Log in
Welcome to the 

Ukrainian American Bar Association

UABA News Blog - In Ukrainian

Ця сторінка UABA блог надає інформацію та коментарі з питань, які мають відношення до організації та її членів. Хоча блоги є відкритими, коментарі можуть бути зроблені тільки членами UABA. Якщо ви хочете взяти участь у дискусії, ви можете стати членами. Коментарі й висновок, поданий на ці блоги представляють думку авторів і не думка UABA.  
 • 12 May 2011 7:21 AM | Anonymous
  Мюнхенський суд засудив Івана Дем’янюка до 5 років ув’язнення. Згідно з вироком, Дем’янюк причетний до 16 масових вбивств, жертвами яких стало близько 28 тис. людей. Повідомляє німецьке видання Der Stern.

  Наприкінці судового засідання Дем'янюк відмовився від останнього слова у свій захист.

  Нагадаємо, українця за походженням Дем’янюка звинувачували у причетності до вбивства 27,9 тисяч людей у концтаборі "Собібор" на території Польщі, де він був охоронцем. 14 квітня 2010 року експерти підтвердили справжність посвідчення Івана Дем'янюка, виданого йому нацистами в "Собіборі".

  http://www.ut.net.ua/News/22428

  http://www.youtube.com/watch?v=yyFBwz3901M

 • 07 May 2011 5:19 PM | Anonymous

  12 травня, як очікується, суд у Мюнхені оголосить вирок Іванові Дем’янюку. Українця за походженням звинувачують у співучасті в убивствах євреїв у концтаборі Собібор у 1943 році.

   

  Прокуратура Мюнхена вважає провину підсудного доведеною. Івана Дем'янюка звинувачують у допомозі у вбивстві щонайменше 27 900 євреїв у концтаборі Собібор на території сучасної Польщі під час Другої світової війни. Натомість захист вимагає виправдання, висловлюючи сумніви у тому, що Дем'янюк взагалі був у Собіборі.

  Суд планує оголошення вироку на 12 травня, однак, як зазначає агентство dpa, дату можуть і пересунути, адже процес постійно затягується: або через стан здоров'я тяжкохворого 91-річного підсудного, або через численні клопотання його адвоката. Лікарі дозволяють участь Дем'янюка у судовому процесі не довше трьох годин на день.

  Резонансний процес

  Від початку процесу, що триває вже майже півтора роки, було розглянуто гори документів, заслухано довгі виступи істориків, свідків та експертів. Хоча нині немає нікого, хто міг би засвідчити хоч один доведений випадок провини Дем'янюка, сторона звинувачення наполягає, що кожен, хто служив у Собіборі, причетний до убивств, які там здійснювалися. "Його провина полягає у добровільній співучасті у вбивствах євреїв",- аргументує прокурор Ганс-Йоахім Лютц, котрий вимагає для Дем'янюка покарання у вигляді шести років позбавлення волі. 

  Одним з головних доказів прокуратура вважає посвідчення охоронця концтабору.  Експерти дійшли висновку, що документ є справжнім, натомість сторона захисту вважає його фальшивкою КДБ. Сам підозрюваний свою провину заперечує, називаючи себе жертвою і "простим селянином".

  Cторона захисту вже заявила, що оскаржуватиме рішення суду, якщо підозрюваного не буде виправдано. Оглядачі відзначають, що навіть якщо у четвер суд ухвалить свій вердикт, крапку у справі Дем'янюка ставити буде зарано.

  Наталя Неділько / dpa, dapd

  http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15059913,00.html?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml


 • 27 Apr 2011 4:29 AM | Anonymous

  Колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко звернулася до суду Нью-Йорка (США) з позовом проти співвласника газового трейдера компанії «РосУкрЕнерго" (РУЕ) - бізнесмена Дмитра Фірташа.

  Як повідомляє Reuters, Ю.Тимошенко подала позов до окружного суду США на Манхеттені у вівторок, 26 квітня. У позові вона звинувачує низку неназваних окремих осіб та компаній (т.зв. "John Doe") в ошуканстві громадян України шляхом маніпулювання рішенням арбітражного суду Стокгольма (про повернення НАК "Нафтогазом" 12,1 млрд куб. м газу компанії "РосУкрЕнерго"), що "підриває верховенство права в Україні».  http://news.dt.ua/articles/80206

 • 15 Apr 2011 7:28 PM | Deleted user

  «Як може американський президент вплинути на суддю?» - на це питання Богдану Футею, українцю, авторитетному правнику, який працює суддею Федерального суду претензій США, доводилося відповідати в Україні неодноразово.
  Читати всю статтю

 • 02 Apr 2011 2:14 PM | Deleted user

  У цьому випуску:
  1. Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» щодо вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств.
  2. Щодо підвідомчості справ третейським судам та оскарження рішень третейських судів.
  3. Зміни до Положення про порядок надання небанківським фінансовим установам, національному оператору поштового зв’язку генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій.
  4. Щодо застосування окремих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення
  процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)».
  5. Про внесення змін до Положення про функціонування фондових бірж.
  6. Щодо використання національних валют держав - учасниць СНД як
  розрахункових валют.Натисніть тут, щоб прочитати всю статтю

 • 17 Mar 2011 5:38 AM | Anonymous

  Верховна Рада України відмовилася ввести в дію нову систему особистого голосування.

