Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 27 Dec 2011 10:21 AM | Anonymous
   Конституційний Суд визнав такими, що відповідають Конституції, положення закону "Про державний бюджет на 2011 рік", згідно з якими Кабміну надано право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни і особам, звільненим із військової служби, виходячи з наявного фінансового ресурсу Пенсійного фонду 2011 року.
   Про це сказано в рішенні КС, оприлюдненому у вівторок. Таким чином, КС не задовольнив вимоги, зазначені в поданнях 49, 53 і 56 депутатів Верховної Ради, у яких вони просили визнати неконституційними положення пункту 4 розділу 7 заключних положень закону про державний бюджет на 2011 рік.
   Суд прийшов до висновку, що передбачені законом соціально-економічні права не є абсолютними й механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу в інтересах усього суспільства.
  Подання про неконституційність цієї норми до КС подали народні депутати влітку 2011 року, рішення КС було прийняте 26 грудня 2011 року.

  У коментарях щодо рішення КС народні депутати від НУ-НС Юрій Кармазін та Арсеній Яценюк наголошували, що це рішення суду є незаконним, а судді, які його прийняли, повинні нести відповідальність.

  http://www.ut.net.ua/News/38632

  Прес-реліз

  http://www.ccu.gov.ua/uk/publish/article/166101
 • 23 Dec 2011 11:44 AM | Anonymous

  Апеляційний суд Києва залишив у силі вирок Печерського районного суду, за яким екс-прем'єр України Юлія Тимошенко засуджена до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання "газових контрактів" з Росією в 2009 році.

  Відповідне рішення зачитала головуюча на засіданні суддя Олена Сітайло після того, як судді пробули в нарадчій кімнаті всього годину.

  "Апеляційний суд Києва ухвалив залишити без змін рішення Печерського райсуду Києва від 11 жовтня 2011 року", - цитує слова судді прес-служба "Батьківщини".

  Колегія суддів також відхилила низку клопотань на окремі постанови суду, які подавав захист Юлії Тимошенко.

  Повний текст ухвали оголосять 29 грудня о 16:00 в приміщенні Апеляційного суду Києва.

  Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.

  Крім того, пані Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз Україна" до Юлії Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії в сумі понад півтора мільярди гривень.

  Неявка на засідання

  Апеляційний суд Києва у п’ятницю продовжив розгляд скарги Юлії Тимошенко, яку почав розглядати по суті з 13 грудня, за відсутності екс-прем'єра та її захисників.

  Напередодні пані Тимошенко та її адвокати відмовилися від участі у розгляді своєї апеляції.

  Захисник Сергій Власенко заявив, що захист більше не братиме участі у засіданні і що таким є рішення самої екс-прем'єра.

  На початку тижня Юлія Тимошенко вимагала, аби її доставили на засідання суду на ношах, оскільки вона через болі у спині не може ходити. Після цього колегія суддів вирішила розглядати апеляцію без участі екс-прем'єра.

  Сергій Власенко сказав, що остаточне рішення про неучасть у судовому засіданні Юлія Тимошенко ухвалила після того, як той самий Апеляційний суд Києва 21 грудня відхилив скаргу на повторний арешт Юлії Тимошенко у справі корпорації ЄЕСУ.

  За його словами, екс-прем'єр також не має наміру подавати касаційні скарги на рішення судів у подальшому.

  Звернення до Європейського суду

  Захисник Сергій Власенко заявив, що Юлія Тимошенко не має наміру подавати касаційні скарги на рішення судів у подальшому.

  "Вірю, що Європейський суд дасть свою оцінку", - вказується у заяві Юлії Тимошенко, яка була оприлюднена її захисником 22 грудня.

  14 грудня Європейський суд iз прав людини ухвалив рiшення про невiдкладний розгляд скарги екс-прем'єра на її утримання пiд вартою.

  "Суд ухвалив рiшення надати прiоритет одному зверненню, ... зважаючи на серйознiсть висунутих обвинувачень", - ідеться у прес-релізі, поширеному Європейським судом.

