Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 27 Mar 2012 6:31 AM | Anonymous

  Вища рада юстиції перевірить дії суддів, які звільнили в залі суду екс-депутата Софіївського району Дніпропетровської області Олександра Тарана, який в 2010 році вбив чоловіка у його власному будинку з вогнепальної зброї.

  Про це повідомив народний депутат Дмитро Шпенов, який написав відповідне звернення до ВРЮ.

  «Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко доручив перевірити відомості, вказані в моєму депутатському зверненні, в якому я прошу звільнити суддів Довгінцевського суду Кривого Рогу за порушення присяги», - розповів Шпенов.

  Депутат підкреслив, що буде домагатися не тільки того, щоб екс-депутат поніс справедливе покарання за свій злочин, але й звільнення суддів і відкриття щодо них кримінальної справи за винесення  неправосудного рішення.

  В 2010 році екс-депутат Софіївського району Дніпропетровської області Олександр Таран із незареєстрованої зброї вбив чоловіка на очах членів його сім`ї та односельців.

  Криворізький районний суд Дніпропетровської області засудив Тарана на 14 років. Апеляційний суд повернув справу до суду першої інстанції на повторний розгляд.

  21 березня 2012 Довгінцевський суд Кривого Рогу виніс вирок, згідно з яким екс-депутат отримав два роки умовно і був звільнений в залі суду.

  http://www.unian.net/ukr/print/494393

 • 24 Mar 2012 3:49 AM | Anonymous
  Відповідний указ опублікований на офіційному сайті президента. 

  Про призначення Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі 23 лютого повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. 
  Пізніше народний депутат Андрій Шкіль ("БЮТ-Батьківщина") заявив, що Порошенко відмовився від посади міністра економічного розвитку і торгівлі. 
  Президент України Віктор Янукович 12 березня заявив, що хоче, щоб Порошенко працював в уряді на посаді міністра економічного розвитку і торгівлі.

  http://tsn.ua/politika/yanukovich-taki-ulamav-poroshenka-stati-ministrom-ekonomiki.html
 • 04 Mar 2012 3:29 PM | Anonymous

  Міністри закордонних справ Швеції (Карл Більдт), Великої Британії (Вільям Хаг), Чехії (Карел Шварценберг), Польщі (Радослав Сікорські) та Німеччини (Гвідо Вестервелле) опублікували у New York Times листа, в якому оцінили стан української демократії за останні 5 років. Переклад цього листа:

  В цей день п’ять років тому Європейська Унія і Україна почали переговори про суттєво нову угоду, яка мала на меті сприяти політичній асоціації України та її економічній інтеграції в ЄУ.

  На сьогоднішній день ми повинні були б святкувати підписання та ратифікацію цієї угоди, а також радіти успішній Україні, яка б далі просувалася до більш тісного співробітництва з ЄУ. Замість цього ми переходимо на новий етап, коли цей шлях стає занадто довгим та болісним.

  У березні 2007 року на стійкий демократичний розвиток України покладалися великі надії. Дійсно, країна вважалася маяком демократії в колишньому Радянському Союзі і мала кращу за більшість інших країн регіону історію вільних та справедливих виборів.  Це дозволило ЄУ піти на більш тісні відносини з Україною, а також допомогло прокласти шлях для Східного партнерства – амбітної політики, спрямованої на політичну асоціацію та економічну інтеграцію між ЄУ та шістьма східноєвропейськими партнерами. Сьогодні, однак, ми зайшли в глухий кут в процесі об’єднання. У той час як переговори щодо Угоди про асоціацію були успішно завершені в грудні 2011 року, шлях вперед до підписання та ратифікації угоди фактично заблокований в результаті дій України.

  Причина цього проста: події в Україні протягом останніх двох років змусили нас сумніватися щодо намірів Києва по відношенню до фундаментальних цінностей, які лежать в основі як угоди, так і наших відносин в більш широкому сенсі.

  Після перемоги Віктора Януковича в 2010 році на президентських виборах, яка була широко визнана такою, що відповідала міжнародним стандартам, Україна ухвалила амбітну програму реформ, спрямованих головним чином на стимулювання економічного зростання, пом'якшення наслідків фінансової кризи і встановлення в країні курсу на глибокі та більш тісні зв'язки з ЄУ. Зі свого боку ми можемо тільки підтримувати таку тверду прихильність до реформ, і ми рішуче привітали європейський вибір України.

  Ми не можемо, однак, приховувати нашу зростаючу забентеженість стосовно стану демократії в Україні. Незалежні засоби масової інформації та організації громадянського суспільства повідомляють про тиск з боку влади.

  В кінці 2010 року щодо ряду провідних опозиційних політиків було розпочато кримінальні справи. А рік потому колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко було засуджено до семи років позбавлення волі за звинуваченням у зловживанні владою у процесі, який широко критикується в Україні та за кордоном, як такий, що не відповідає міжнародним стандартам.
  Крім того, більше десятка інших опозиційних політиків зіткнулись з подібними звинуваченнями. 27 лютого колишнього міністрі внутрішніх справ Юрія Луценка засудили до чотирьох років позбавлення волі після іншого суду, який розчарував ЄУ.