  Депутати на засіданні у четвер, 17 березня, відмовилися підтримати проект постанови про введення реєстрації народних депутатів і фіксації результатів їх особистого голосування за допомогою сенсорної клавіші.

  За прийняття цього проекту проголосували 222 депутати (Партія регіонів undefined 10, «БЮТ-Батьківщина»  92, «Наша Україна undefined Народна самооборона  51, Компартія  25, Народна партія  20,„ Реформи заради майбутнього “- 12, позафракційні 12 ) при 226 необхідних голосах.

  Також народні обранці відмовилися прийняти цей проект постанови за основу і прийняли рішення направити його на доопрацювання.

  Проектом постанови передбачалося запровадити у Верховній Раді Україні модернізовану електронну систему підрахунку голосів картками, що передбачає реєстрацію і голосування народного депутата за допомогою сенсорної клавіші.

  Як заявив голова Регламентного комітету Володимир Макеєнко, модернізована система для персонального голосування в парламенті може бути впроваджена лише після внесення змін до закону про регламент Ради.

  „Модернізована електронна система може бути впроваджена лише після внесення відповідних змін до регламенту Верховної Ради і затвердження Верховною Радою положення про таку систему“, сказав В.Макеєнко, зазначивши, що з таким рішенням згодні й інші члени Регламентного комітету.

  Як повідомлялося, 2 березня спікер Володимир Литвин під час пленарного засідання заявив, що підпише розпорядження для введення в дію модернізованої системи голосування „Рада-3“, яка буде забезпечувати особисте голосування кожного народного депутата.

  У той же день представник Партії регіонів В.Макеєнко заявив, що модернізована система для голосування „Рада“ не буде введена в дію.

  http://www.dt.ua/online/articles/77556#article

 • 15 Feb 2011 3:54 PM | Anonymous
  Верховна Рада "перекроює" роботу Верховного Суду України. За проект змін до ряду законодавчих актів про вдосконалення роботи Верховного Суду України (N7447) у першому читанні проголосували 238 народних депутатів. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, документ пропонує скоротити кількість суддів ВСУ з 49 до 20. Судді, які залишаться працювати у Верховному Суді, будуть визначатися Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі таких критеріїв: 1) безперервний стаж роботи на посаді судді Верховного Суду України, 2) наявність наукового ступеня, 3) наявність вченого звання, 4) наявність значних за обсягом публікацій науково-практичного змісту. Тих суддів, які не відповідатимуть цим критеріям, пропонується за їхньою згодою переводити на роботу в інші суди протягом 30 днів від дня прийняття Вищою кваліфікаційною комісією рішення про відмову залишити їх на посаді суддів ВСУ. Перед голосуванням за цим законопроектом глава Верховного Суду України Василь Онопенко звернув увагу народних депутатів на те, що рішення про скорочення кількості суддів ВСУ суперечитиме Конституції України. У свою чергу, Голова Верховної Ради Володимир Литвин попросив профільний парламентський комітет під час підготовки документа до другого читання звернути увагу на критерії, за якими Вища кваліфікаційна комісія повинна буде приймати рішення щодо суддів ВСУ, зазначивши, що Верховний Суд України не є науковою установою. Нагадаємо, раніше В.Онопенко заявив, що отримати повний контроль над Верховним Судом України можна лише позбувшись його глави. Коментуючи можливі скорочення у ВСУ, він сказав: "Це робиться з тією метою, щоб прибрати невигідних суддів, ті, які принципові, чесні, віддані, які не служать хребетному праву, а рішення приймають об'єктивно і законно. А потім замість тих, кого витіснять, ще набрати додатково визначену кількість суддів. Адже нас донедавна було 95 суддів".
  http://news.liga.net/ukr/news/NU110954.html
 • 02 Feb 2011 5:06 AM | Anonymous

  Народний депутат Володимир АР`ЄВ (фракція НУ-НС) заявляє, що вчора у Верховній Раді відбулась фальсифікація голосування за внесення змін до Конституції України.

  Як повідомили УНІАН у прес-службі партії «Народна самооборона», В.АР’ЄВ одразу після приземлення літака в аеропорту у Вашингтоні 1 лютого о 23.30 за київським часом наголосив: «Я в США, з карткою для голосування».

  «Я з карткою для голосування. А вона «проголосувала» за зміни до Конституції. Буду ініціювати внутрішнє розслідування у Верховній Раді», - зазначив депутат.