  У документi зазначається, що скарга українського екс-прем'єра надiйшла до суду 10 серпня цього року.

  "Вона стверджує, зокрема, що її кримiнальне переслiдування i затримання були полiтично мотивованi; що не було юридичного обґрунтування законностi її утримання в Київському СIЗО i що умови її утримання незадовiльнi, не надається необхiдна за її численних проблем зi здоров'ям медична допомога", - зазначають у Європейському суді з прав людини.

  У прес-службі "Батьківщини" повідомили, інтереси Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини представлятимуть адвокати Валентина Теличенко і Сергій Власенко.

  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2011/12/111223_tymoshenko_appeal_court_ek.shtml

 • 21 Dec 2011 11:57 AM | Anonymous

  Колегія суддів Апеляційного суду Києва відмовила захисту екс-прем’єра Юлії ТИМОШЕНКО у задоволенні скарги про незаконність застосування проти неї повторного арешту.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомив захисник Ю.ТИМОШЕНКО Сергій ВЛАСЕНКО.

  Самі журналісти не мали змоги почути рішення суду, оскільки під час його оголошення суддею Ольгою ЄФИМОВОЮ народні депутати скандували: «фашисти».

  Як повідомляв УНІАН, Апеляційний суд Києва 16 грудня розпочав розгляд скарги Ю.ТИМОШЕНКО на рішення суду про її повторний арешт.

  Зокрема, 8 грудня Шевченківський районний суд Києва задовольнив подання слідчого СБУ про обрання Ю.ТИМОШЕНКО, вже заарештованої у "газовій справі", запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою у зв`язку з розслідуванням справи ЄЕСУ.

  Відповідне рішення суд виніс на виїзному засіданні, що проходило в Лук`янівському СІЗО і тривало майже 12 годин.

  За даними Генеральної прокуратури, 6 грудня дві кримінальні справи проти Ю.ТИМОШЕНКО щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України» було об’єднано в одне провадження.

  Зокрема, йдеться про кримінальні справи за обвинуваченням Ю.ТИМОШЕНКО у вчиненні у 1996-2000 роках замаху на розтрату коштів державного бюджету у сумі 405,5 млн. дол., а також за обвинуваченням в організації приховування валютної виручки у сумі понад 165 млн. дол., незаконного відшкодування бюджетних коштів та ухилення від сплати податків на загальну суму більше 47 млн. грн. шляхом запровадження фінансової схеми щодо розрахунків за товарно-матеріальні цінності корпорацією ЄЕСУ та приховування отриманих від підконтрольних їй офшорних компаній доходів, які використані для особистого збагачення.

  http://www.unian.net/ukr/print/475789

 • 12 Dec 2011 8:19 PM | Deleted user
  Депутати Львівської міської ради від «Свободи» Андріян Гутник та Олег Махніцький були запрошені до Нью-Йорку та Канкуну (Мексика), де пройшла 34 конференція Українсько-американської асоціації юристів. Також у складі делегації «Свободи» були представники юридичного управління партії Олег Бондарчук та Сидір Кізін. Поїздка тривала 14 днів. Про це повідомила прес-служба депутата А. Гутника.Детальніше-Read More
 • 08 Dec 2011 4:02 AM | Anonymous
  У камері Лук’янівського СІЗО розпочалося виїзне засідання Шевченківського райсуду Києва щодо повторного арешту Юлії Тимошенко.

  Захисник екс-прем’єра Сергій Власенко заявив, що захист Юлії Тимошенко просив перенести судове засідання, але суд не надав йому такої можливості.

   «Ми просили перенести засідання хоча б на обід, але суддя Андрій Трубніков не взяв до уваги всі наші доводи», - сказав Власенко.

   На територію СІЗО не допустили ні народних депутатів, ні журналістів, тому вони очікують біля пропускного пункту.

  У прес-службі відзначають, що стан здоров’я Тимошенко не дозволяє їй навіть пересуватися.

