує процедура оскарження і хай подають відповідне звернення», - сказав він.
  Відповідаючи на уточнююче запитання УНІАН, чи не є голосування одного депутата за своїх 4-5 колег порушенням, лідер фракції ПР сказав: «У нас написано, що депутат висловлює голосування через електронну карту, і яким чином він розпоряджається електронною картою - в регламенті не обумовлюється».

  Верховна Рада ухвалила новий Кримінальний процесуальний кодекс України сьогодні вранці. За ухвалення кодексу проголосував 271 народний депутат із 283 зареєстрованих у сесійній залі.
  Парламент розглядав у другому читанні КПК чотири дні, починаючи з 10 квітня. Однак якщо 10 та 11 квітня засідання ВР оголошувалися закритими, то пленарне засідання, яке розпочалося о 10.00 12 квітня, завершилося лише 13 квітня близько 4.10 ранку.
  Всього до кодексу було внесено понад 3700 поправок.
  Близько 23.00 12 квітня депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина» залишили сесійну залу парламенту, оскільки парламент не враховував пропозиції до проекту КПК від опозиційних фракцій.
  Перед цим член фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко повідомив, що, за підрахунками опозиції, у сесійній залі на той момент перебувало лише 56 депутатів від фракцій більшості. Він заявив, що опозиція звертатиметься до суду, оскільки Верховна Рада ухвалює важливі закони, незважаючи на відсутність необхідної кількості депутатів в сесійній залі.
  Сьогодні, 13 квітня, перший заступник лідера фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що «БЮТ-Батьківщина» звертатиметься до Конституційного Суду з приводу неконституційності ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу.
  Він наголосив, що вчора всі стали свідками, як невелика кількість людей голосувала за своїх колег при ухваленні КПК. «Якби хоч один депутат Європейського парламенту чи Ради Європи дозволив собі проголосувати за іншого депутата, то він назавжди був би позбавлений повноважень», - сказав він.
  С.Соболєв наголосив, що саме ці грубі порушення і будуть предметом звернення до КС.
  У свою чергу, голова парламенту Володимир Литвин стверджує, що під час ухвалення нового КПК не було «жодного порушення Регламенту» Верховної Ради України.  http://www.unian.ua/print/497826

  Реєстрація відсутніх депутатів


 • 12 Apr 2012 2:24 PM | Anonymous
  Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал закликає уповноважених посадових осіб забезпечити можливість повної реалізації виборчого права українців за кордоном. Про це повідомила прес-служба ЦВК.

  Зокрема, він зазначає, що у зв’язку з рішенням Конституційного суду «виникла ситуація, коли фактично за наслідками цього рішення досить значна кількість громадян України, що мають право голосу (понад 435 тисяч осіб) і на законних підставах знаходяться закордоном, обмежені в реалізації цього права».

  «Іншої юридичної оцінки ситуації, що склалася, об’єктивно не може існувати», - зазначив Шаповал.

  На його думку, можна передбачати, що зазначена ситуація провокуватиме негативні оцінки майбутніх виборів аж до визнання їх нелегітимними.

  «Виправити цю ситуацію юридичними способами можливо лише двома шляхами. Або через надання Конституційним Судом України відповідних роз’яснень, які б унеможливлювали обмеження активного виборчого права вказаній категорії громадян. Або – внесенням змін до виборчого законодавства з «м’яким» урахуванням згаданого рішення Конституційного Суду України. У свою чергу, Центральна виборча комісія не наділена інструментарієм для вирішення відповідного питання», – зауважив він.

  «Тому прошу вважати дану заяву зверненням до всіх уповноважених посадових осіб, які спроможні нормалізувати ситуацію, - зазначив голова ЦВК.

  ***

  5 квітня Конституційний Суд визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким закордонні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва.

  Центральна виборча комісія створила 33 540 звичайних і спеціальних виборчих дільниць на виборах Верховної Ради в Україні й 114 виборчих дільниць за кордоном.

  http://tyzhden.ua/News/47421


 • 10 Apr 2012 4:02 AM | Anonymous

  Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні Конституційного Суду України, прийнятому 5 квітня.

  Рішення було ухвалено у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини п’ятої статті 52, абзацу другого частини десятої статті 98, частини третьої статті 99 Закону України „Про вибори народних депутатів України“ (справа про висування кандидатів у народні депутати України за змішаної виборчої системи).