  В.АР’ЄВ заявив, що «такої наглої фальсифікації ще не було”, адже одна справа, коли картка спрацьовує начебто випадково, інша – “картка взагалі у момент голосування знаходилася у літаку на висоті 10 тисяч метрів”.

  «Проти такого нахабства треба боротися і боротися жорстко», - наголосив В.АР’ЄВ і додав, що окрім фото зі своєю карткою для голосування, яке він одразу зробив в американському аеропорту, у нього є понад 10 свідків, у тому числі американці.

  «Цей факт обурив так, що втому від перельоту як рукою зняло. Обурені всі. А цей випадок стане найсвіжішим доказом «демократії» в Україні, про яку ми тут розповідатимемо на усіх зустрічах», - підкреслив В.АР’ЄВ.

  1 лютого о 7.00 з аеропорту «Бориспіль» до Вашингтона вилетіла українська делегація для зустрічі з представниками Конгресу і Держдепартаменту США.

  Як повідомляв УНІАН, 1 лютого Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Конституції України” щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Криму, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

  “За” проголосували 310 із 350 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

  Закон підтримали 180 депутатів із фракції Партії регіонів, 7 – з фракції “БЮТ-Батьківщина”, 41 депутат від НУ-НС, 25 – від КПУ, 20 – від Народної партії та 37 позафракційних депутатів.

  Фракція «БЮТ-Батьківщина» виключила зі свого складу сімох народних депутатів, які голосували за внесення змін до Конституції.

  http://www.unian.net/ukr/news/news-419156.html

 • 01 Feb 2011 4:46 PM | Anonymous
  Верховна Рада у перший день нової сесії одразу внесла зміни до Конституції щодо призначення дати наступних виборів президента та парламенту.
  За відповідне рішення проголосували 310 із 350 зареєстрованих депутатів. Серед них - 7 депутатів від опозиційної фракції БЮТ, яких, як твердить депутат Євген Суслов, одразу ж після голосування виключили із фракції.
  Згідно з ухваленими змінами чергові парламентські вибори відбудуться у жовтні 2012-го року, а президентські - у березні 2015 року. Таким чином встановлено 5-річний термін повноважень президента України, Верховної Ради та депутатів місцевих органів самоврядування і голів місцевих органів влади.
  Згідно зі змінами чергові вибори президента проводитимуться в останню неділю березня п'ятого року його повноважень, у Верховну Раду - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень, місцеві вибори - в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень депутатів місцевих рад усіх рівнів і сільських, селищних, міських голів.

  До внесених змін, для ухвалення яких була потрібна конституційна більшість у понад 300 голосів, парламентські вибори мали б пройти вже у березні поточного року.
  Торік Конституційний суд визнав неконституційною політреформу 2004-го року та внесені зміни до Конституції, згідно з якими парламент та президента обирали на 4 роки.
  Конституційна асамблея
  Під час відкриття першого засідання 8-ї сесії Верховної Ради 6-го скликання перед депутатами Клацнути виступив президент Янукович, запропонувавши створити Конституційну асамблею. Конституційна асамблея – це орган, який формуватиме суспільну думку щодо можливих змін Основного закону.
  Водночас голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що надто великого значення Конституційній асамблеї надавати не варто, оскільки не вона ухвалюватиме остаточні рішення щодо конституційних змін. Згідно із чинною Конституцією зміни до Основного закону ухвалює Верховна Рада.

  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/02/110201_rada_constitution_ak.shtml
 • 31 Jan 2011 7:23 PM | Anonymous
  В опозиції немає шансів оскаржити у Конституційному Суді рішення з приводу подовження повноважень Верховної Ради і президента.
  Про це в ефірі “5 каналу” заявив “регіонал” і представник глави держави у парламенті Юрій Мірошниченко. “У тому і полягає демократія, що право оскаржити будь-яке рішення інституту публічної влади є захищеним законами. Якщо хтось сумнівається, то може звернутися до Конституційного Суду. Якщо опозиція вважає, що треба звернутися до суду, щоб уточнити наскільки чисто була дотримана процедура, то вона має на це право”, - сказав він.
  Проте, як зазначив нардеп, перспектив у такого позову немає. “Вірогідність дуже мала, що рішення буде скасовано, незважаючи на те, що норма Конституції, яка передбачає персональне голосування, порушується протягом всього існування Конституції.
  Для розвинених демократій це питання нонсенсу, коли систематично Конституція порушується. На жаль, така практика є повсякденною”, - визнав Мірошниченко.
  За його словами, голосування картками дійсно затверджене в регламенті. “Натискання кнопки сусідом стає підставою для звернення.
  Проте вірогідність того, що це може бути підставою для скасування, у цих правових реаліях практично дорівнює нулю”, - додав “регіонал”.

  Нагадаємо, в БЮТ заявили, що 25 депутатів, які голосували за продовження повноважень парламенту не були присутні на засіданні. На думку опозиції, це може стати причиною для позову у Конституційни Суд.

  http://gazeta.ua/index.php?id=370236
Powered by Wild Apricot Membership Software