  7 грудня Шевченківський районний суд Києва вирішив продовжити засідання в справі за обвинуваченням Тимошенко в зловживаннях на посаді керівника корпорації Єдині енергетичні системи України, на якій розглядається обрання запобіжного заходу для екс-прем'єра у Лук'янівському слідчому ізоляторі в Києві, де зараз перебуває Тимошенко.

  Головне слідче управління СБУ за узгодженням з Генеральною прокуратурою внесло до Шевченківського райсуду подання про обрання Тимошенко запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

  Захист Тимошенко заявляє про неможливість проведення повноцінного судового засідання в Лук'янівському СІЗО, а вимогу повторного арешту екс-прем’єра «грубим порушенням чинного законодавства, логіки і здорового глузду».

  http://www.ut.net.ua/News/37093

  http://youtu.be/KP82isZ26EQ
 • 30 Nov 2011 9:45 AM | Anonymous
  Вища рада юстиції (ВРЮ) на своєму засіданні в середу, 30 листопада, затвердила Ігоря Темкіжева на посаді голови Вищого адміністративного суду України (ВАСУ).

  24 листопада Рада суддів адміністративних судів України рекомендувала призначити ВРЮ І.Темкіжева на посаду голови суду. Тоді ж під час обговорення його кандидатури на відповідну посаду депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Подгорний заявив, що парламентарії не отримали документів з біографією І.Темкіжева та досвідом його роботи. «Ось тільки ходять чутки по залі, що досвіду у вас немає роботи в цьому напрямку, у напрямку адмінсудів, що ви працювали у Макіївці (у Донецькій області), а тепер відразу до Києва та у Вищий адміністративний суд, до того ж, кажуть, на посаду голови, яку нещодавно звільнили», — сказав парламентарій. На це І.Темкіжев тоді відповів, що працював на посаді судді 22 роки, а з них 3,5 роки працював з Адміністративно-процесуальним кодексом.

   І.Темкіжева було призначено суддею ВАСУ 17 листопада під час пленарного засідання Верховної Ради. За ухвалення відповідного рішення проголосував 261 народний депутат. Олександра Пасенюка було звільнено з посади судді ВАСУ у зв'язку з обранням його на посаду судді Конституційного суду України 14 листопада рішенням Вищої ради юстиції України (ВРЮ). Обрання О.Пасенюка суддею КСУ супроводжувалося фальсифікаціями, які спікер парламенту Володимир Литвин пізніше виправдав тим, що О.Пасенюка все одно б обрали.

  http://news.dt.ua/POLITICS/vryu_zatverdila_kolishnogo_zhitelya_makiyivki_na_posadi_golovi_vischogo_adminsudu-92698.html
 • 23 Nov 2011 2:58 PM | Deleted user

  У цей День Подяки, американці святкують своє щастя і висловлують подяку за блага життя, якими ми користуємося. Бажаю вам День Подяки заповненим з гордістю і любов'ю до сім'ї і друзів. Нехай усі наші друзі за кордоном мали таку ж можливість насолоджуватися тим, що ми тут у Сполучених Штатах Америки іноді сприймаємо як належне.

  Асоціація Українських Правників Америки

   

   

 • 28 Oct 2011 7:07 AM | Anonymous

  Європейський Парламент:

  - враховуючи свої попередні резолюції щодо України;

  - враховуючи регулярний Звіт про прогрес України за 2010 рік та Огляд виконання Європейської політики сусідства від 25 травня;

  - враховуючи заяву Президента Європейського Парламенту щодо засудження колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко 11 жовтня 2011 року;

  - враховуючи заяви Кетрін Ештон, Високого представника ЄС із питань зовнішніх відносин та безпекової політики, від 11 жовтня та 5 серпня 2011 року від імені Європейського Союзу щодо вироку у справі Юлії Тимошенко;

  - враховуючи Спільну декларацію саміту Східного партнерства, що відбувся у Варшаві 29-30 вересня 2011 року;