  Неконституційність зазначених положень Закону „Про вибори народних депутатів України“ автори клопотання обґрунтовували тим, що закріплене у частині п’ятій статті 52 цього закону положення, яким дозволено включати до виборчого списку кандидатів у народні депутати України одну і ту ж особу у загальнодержавному багатомандатному і одномандатному виборчих округах, не відповідає принципу верховенства права та не забезпечує реалізації засад справедливості й рівності у виборчому процесі.

  На їхню думку, порядок висування кандидатів у народні депутати України та їх реєстрація системно пов’язані з процедурою встановлення результатів виборів у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах, яка здійснюється у визначеному статтями 98, 99 Закону України „Про вибори народних депутатів України“ порядку. У цих статтях закріплено, що в разі, якщо під час встановлення результатів виборів Центральна виборча комісія виявить, що особа обрана народним депутатом України як за виборчим списком кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, так і народним депутатом України в одномандатному виборчому окрузі, така особа вважається обраною народним депутатом України в одномандатному виборчому окрузі; у такому випадку Центральна виборча комісія приймає рішення про визнання її такою, що не набула депутатського мандата у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, та визнає обраним народним депутатом України наступного за черговістю кандидата у народні депутати України у виборчому списку кандидатів у народні депутати України від відповідної політичної партії. Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що таке врегулювання встановлення результатів виборів не узгоджується з конституційним принципом рівного виборчого права.

  Довідка УНІАН. Згідно з ч. 5 ст. 53 Закону „Про вибори народних депутатів України“, «Одна і та ж особа може бути включена до виборчого списку кандидатів у депутати від партії та висунута лише в одному з одномандатних виборчих округів в порядку висування партією або в порядку самовисування».

  Положення абзацу другого ч. 10 ст. 98 та третьої частини ст. 99 стосуються встановлення результатів виборів, якщо особа обрана депутатом як за виборчим списком у загальнодержавному окрузі, так і депутатом у одномандатному окрузі


  http://www.unian.ua/news/497054-ks-zaboroniv-odnochasne-balotuvannya-u-parlament-za-spiskami-i-v-okrugah.html

 • 06 Apr 2012 5:14 AM | Anonymous
  Двоє членів Центральної виборчої комісії вважають, що сьогоднішнє рішення Конституційного Суду суперечить Конституції і ускладнює голосування у закордонному виборчому окрузі взагалі.

  Як передає кореспондент УНІАН, зокрема, перший заступник голови ЦВК Андрій Магера у коментарі журналістам вказав, що сьогоднішнє рішення КС суперечить ст. 24 Конституції, яка визначає рівність громадян України, в тому числі і щодо реалізації ними виборчого права. Він зауважив, що КС сьогодні поставив у різні умови громадян України. Оскільки ті, хто проживає на території України, матимуть два голоси – в багатомандатному і одномандатному виборчому окрузі. А ті, хто проживає за кордоном, тільки у багатомандатному окрузі.

  «Так про яку рівність виборців можна говорити, коли КС своїм рішенням встановлює нерівність», – сказав А.Магера.

  Він назвав таке рішення КС суперечливим і висловив сподівання, що з часом КС перегляне своє, «м’яко кажучи, помилкове рішення».

  Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна також розкритикувала сьогоднішнє рішення КС, назвавши його нелогічним, а також «міною сповільненої дії».

  За словами Ж.Усенко-Чорної, якщо наслідувати логіку КС, то тоді потрібно було б позбавити права голосу у мажоритарних округах людей, які, наприклад, відбувають покарання в тому чи іншому регіоні, або приїхали у відрядження в інший регіон, про що заздалегідь попередили органи ведення реєстру виборців. Член ЦВК здивована, чому для такої категорії українських громадян право голосу у мажоритарних округах збережено, а у громадян України, які проживають за кордоном, – ні.

  На думку Ж.Усенко-Чорної, оприлюднене сьогодні рішення КС має фрагментарний характер, є непослідовним та вибірковим. Вона назвала це рішення «інтелектуальним шахрайством». Член ЦВК підозрює, що сьогоднішнє рішення КС могло бути викликане тим, що судді КС мають брак знань у виборчих процесах.

  І А.Магера, і Ж.Усенко-Чорна звернули увагу на те, що після рішення КС у виборчому процесі виникла велика прогалина, оскільки закон передбачає створення дільничних виборчих комісій за кордоном, але не має визначення, що таке закордонний округ, а також не містить механізму, куди дільничні комісії мають передавати протоколи з підсумками голосування і хто їх має рахувати (скасована Конституційним Судом норма закону про вибори народних депутатів передбачала, що закордонні дільничні виборчі комісії передають протоколи в окружні виборчі комісії міста Києва).