  Ці процеси несуть на собі печатку політично мотивованого та вибіркогово правосуддя. На думку незалежних експертів їх було проведено без дотримання принципів верховенства права та прав людини обвинувачених.

  Ці події є несумісними з власним європейським вибором України. Демократія, права людини і верховенство права є цінностями, що лежать в основі Угоди про асоціацію, і Україна вже взяла на себе зобов'язання щодо них в рамках ОБСЄ, Ради Європи, а також щодо ЄУ. Таким чином, було б справедливо сказати, що Угоду про асоціацію ув’язнили, і ключ тримає українське керівництво.

  У жовтні 2012 року українські виборці обиратимуть новий парламент. Це буде лакмусовим папірцем для демократії. В цей день очі міжнародного співтовариства будуть прикуті до України з надією та очікуванням того, що країна не відмовиться від своїх традицій чесних та справедливих виборів. Це включає забезпечення того, щоб опозиція мала право брати участь у виборах у повному обсязі.

  Ми хочемо підкреслити, що в кінцевому рахунку уряд несе відповідальність за забезпечення того, щоб всі політичні партії, в тому числі опозиція та її лідери, були здатні взяти участь у виборах на рівних умовах. Ми закликаємо Україну заздалегідь послати запрошення в Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, щоб прокласти шлях для істотної міжнародної місії зі спостереження на виборах.

  Ми вважаємо себе союзниками України. Ми віримо в народ України та в демократичний і економічний потенціал України. Ми знаємо, що дорога реформ, яку Україна обрала, є складною та довгою.

  Але ми переконані, що більш тісні політичні та економічні зв'язків, а також контакти між людьми ЄС та України пропонують величезні переваги для обох партнерів.

  Двадцять років незалежності і суверенітету призвели до незворотних змін в свідомості українського суспільства. Народ України є європейцями і розділяє європейські цінності. Наша мета - закріпити Україну в європейській сім'ї, що символізуватиметься  підписанням і ратифікацією Угоди про асоціацію.

  Ми закликаємо українське керівництво проявити політичну сміливість і мудрість, необхідні для цього.

  Карл Більдт, Вільям Хаг, Карел Шварценберг, Радослав Сікорські та Гвідо Вестервелле – міністри закордонних справ Швеції, Великої Британії, Чехії, Польщі та Німеччини.

  http://tyzhden.ua/Politics/44042


  джерело англійською http://www.nytimes.com/2012/03/05/opinion/05iht-edbildt05.html?_r=2

 • 27 Feb 2012 9:51 AM | Anonymous

  Екс-міністра внутрішніх справ Юрія ЛУЦЕНКА засуджено до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна.

  Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення сьогодні, після 10-хвилинної перерви, пов’язаної з необхідністю колегії суддів повернутися до нарадчої кімнати, оголосив головуючий у судовому процесі суддя Сергій ВОВК.

  Також суд своїм рішенням позбавив Ю.ЛУЦЕНКА першого рангу державного службовця та заборонив обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій та установ усіх форм власності, протягом двох років.

  Також суд дійшов висновку про необхідність стягнути з Ю.ЛУЦЕНКА на користь МВС України понад 643 тис. грн. як компенсацію за незаконне святкування Дня міліції в Палаці «Україна» у 2008-2009 роках.

  Крім того, суд визнав винним у скоєнні злочину колишнього водія Ю.ЛУЦЕНКА Леоніда ПРИСТУПЛЮКА і призначив йому міру покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відтермінуванням на два роки, а також позбавив спеціального звання майор міліції та права обіймати впродовж трьох років посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій та установ усіх форм власності.

  Також суд постановив стягнути з Л.ПРИСТУПЛЮКА на користь Головного управління Пенсійного фонду у Києві понад 243 тис. грн. Запобіжний захід Л.ПРИСТУПЛЮКУ на час відбування покарання залишити у вигляді підписки про невиїзд.

  http://www.unian.net/ukr/news/488411-lutsenku-dali-4-roki-z-konfiskatsieyu.html

 • 08 Feb 2012 4:25 PM | Anonymous
  ЗАЯВА Голови Верховної Ради України В.М.Литвина    08.02.2012 18:33
  (Прес-служба)  
   

  Ганебний характер оприлюдненої інформації про начебто оборудки у стінах Верховної Ради, пов´язані з перекупкою депутатів, лягають незмивною плямою не лише на Верховну Раду, а й на Україну, виставляють її на посміховище серед світу. 

  У зв´язку з цим я доручив Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України негайно розпочати комітетське розслідування цієї події, терміново провести публічне засідання за участю всіх причетних осіб.

  Водночас мною направлено Подання Генеральному прокурору України з пропозицією провести всебічне розслідування, дати необхідні оцінки та, у разі встановлення достовірності фактів, вжити вичерпних заходів щодо всіх  причетних осіб.