  - враховуючи Угоду про партнерство та співпрацю (УПС) між ЄС та Україною, що набрала чинності 1 березня 1998 року, та поточні перемовини щодо Угоди про асоціацію та Угоди про глибоку та всебічну зону вільної торгівлі, що покликані замінити УПС;

  - враховуючи Національну індикативну програму для України на 2011-2013 роки,

  - враховуючи Правило 110 (4) цього Регламенту;

  А. Оскільки ЄС підтримує стабільну та демократичну Україну, що поважає принципи соціальної ринкової економіки, верховенство права, права людини, захищає меншини та гарантує дотримання засадничих прав; оскільки українська внутрішньополітична стабільність, її націленість на внутрішні реформи та повага до верховенства права, включаючи дотримання справедливих, неупереджених і незалежних юридичних процесів, є необхідною умовою для подальшого розвитку відносин між ЄС і Україною;

  B. Оскільки однією з основних зовнішньополітичних цілей Європейського Парламенту є поглиблення і сприяння розвитку відносин з Україною, а також зміцнення Європейської політики сусідства, що спрямована на стимулювання політичних, економічних та культурних зв’язків між державами-учасницями ініціативи, ЄС та його країнами-членами;

  С. Оскільки рішення Печерського районного суду від 11 жовтня 2011 року про засудження колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко до 7 років позбавлення волі, трирічну заборону займатися політичної діяльністю, стягнення штрафу у розмірі 200 млн. дол. США з конфіскацією усієї власності сприймається радше як акт помсти або спроба здійснити кримінальне засудження та ув’язнення членів опозиції, аби завадити їхній участі у парламентських виборах наступного року та президентських виборах 2015 року;

  D. Оскільки 12 жовтня Служба безпеки України порушила нову кримінальну справу проти Юлії Тимошенко та колишнього Прем’єр-міністра Павла Лазаренка, яких звинувачують в організації змови з метою зловживань державними коштами у особливо великих розмірах під час їх перебування президентом та фактичним власником компанії «Єдині енергетичні системи України»;

  Е. Оскільки зростає кількість посадових осіб, які притягаються до кримінальної відповідальності, в тому числі колишні міністри уряду, але переважно (заступники) керівники державних відомств та інспекцій, керівники підрозділів правоохоронних органів, судді районних судів та голови органів місцевої влади;

  F. Оскільки Уряд України зобов’язався провести низку правових реформ, що мають привести українське приватне та публічне право у відповідність до європейських та міжнародних стандартів;

  G. Оскільки ЄС продовжує наголошувати на необхідності поважати верховенство права, включаючи справедливі, неупереджені та незалежні судові процеси, аби уникнути будь-яких сумнівів у тому, що судові заходи застосовуються вибірково; оскільки ЄС вважає, що ці принципи є надважливими для країни, що прагне розвивати більш глибокі договірні відносини та будувати політичну асоціацію з ЄС;

  1. Вважає, що поглиблення відносин між Україною та ЄС і європейська перспектива в Україні мають велике значення та діють в інтересах обох сторін; визнає прагнення України, що відповідають ст. 49 Договору про Європейський Союз за умови дотримання всіх критеріїв, зокрема принципів демократії, поваги до прав людини, засадничих свобод і верховенства права;

  2. Висловлює глибокий жаль з приводу того, що вирок колишньому Прем’єр-міністру Юлії Тимошенко є виявом порушення прав людини, зловживання судової системи з метою політичного придушення провідного опозиційного політика; підкреслює, що закон, який був вибірково застосований у справі Юлії Тимошенко, датується радянськими часами та передбачає кримінальне переслідування за політичні рішення; у той же час, статті 364 та 365, що наразі розглядаються Верховною Радою, не відповідають європейським стандартам та стандартам ООН;