  Натомість член ЦВК Михайло Охендовський не погодився з позицією своїх колег, назвавши рішення КС правильним і зрозумілим. Він зауважив, що громадян України, які перебуватимуть в день виборів за кордоном, ніхто не позбавляв права голосу, і вони зможуть проголосувати у багатомандатному виборчому окрузі. Він також не погодився з тим, що сьогоднішнє рішення КС суперечить Конституції. Він нагадав, що Конституція України визначає, що права і свободи громадян не можуть бути обмежені необґрунтовано. «В даному випадку (рішення КС – УНІАН) можна вести мову виключно про обґрунтоване обмеження прав громадян», – сказав М.Охендовський.

  Він також назвав маніпулятивними заяви про те, що нібито сьогоднішнє рішення КС якимось чином вплине на кількість округів, які будуть створені в Києві. Він підкреслив, що округів буде 13 і ця цифра не залежала б від сьогоднішнього рішення КС.

  В той же час він погодився з тим, що сьогоднішнє рішення КС вимагатиме внесення змін до виборчого закону. М.Охендовський сподівається, що народні депутати внесуть зміни до закону про вибори і повернуть норму, яка існувала на виборах раніше, коли ЦВК здійснювала підрахунок голосів по закордонному виборчому окрузі.

  ***

  Як повідомляв УНІАН, Конституційний Суд України визнав неконституційною норму щодо закріплення закордонних виборчих дільниць до одномандатних округів у Києві, яка передбачена ч.2 ст.22 Закону «Про вибори народних депутатів».

  Відповідне рішення сьогодні, 5 квітня, оголосив голова КС Анатолій Головін за результатами розгляду відповідного подання, внесеного 59 депутатами з фракції Партії регіонів.

  Він підкреслив, що з дня ухвалення цього рішення Конституційним Судом ч.2 ст.22 виборчого закону втрачає чинність.

  Мотивуючи своє рішення, голова КС зазначив, що ця норма не забезпечує принципу рівного і вільного виборчого права виборців, які проживають або перебувають за межами України, відображення їх волевиявлення, а також зумовлює значне збільшення кількості виборців у Києві, які не пов’язані з територіальною громадою столиці.

  При цьому Конституційний Суд у своєму рішенні згадав рішення Європейського суду щодо застосування аналогічної норми у державі Ліхтенштейн, в якому була визнана можливість скасування права голосування виборців, які постійно проживають за кордоном країни, не знайомі з особливостями внутрішньої ситуації та не можуть визначитися зі своїми кандидатами.

  Таким чином, українці, які проживають за кордоном, будуть обирати депутатів лише за партійними списками.


  http://www.unian.ua/print/496403

 • 31 Mar 2012 6:19 PM | Anonymous
  Aвстрійський композитор Штефан Марія Карл написав симфонію, присвячену пам’яті жертв Голодомору. Презентувати її він планує у Києві восени 2013-го, до 80-х роковин геноциду.

  «Як і більшість людей у Західній Європі, я не знав про Голодомор, ніколи не чув про нього. І мені соромно, що ми не відаємо про це, не вивчаємо цього у школі», – каже він.

  Про трагедію 1932–1933-го митець дізнався від своєї знайомої, історика Марі-Од Тардіво. Вона писала дисертацію проГУЛАГ, яку їй не дозволили захистити в рідній Франції – робити це довелося в Українському католицькому університеті Львова.

  «Росіяни мають великий вплив у Парижі,– зі сміхом каже Штефан. – Та, як на мене, в них це є скрізь. Тож якщо хочеш досягнути успіху, доводиться перестрибувати через такі бар’єри».

  Вражений розповіддю приятельки, композитор свідомо обрав нелегкий шлях до успіху – через околиці світової історії та одну з найбільш замовчуваних трагедійХХ століття.

  «Я прагну до тем, що мають гуманітарний вимір; не бажаю робити мистецтво для мистецтва, як багато сучасників. Мені хочеться використовувати свій талант для добра. Адже мета митця – не принижувати людей, а вивищувати їх», – каже Карл.

  «Тема Голодомору відразу підкорила мене. Разом із Марі-Од ми створили фундацію в Парижі під назвою Beauregard, метою якої було мистецтвом змінювати світ на краще. Перший проект мав бути про Голодомор, адже це якраз те питання, що потребує підтримки й розголосу ззовні, а не тільки зсередини України. Далі планували взятися за проблеми довкілля, голоду в сучасній Африці. Навіть одна з найталановитіших молодих піарниць Парижа готова була працювати з нами».

  http://tyzhden.ua/News/46330

Powered by Wild Apricot Membership Software