  Безсоромні розбори між людьми, які пройшли до парламенту в лавах однієї політичної сили і працювали в одній фракції, примусили б Іуду корчитися, червоніти з сорому та заздрощів від атмосфери в українському політикумі.

  Напередодні виборів вважаю за необхідне привернути увагу українського суспільства до того, як з часів Іуди виросли ціни та впала мораль, а також застерегти людей від такого «народного» представництва на майбутнє.

  http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=297873&cat_id=37486

 • 25 Jan 2012 3:53 PM | Anonymous

  Український центр Міжнародного ПЕН-клубу

  ЗАЯВА

  з приводу політичних переслідувань письменника Юрія Винничука

  За повідомленням засобів масової інформації, 23 січня цього року до львівського письменника Юрія Винничука додому прийшли міліціонери і зажадали письмових пояснень з приводу його вірша, прочитаного кілька місяців тому в Києві на фестивалі «Ніч еротичної поезії». Підставою до таких дій, за словами міліціонерів, стала скарга депутата Верховної Ради від Комуністичної партії України Леоніда Грача до прокуратури, – про те, що згаданий вірш є начебто порнографічним твором, а також містить у собі заклики до насильницького повалення наявної влади. 

  Письменник відкидає ці звинувачення як цілковито безглузді і вважає втручання політиків, прокурорів і держчиновників із так званої «Національної комісії захисту суспільної моралі» в суто літературні справи абсолютно протизаконним.

  Український ПЕН-центр поділяє позицію письменника щодо протиправних дій державних органів і звертає увагу української та міжнародної громадськості на небезпечну тенденцію відновлення політичної цензури в Україні та дедалі численніші приклади тиску з боку міліції, прокуратури та служби безпеки на письменників, журналістів, науковців і громадських активістів. В останні два роки, за президентства Віктора Януковича, ця тенденція, на жаль, набула системного характеру.

  Український ПЕН-центр закликає органи влади припинити політичні переслідування в Україні, обмеження свободи слова та втручання в літературно-мистецьку діяльність. Закликаємо українських письменників і митців, а також закордонних колеґ приєднатися до нашого протесту.

  віце-президенти Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу

  Андрій Курков, Микола Рябчук

  25 січня 2012 р.

  Винничук читає вірш: http://youtu.be/O8PoShA7X8g


 • 25 Jan 2012 2:35 PM | Anonymous
  Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) висловлює глибоке занепокоєння з приводу вiдсутностi незалежної судової системи в Українi i вважає це головною проблемою системи правосуддя в Українi. 

  Про це йдеться в проектi резолюцiї ПАРЄ «Функцiонування демократичних iнституцiй в Українi».

  Окрім іншого, ПАРЄ висловлює занепокоєння з приводу того, що в українськiй системi правосуддя надмiрно широко застосовується практика взяття пiд варту, «часто без пiдстав i вагомих причин».   

  У проектi резолюцiї також наголошується, що «українськiй системi правосуддя притаманне прихильне ставлення до сторони обвинувачення». Тому ПАРЄ закликає владу України забезпечити, щоб у Кримiнально-процесуальному кодексi була за законом i на практицi гарантована «рiвнiсть зброї» звинувачення i захисту.

  Голосування за резолюцію заплановане на другу половину четверга, 26 сiчня.
 • 05 Jan 2012 7:27 PM | Deleted user
  Досить часто у нашій практиці виникають спірні ситуації, пов’язані з видачею нотаріусами України свідоцтв про право на спадщину на частку в статутному капіталі господарських товариств. Виникнення таких спірних ситуацій спричинено схваленими Науково-експертною радою з питань нотаріату при Міністерстві юстиції України Методичних рекомендацій щодо вчинення нотаріальних дій, пов'язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя від 29 січня 2009 року (далі – «Методичні рекомендації»). Danylo M. Kurdelchuk, Ukriniurkolegia Читати далі
 • 31 Dec 2011 12:06 PM | Anonymous
  З Новим роком, браття милі,
  В новім щастю, в новій силі
  Радісно вітаю вас
  І бажаю, щоб в здоров”ю,
  В мирі, з братньою любов”ю,
  Відтепер ішов нам час.
  Щирій праці Бог поможе!
  Дай вам Боже все, що гоже!

  Іван Франко
 • 28 Dec 2011 2:31 PM | Deleted user
  В усі часи люди звично говорять про труднощі і непрості умови їх життя з надією і переконанням на зміни до кращого. Це краще, однак, збувається не так швидко і далеко не в очікуваних вимірах, з огляду на  циклічні економічні і соціально-політичні потрясіння. Особливо зримо ці потрясіння, що набувають глобального виміру, відчутні останні 5-10 років.
  За таких умов надзвичайно важливою видається проблема консолідації суспільства як складової виживання нації і держави. Це не перебільшення, а тверезий погляд на реальний стан речей перше всього в сфері організації економіки, забезпеченні прав і свобод людини і громадян політичною елітою країни, керівництвом держави. Детальніше-Read More
Powered by Wild Apricot Membership Software