  3. Наполегливо закликає українську владу забезпечити справедливий, прозорий і неупереджений судовий процес під час розгляду апеляції у справі Юлії Тимошенко та під час інших судових процесів проти членів колишнього уряду; наполягає на тому, аби Юлії Тимошенко було надано право повноцінної участі у політичному процесі як зараз, так і під час наступних виборів в Україні;

  4. Стурбований фактом того, що судовий процес над Юлією Тимошенко триває всупереч проголошеній українським Урядом відданості демократії та європейським цінностям;

  5. Висловлює відверту стурбованість затриманням колишнього Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка без оголошення обвинувального вироку судом, а також іншими подібними випадками;

  6. Наполягає на тому, аби усі судові процеси проти колишніх та чинних високопосадовців з уряду проводилися у відповідності до європейських стандартів справедливості, неупередженості, прозорості та незалежності;

  7. Стверджує, що, якщо вирок у справі Юлії Тимошенко не буде переглянуто, то це поставить під загрозу укладання Угоди про асоціацію та її ратифікацію, віддаляючи країну від європейської перспективи; висловлює занепокоєння у зв’язку із деякими ознаками згортання демократичних свобод, а також можливим перетворенням державних установ на інструменти досягнення партійних цілей та здійснення політичної помсти;

  8. Підкреслює, що зміцнення верховенства права та внутрішніх реформ, враховуючи справжню боротьбу проти корупції, є важливими не тільки для підписання Угоди про асоціацію та поглиблення відносин між Україною та ЄС, але й для консолідації демократії в Україні;

  9. Вітає згоду, що була досягнута щодо Угоди про глибоку та всебічну зону вільної торгівлі; розглядає цю угоду, як міцну основу для можливого завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною;

  10. Висловлює стурбованість повідомленнями про погіршення стану свободи преси та плюралізму в Україні; закликає владу вжити усіх необхідних заходів для захисту цих невід’ємних аспектів демократичного суспільства та утриматися від будь-яких спроб контролювати – у прямий чи непрямий спосіб – зміст повідомлень у національних медіа;

  11. Рішуче підтримує рекомендації, висловлені у спільних висновках Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо проекту закону про вибори народних депутатів; вважає надважливим, аби ці рекомендації були імплементовані у належний, всеоб’ємний та вичерпний спосіб із врахуванням думок опозиції та громадянського суспільства;

  12. Закликає усі політичні сили в Україні провести чесні та прозорі дебати щодо процесів прийняття політичних рішень; наполягає на тому, що розслідувати можливі прорахунки у процесі прийняття політичних рішень має парламентська слідча комісія;

  13. Вважає, що нещодавно відтермінована зустріч із Президентом Віктором Януковичем могла б стати чудовою можливістю для вирішення серйозних проблем, озвучених українській владі, а також відновити конструктивний діалог, який міг би призвести до парафування Угоди про асоціацію за умови досягнення значного прогресу щодо усунення існуючих технічних та політичних перешкод; закликає Раду та Комісію призначити нову зустріч із Президентом Віктором Януковичем, яка має відбутися до запланованого на грудень 2011 року Саміту Україна-ЄС;

  14. Закликає Комісію надати допомогу Україні для проведення судової реформи через краще використання Програми ЄС з інституційного розвитку, а також розглянути можливість створення Консультативної групи високого рівня для допомоги Україні у її зусиллях відповідати законодавству ЄС, враховуючи судову сферу;

  15. Доручає своєму Президенту передати цю Резолюцію Раді, Комісії, Віце-президенту Європейської Комісії/Високому представнику ЄС із питань зовнішніх відносин та безпекової політики, урядам та парламентам країн-членів, Уряду і Парламенту України, а також Парламентській асамблеї Ради Європи та ОБСЄ.


  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+20111027+TOC+DOC+XML+V0//EN&language=EN
 • 11 Oct 2011 6:55 AM | Anonymous
  Печерський районний суд Києва оголосив ухвалу про засудження екс-прем`єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО до семи років позбавлення волі без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.

  http://www.unian.net/ukr/news/news-461457.html
Powered by Wild Apricot Membership Software